Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.19 17:31

Turkijos premjeras pranešė, kad numuštas bepilotis orlaivis buvo pagamintas Rusijoje

ELTA 2015.10.19 17:31

Bepilotis orlaivis, kurį penktadienį virš Turkijos netoli Sirijos numušė Ankaros kariniai lėktuvai, buvo pagamintas Rusijoje, tačiau Maskva patikino Turkiją, kad bepilotė skraidyklė jai nepriklausė, pirmadienį nurodė premjeras Ahmetas Davutoglu, skelbia „Reuters“.

Turkijos kariškiai tvirtina, kad bepilotis orlaivis buvo įspėtas tris kartus prieš jį numušant. Anksčiau šį mėnesį Rusijos naikintuvai pažeidė Turkijos oro erdvę du kartus, todėl Ankara įspėjo, kad imsis veiksmų, jei tokie incidentai ateityje pasikartos.

„Numuštas orlaivis buvo pagamintas Rusijoje, tačiau Maskva mus draugiškai patikino, kad jis jai nepriklausė“, – Turkijos transliuotojui „AHaber“ sakė A. Davutoglu.

Ministras pirmininkas pridūrė, kad bepilotis galėjo priklausyti Sirijos vyriausybinėms pajėgoms, kurių stambiausia ginklų tiekėja yra Rusija, arba Sirijos kurdų demokratinės sąjungos partijos (PYD) nereguliariosios kariuomenės nariams.

A. Davutoglu teigė, kad orlaivio numušimas įrodė, jog Turkija yra pasiryžusi reaguoti į bet kokius oro erdvės pažeidimus.

„Tikiuosi, kad Rusija, kurios draugystę ir kaimynystę mes vertiname, laikysis atsargesnės pozicijos ir tai neturės neigiamo poveikio Turkijos ir Rusijos santykiams“, – pridūrė premjeras A. Davutoglu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi