Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.20 10:30

Filipinai: sukilėliai pagrobė ir nužudė miesto merą

ELTA 2015.10.20 10:30

Filipinų miesto Loreto merą pagrobė ir nužudė kairieji sukilėliai iš „Naujosios liaudies armijos“ (NLA). Tai antradienį pranešė šalies ginkluotųjų pajėgų atstovai, kuriais remiasi sunstar.com.  

Pasak šaltinių, Dario Otaza ir jo sūnaus Daryl lavonus su daugybe šautinių žaizdų rytą aptiko specialiojo dalinio kariškiai. Jų paieškų ir gelbėjimo operacija buvo pradėta iškart po to, kai pirmadienio vakarą buvo gauta žinia apie pagrobimą. Meras ir jo sūnus buvo išvežti nežinoma kryptimi tiesiog iš namų.

Filipinų pareigūnai įsitikinę, kad miesto vadovą pagrobė NLA kovotojai. Iki pastarojo meto D. Otaza pats priklausė kairiųjų radikalų organizacijai, bet paskui perėjo į valdžios pusę. Tapęs Loreto meru, jis aktyviai įtikinėjo buvusius bendražygius nutraukti pasipriešinimą, padėdavo jiems grįžti į taikų gyvenimą. Tai galėjo nepatikti sukilėlių vadovybei, mano valdžios atstovai.

„Naujoji liaudies armija“, dabar vienijanti, įvairiais duomenimis, 2–5 tūkstančius kovotojų, propaguoja separatistinę ideologiją. Nuo praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pabaigos ši grupuotė, vadovaujama šalyje uždraustos Komunistų partijos, kariauja partizaninį karą prieš Filipinų valdžią. Per šį laiką konflikto aukomis tapo jau daugiau kaip 40 tūkstančių žmonių.            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi