Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.22 11:27

Švedijoje padegtas migrantams skirtas pastatas

ELTA 2015.10.22 11:27

Oderjungos miestelyje Švedijos pietuose naktį į ketvirtadienį nuo gaisro nukentėjo pabėgėliams skirtas pastatas. Preliminariais duomenimis, jis buvo padegtas.

„Turint omenyje pastarojo meto įvykius šalyje ir atsižvelgiant į tai, kad buvo išdaužtas langas, galima daryti prielaidą, jog tai buvo padegimas. Bet nustatyti gaisro priežastis turi policija“, – sakė Švedijos televizijos kanalui SVT gelbėjimo tarnybos atstovas ryšiams su visuomene Danielis Sirensjo.

Ugniagesiai atskubėjo į incidento vietą 4 valandą Lietuvos laiku. Degė tik vienas kambarys pirmajame pastato aukšte, todėl ugnis netrukus buvo užgesinta. Pastatas dar buvo tuščias, tad nukentėjusiųjų nėra.

Tai jau ne pirmas pabėgėlių prieglaudų padegimas šalyje pastaruoju metu. Policija tiria tarpusavio ryšį tarp šių gaisrų.

Praėjusią savaitę antradienio vakarą priešgaisrinė tarnyba Malmės priemiestyje gesino gaisrą patalpose nepilnamečiams, atvykusiems į Švediją be tėvų. Gaisro priežastis nenustatyta.

Kitas gaisras kilo penktadienio naktį buvusioje mokykloje Kronobergo provincijos Konos miestelyje Švedijos pietuose. Šis pastatas buvo parengtas pabėgėliams priimti. Naujienų agentūra TT duomenimis, patalpose jau buvo pastatytos lovos, ten buvo ketinama įkurdinti apie 80 migrantų. Per gaisrą žmonės nenukentėjo. Pasak policijos atstovų, gaisro priežasties kol kas nepavyko išaiškinti.

Dar vienas gaisras kilo šeštadienį prieš vidurnaktį Kungsbako miestelyje į pietus nuo Geteborgo. Degė buvusi mokykla, kurioje buvo planuojama įkurdinti 170 pabėgėlių. Žmonės nenukentėjo. Pareigūnai pareiškė neatmetą padegimo versijos.

Švedijos šiaurėje esančio Umeo miesto valdžia pareiškė ateityje nebeinformuosianti visuomenės, kur bus steigiami pabėgėlių priėmimo punktai.

Šiais metais į Švediją jau atvyko 95,4 tūkstančio migrantų.

Kaip anksčiau paskelbė Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Loefvenas, į 9,5 milijono gyventojų turinčią šalį iki metų pabaigos gali atvykti 150 tūkstančių migrantų. Tai – didžiausias rodiklis Europoje skaičiuojant vidutiniškai vienam gyventojui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi