Pasaulyje

2015.10.20 08:04

Didžiojoje Britanijoje lankosi Kinijos prezidentas

Antradienį oficialų vizitą Didžiojoje Britanijoje pradeda Kinijos prezidentas Si Dzinpingas. Jį priims karalienė Elizabeth II, be to, komunistinės Kinijos, kuri yra antra pagal ekonominę galią pasaulio valstybė, vadovas pasisakys Britanijos parlamente.

Kita vertus Pekino režimo lyderį ir vėl sutiks protestai dėl žmogus teisių pažeidimų Tibete. Šie aktyvistai kaltina premjerą Davidą Cameroną dėl ekonominių interesų aukojant pamatines žmogaus teises.

Beje, į Kinijos lyderius ir eilinius žmones kreipėsi ir Princas Williamas. Jis kalbėjo apie Azijoje ir konkrečiai Kinijoje labai madingą dramblio kaulą ir apie tai, kad klestinti dramblio kaulo ir raganosių ragų juodoji rinka gali pražudyti šiuos unikalius gyvūnus.

„Per 33 metus – nuo tada, kai gimiau, praradome apie 70 proc. dramblių populiacijos. Iš tų, kurie liko, kasmet nužudoma 20 tūkst.– t.y. kasdien nušaunama po 54 dramblius. Jei tai ir toliau bus daroma tokiu tempu, šiais metais gimę vaikai, tokie kaip mano dukra Charlotte, pamatys, kaip išnyks paskutiniai laukiniai raganosiai ir drambliai, nesulaukę 25 gimtadienio“, – sakė princas.