Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.20 08:48

Maskva įtūžo dėl Šveicarijos naikintuvo, priskridusio „pavojingai arti“

BNS 2015.10.20 08:48

Rusija pirmadienį pasmerkė incidentą, per kurį Šveicarijos naikintuvas priskrido „pavojingai arti“ rusų keleivinio lėktuvo, skraidinusio aukšto rango parlamento pareigūnų delegaciją, nors Šveicarija teigė, kad tai buvo įprastas patikrinimas.

Pirmadienio rytą įvykęs incidentas iš pradžių išprovokavo diplomatinį ginčą tarp Maskvos ir Paryžiaus, kai Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad naikintuvas buvo prancūzų, ir iškvietė Prancūzijos ambasadorių pasiaiškinti.

Vėliau Maskva pripažino suklydusi ir atsiprašė Paryžiaus diplomatiniais kanalais.

Šveicarijos gynybos ministerija patvirtino tą incidentą, sakydama, kad vienas iš jos karo lėktuvų F-18 priartėjo prie Rusijos lėktuvo per „įprastą patikrinimą“.

Tame lėktuve buvo rusų delegacijos vadovas – Rusijos parlamento, Valstybės Dūmos, pirmininkas Sergejus Naryškinas, kuriam galioja JAV ir Europos Sąjungos sankcijos, paskelbtos po Krymo aneksijos. Jis vyko į Ženevą dalyvauti 133-iojoje Tarpparlamentinės Sąjungos asamblėjoje, nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Šveicarijos gynybos ministerijos atstovas Peteris Minderis sakė naujienų agentūrai AFP, kad tas incidentas įvyko Šveicarijos oro erdvėje šalia Bylio miesto.

„Tai buvo įprastas Šveicarijos oro pajėgų patikrinimas iš arti“, – aiškino jis.

„Užmezgėme regimąjį kontaktą su pilotu ir patikrinime registraciją. Viskas buvo tvarkoje. Tai buvo įprastas patikrinimas“, – pridūrė P. Minderis.

Pagal sutartį, susijusia su Ženevos apsauga, šveicarų lėktuvai turi teisę skraidyti Prancūzijos oro erdvės rytinėje dalyje, nurodė Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.

S. Naryškinas sakė Rusijos naujienų agentūromis žinantis, kas įvyko, nors pats nematė to karo lėktuvo.

Kitas delegacijos narys, Sergejus Gavrilovas, sakė naujienų agentūrai TASS, kad karo lėktuvas buvo priartėjęs „maždaug 3700 metrų aukštyje virš Šveicarijos sienos“, ir pavadino tai „nedraugišku NATO aktu“.

Šveicarija yra neutrali valstybė, nepriklausanti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi