Pasaulyje

2015.10.21 11:26

Sirijos diktatorius B. al-Assadas lankėsi Maskvoje

DELFI.lt, BNS 2015.10.21 11:26

Sirijos prezidentas B. al-Assadas per neskelbtą vizitą Maskvoje surengė derybas su Rusijos prezidentu V. Putinu. Tai patvirtino Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, teigęs, kad tai buvo „darbinis vizitas į Maskvą“. 

„Suprantama, buvo svarstomi klausimai dėl kovos su teroristinėmis, ekstremistinėmis grupuotėmis, taip pat klausimai dėl Rusijos operacijos, skirtos paremti Sirijos ginkluotųjų pajėgų puolamuosius veiksmus, tęsimo. Prezidentą (V. Putiną) jo kolega iš Sirijos išsamiai informavo apie padėtį toje šalyje ir perspektyvinius planus“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai.

B. al-Assadas taip pat padėkojo Maskvai už aviacijos smūgių kampaniją prieš kovotojus Sirijoje.

„Visų pirma, norėčiau pareikšti savo didelį dėkingumą visai Rusijos Federacijai už pagalbą, kurią jie teikia Sirijai“, – B. al-Assadas sakė Kremliaus vadovui.

„Jeigu ne jūsų veiksmai ir jūsų sprendimai, tai terorizmas, kuris plinta regione, būtų apėmęs daug didesnes sritis ir išplitęs didesniuose plotuose“, – pažymėjo jis.

Pasak Kremliaus atstovo, pašnekovai aptarė kovą su teroristinėmis grupuotėmis, paramą Sirijos ginkluotosioms pajėgoms, Rusijos operacijos šioje šalyje detales, dvišalių santykių aspektus.

Trečiadienį taip pat pranešta, kad Sirijos prezidentas sugrįžo į Damaską po netikėto apsilankymo Maskvoje. Tai agentūrai AFP patvirtino Sirijos prezidento administracija.

„Vizitas į Maskvą surengtas vakar, šiandien B. al-Assadas yra Damaske“, – sakė prezidentūros atstovas spaudai.

Į klausimą, ar buvo kalbama apie B. al-Assado ateitį, D. Peskovas neatsakė. Jis pridūrė, kad artimiausiu metu bus paskelbti dviejų prezidentų susitikimo kadrai.

Kremliaus išplatintoje abiejų lyderių komentarų stenogramoje V. Putinas vadina Siriją „bičiule“ ir sako, kad Rusija yra pasirengusi prisidėti „ne tik prie karinių veiksmų, bet ir prie politinio proceso“, kad atneštų šaliai taiką.

Jis teigė nerimaujantis dėl to, kad sukilėlių grupuočių gretose Sirijoje kaunasi mažiausiai 4 tūkst. piliečių iš buvusios Sovietų Sąjungos.

„Negalime jiems to leisti – kai tik jie gaus kovinės patirties ir ideologinį parengimą, jie pasirodys Rusijoje“, – teigė V. Putinas.

Tai pirmasis B. al-Assado vizitas į užsienį nuo tada, kai 2011-aisiais Sirijoje kilo pilietinis karas.

Praėjusio mėnesio pabaigoje Rusija pradėjo rengti antskrydžius Sirijoje.

Maskva tvirtina, kad jos taikinys yra „Islamo valstybė“ ir kitos karinės grupuotės, kovojančios prieš B. al-Assado vyriausybę.