Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.10 13:29

ISAF vadas J. Allenas neabejoja pergale Afganistane

ELTA 2013.02.10 13:29

Iš pareigų greitai pasitrauksiantis tarptautinių pajėgų Afganistane (ISAF) vadas generolas Johnas Allenas sakė, kad Aljansas yra pakeliui į pergalę, praneša BBC.

Iš pareigų greitai pasitrauksiantis tarptautinių pajėgų Afganistane (ISAF) vadas generolas Johnas Allenas sakė, kad Aljansas yra pakeliui į pergalę, praneša BBC.

Pasak J. Alleno, kariai daug pasiekė kovodami su sukilėliais. Baltieji rūmai pranešė, kad paskirs J. Alleną vadovauti pajėgoms Europoje. ISAF vadovavimą perims generolas Josephas Dunfordas.

„Kova su sukilėliais trunka ilgai ir yra sunku kalendoriuje padėti tašką ir pasakyti: „Šiandien mes laimėjome“, – sakė J. Allenas.

„Manau, kad mes toli nuėjome sudarydami tam sąlygas. Paprastai esminis kovos su sukilėliais pergalės faktorius – sukurti sąlygas valdymui ir sukurti sąlygas ekonominėms galimybėms. (...) Manau, mes esame pakeliui į pergalę“, – pridūrė generolas.

Per 19 mėnesių J. Alleno vadovaujamos ISAF Afganistano pajėgoms perdavė atsakomybę už saugumą didžiojoje šalies dalyje. Manoma, kad jo posto perėmėjas bus paskutinis ISAF vadas ir iki 2014 metų pabaigos vadovaus didžiosios dalies užsienio karių išvedimui iš Afganistano.

Baltieji rūmai oficialiai nepranešė, kiek karių pasibaigus operacijai liks Afganistane. Bet J. Allenas sakė, kad galimybė, jog Afganistane išvis neliks JAV karių, nėra svarstoma, jo net nebuvo prašoma apsvarstyti tokio plano tinkamumą. Po 2014 metų Afganistane liksiančios JAV pajėgos mokys, patars ir padės Afganistano kariams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi