Pasaulyje

2015.10.21 19:13

A. Merkel: imigrantų banga yra šalutinis globalizacijos padarinys

BNS 2015.10.21 19:13

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad Vokietiją užplūdusi pabėgėlių banga yra vienas iš šalutinių globalizacijos reiškinių. Globalizacija, pasak kanclerės, yra naudinga šalies eksportui ir darbo vietoms.

Kreipdamasi į metalo pramonės darbuotojų profesinės sąjungos „IG Metall“ suvažiavimą Frankfurte A. Merkel sakė: „Mūsų globalizacijos patirtis iš esmės iki šiol buvo tokia: mūsų ekonomika plėtėsi į kitas šalis, statė gamyklas, parduodavo produktus ir jos rezultatai turėjo teigiamą reikšmę Vokietijos (žmonių) užimtumui ir verslui“.

„O dabar mes tapome atvirkštinio proceso liudininkais: globalizacija ateina pas mus“, – sakė kanclerė, atvėrusi Vokietijos duris šimtams tūkstančių migrantų, bėgančių nuo karo Sirijoje.

Didžiausia Europos ekonomika per mėnesį eksportuoja prekių už daugiau nei 100 mlrd. eurų, ir tai yra vienas svarbiausių jos augimą skatinančių veiksnių.

Pasak A. Merkel, dėl pabėgėlių bangos „tai, ką manėme esant labai toli“, kaip, pavyzdžiui, karas Sirijoje arba kovojančių grupuočių kruvinas konfliktas Libijoje, „mums tapo realu pabėgėlių pavidalu“.

„Mes turime išmokti su tuo susitvarkyti“, – kalbėjo A. Merkel.

„Mes turėsime sutikti su tam tikro laipsnio teisėta imigracija, – tokia yra globalizacija... Išmaniųjų telefonų eroje mes negalime užsidaryti..., žmonės labai gerai žino, kaip mes gyvename Europoje“, – sakė kanclerė.

Nors A. Merkel savo šalyje ir užsienyje yra vis dažniau kritikuojama dėl savo migracijos politikos, tačiau ir toliau tvirtai reikalauja demonstruoti solidarumą.

„Man nereikia net sakyti, kad mes tai padarysime“, – sakė ji, vis tik pripažindama, kad toks didelis atvykėlių srautas yra „didelis iššūkis“ Vokietijai ir Europai.

Vokietija šiemet turėtų sulaukti iki 1 mln. prieglobsčio prašytojų.