Pasaulyje

2020.05.04 18:20

Italijoje gyvenanti lietuvė: italams labai trūksta artimo bendravimo

Italijai iš lėto švelninant karantiną, vis dar yra nemažai italų, kuriems būtina savanorių pagalba. Nuo kovo mėnesio prie Raudonojo kryžiaus savanorių prisijungė ir Italijoje gyvenanti lietuvė Reda Hofmanaitė.

Italija, kone labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusi šalis pasaulyje, nuo pirmadienio šiek tiek atsipalaiduoja – šalyje pamažu švelninamos karantino sąlygos. Italijoje gyvenanti R. Hofmanaitė pripažįsta – tikrai ir matosi, ir jaučiasi, kad gyventojai jaučiasi laisvesni: „Matau tą sugrįžusi gyvenimą, kurio nematėme savaičių savaitėmis. Neįtikėtina matyti vaikštinėjančius žmones, žaidžiančius vaikus. Malonu būti lauke ir džiaugtis geru oru“.

Vis dėlto moteris tikina, kad vis dar atsargiai žiūrinti į situaciją. Lietuvė tikisi, kad gyventojai bus sąmoningi ir elgsis taip pat apdairiai „šioje antroje krizės dalyje“.

Žinios. Karantiną švelninančioje Italijoje savanoriaujanti lietuvė: tenka pavedžioti ir koronavirusu susirgusiųjų šunelius

Nuo kovo mėnesio prie Raudonojo kryžiaus veiklos prisijungusi R. Hofmanaitė sako, kad pagalbos prireikė įvairaus amžiaus žmonėms. Pavyzdžiui, jai teko vedžioti šunis šeimininkės, kuriai buvo diagnozuotas COVID-19 ir būdama saviizoliacijoje neturėjo galimybės rūpintis savo keturkoju augintiniu.

„Atrodo, smulkmena, bet taip nėra. Stengiamės padėti ir tokiose situacijose. Raudonasis kryžius turi tikrai plačią veiklos apimtį ir tų pagalbos poreikių būna visokių. Kaip galime, taip padedame“, – pasakoja lietuvė.

Moteris pasakoja, kad italams, linkusiems į artimą bičiuliavimąsi, ypač sunku išverti įvestus karantino apribojimus: „Mano draugai italai juokauja, kad aš labai gerai jausiuosi artimiausiu laiku Italijoje, nes įprasime prie lietuviškų pasisveikinimų – iš toli, be jokių didelių apsikabinimų, bučinių. (...) Netgi tos tradicijos – sekmadieniniai pietūs su šeima, tėvų lankymas, giminių susitikimai – iš italų buvo norom nenorom atimtos. Jiems to labai trūksta“.

Italams nuo pirmadienio leidžiama sportuoti lauke tol, kol bus laikomasi reikalaujamo kelių metrų atstumo. Jie taip pat galės aplankyti gimines, gyvenančius netoli jų arba jų mieste. Tačiau mokyklos, kino teatrai ir dauguma parduotuvių liks uždarytos. Planuojama, kad birželį barai ir restoranai taip pat turėtų atnaujinti savo veiklą.

Johnso Hopkinso universiteto ryto duomenimis, Italijoje – 210,7 tūkst. užsikrėtusiųjų, 28,8 tūkst. mirties atvejai ir 81,6 tūkst. asmenų pasveiko.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo