Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.21 01:21

Kinijos prezidentas iškilmingai pasitiktas Londone

Kinijos prezidentas pompastiškai pradėjo pirmąjį per dešimt metų valstybinį vizitą Didžiojoje Britanijoje, kur verslo interesai gožia kritiką dėl žmogaus teisių.  

Xi Jinpingą pasitiko karalienė Elizabetha, aidint 41 pabūklo salvei. Ir Pekinas, ir Londonas skelbia, kad šalių santykiai patiria aukso amžių.

Didžiojoje Britanijoje Kinija investuoja daugiausiai iš visų Europos šalių ir atvirai ragina Londoną nesitraukti iš Europos Sąjungos bei neardyti bendrijos vienybės. Karieta atvažiavęs į Bakingamo rūmus, kur ir gyvens, Xi Jinpingas susitiks ne tik su karaliene bei premjeru, bet ir sakys kalbą Britanijos parlamente bei vakare dalyvaus karalienės rengiamame pobūvyje. Per vizitą tikimasi pasirašyti naujų verslo sutarčių už 30 milijardų svarų. Londone netrūksta protestuotojų, bet Pekinas džiaugiasi, kad Londonas laikosi etiketo ir viešai nekelia žmogaus teisių klausimų.

Vis dėlto juos užduoti pažadėjo opozicinių leiboristų vadovas Jeremy Corbynas, su kuriuo Xi Jinpingas taip pat susitinka antradienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi