Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.10 10:09

Rusijos opozicijos lyderiui S. Udalcovui skirtas namų areštas

ELTA 2013.02.10 10:09

Rusijos opozicijos lyderiui Sergejui Udalcovui teismas skyrė dviejų mėnesių namų areštą ir uždraudė naudotis internetu, telefonu bei paštu, pranešė AP.

Rusijos opozicijos lyderiui Sergejui Udalcovui teismas skyrė dviejų mėnesių namų areštą ir uždraudė naudotis internetu, telefonu bei paštu, pranešė AP.

Maskvos teismas apribojimus S. Udalcovui skyrė šeštadienį, kai prokurorai pasiskundė, kad jis pažeidė ankstesnį pasižadėjimą neišvykti iš Maskvos.

S. Udalcovas buvo vienas iš žymiausių opozicijos narių per 2011 metų pabaigoje kilusią protestų bangą. Jam gresia kaltinimai, susiję su gegužės mėnesio protestu, kuris peraugo į susirėmimą su policija, bei kaltinimai planavus surengti masinius neramumus siekiant nuversti vyriausybę.

Opozicija ir žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad byla prieš S. Udalcovą ir kitus aktyvistus grąžino Rusiją į sovietinių laikų represijas. Vladimirui Putinui grįžus į prezidento postą opozicija patiria spaudimą, o protestai sumažėjo ir yra rengiami rečiau.

Dokumentikos tipo laidoje per Kremliui draugišką televiziją buvo teigiama, kad S. Udalcovas su savo bendrininkais praeitą rudenį susitiko su Gruzijos parlamento nariu ir siekė gauti pinigų masinių riaušių Maskvoje bei keliuose kituose Rusijos miestuose organizavimui. S. Udalcovas kaltinimus neigia ir tvirtina, kad šis televizijos reportažas yra apgavystė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi