Pasaulyje

2015.10.20 20:13

Japonija oficialiai patvirtino, kad Fukušimos jėgainės darbuotojas dėl katastrofos susirgo vėžiu

ELTA 2015.10.20 20:13

Praėjus puspenktų metų nuo Fukušimos branduolinės katastrofos Japonijos vyriausybė pirmą kartą oficialiai patvirtino, kad vienas buvę jėgainės darbuotojas dėl radioaktyvaus spinduliavimo susirgo vėžiu, praneša agentūra AFP.  

„Šis atvejis atitinka kriterijus“, – antradienį Tokijuje sakė Sveikatos ministerijos atstovas. Kitos priežastys, galėjusios sukelti ligą, atmestos. Vyrui, kuris po 2011-aisiais įvykusios katastrofos dirbo jėgainėje, diagnozuota leukemija.

Buvusiam darbuotojui, kuriam, žiniasklaidos teigimu, yra 41 metai, bus skirta finansinė kompensacija. Po nelaimės ne vienas jėgainėje sirgęs darbininkas susirgo vėžiu. Tačiau iki šiol oficialus ryšys tarp branduolinės katastrofos ir vėžio diagnozės nebuvo patvirtintas. Trimis atvejais tyrimas dar tęsiasi.

Fukušimos jėgainėje po 2011 metų kovo 11-ąją įvykusio smarkaus žemės drebėjimo ir cunamio iš rikiuotės išėjo aušinimo sistema ir dėl to keliuose reaktoriuose įvyko radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimas. Trys iš šešių reaktorių per katastrofą buvo apgadinti, o aplinkinės teritorijos užterštos radiacija. Dešimtys tūkstančių žmonių tada buvo priversti palikti regioną.