Pasaulyje

2015.10.22 08:49

Padėtis Slovėnijoje kaista

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.22 08:49

Slovėnijos valdžia sako, kad dėl didelio pabėgėlių srauto situacija šalyje yra labai sudėtinga, tad mobilizuotos visos pajėgas, armijai suteikti specialūs įgaliojimai, o vien pastarąją parą sieną perėjo apie 9 tūkstančius žmonių.

Į Slovėniją pabėgėliai keliauja autobusais, traukiniais ir net pėsčiomis. Tarp taip keliaujančių yra labai daug vaikų, moterų, kartais net kūdikių ir invalidų, kuriems kiekvieną dieną viename Kroatijos ir Slovėnijos sienos perėjimo punktų tenka laukti daugiau nei 5 valandas. Migrantai tarptautinių organizacijų savanoriams teigia, kad yra pavargę ir sušalę.

Perpildytuose pabėgėlių centruose didėja atvykusiųjų nepasitenkinimas, o trečiadienį viename jų įvyko ir gaisras. Slovėnijos policininkams pavyko išgelbėti žmones, kurie tuo metu buvo palapinėse, tad aukų buvo išvengta.

Problemų kyla ir dėl savanorių trūkumo – atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad dėl nekontroliuojamo pabėgėlių atvykimo į Slovėniją, sunku organizuoti ir planuoti savanorių darbą. Prie to prisideda ir prasta komunikacija tarp Slovėnijos ir Kroatijos, mat pastarieji neinformuoja apie migrantų atvykimą.