Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.19 15:18

A. Merkel: paragino nesekti paskui Vokietijos antiislamišką judėjimą

BNS 2015.10.19 15:18

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį paragino šalies piliečius saugotis tų, kurie nešioja „neapykantą širdyse“,Vokietijos antiislamiškam judėjimui „Europiečiai patriotai prieš Vakarų islamizaciją“ (PEGIDA) ruošiantis vėliau pirmadienį minėti pirmąsias įkūrimo metines.  

„Kanclerė sureagavo į tokias demonstracijas savo Naujųjų metų kalboje 2015 metais, ir pakartosiu dar kartą čia, kad, deja, tai vis dar galioja: Nesekite paskui tuos, kurie nešioja neapykantą savo širdyse“, – sakė A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Pirmadienį Dresdene 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku prasidėsianti PEGIDA demonstracija yra ryškus kontrastas A. Merkel pastangoms. Vokietijos kanclerė savaitgalį surengė svarbią vienos dienos kelionę į Turkiją, kur gyrė pasiektą pažangą, padedant Ankarai įveikti migrantų krizę, ir pažadėjo pastūmėti jos seniai įstrigusį narystės ES siekimo procesą.

Vokietija yra viena populiariausių šalių, kurias renkasi migrantai, daugiausia patenkantys į Europą per Turkiją ir Balkanus. Į didžiausią Europos ekonomiką šiais metais, kaip prognozuojama, turėtų atvykti maždaug milijonas nuo karo ir skurdo bėgančių žmonių, ir dėl to didžiulį nepasitenkinimą reiškia įvairios prieš užsieniečius nusistačiusios grupės, įskaitant aniislamišką ir antiimigracinį judėjimą PEGIDA.

PEGIDA anksčiau yra pavadinusi A. Merkel „pavojingiausia moterimi Europoje“, o jos lyderė Tatjana Festerling teidia, kad dėl kanclerės politikos atverti šalies duris pabėgėliams Vokietija virto „gigantiška stovykla džiunglėse“.

Vokietijos „antiislamizacijos“ judėjimas PEGIDA buvo įkurtas pernai spalį Dresdene.

Iš pradžių jo rengiamos „Pirmadienio eitynės“ šiame mieste sutraukdavo vos po kelis šimtus žmonių, tačiau ilgainiui protestuotojų skaičius augo, o analogiški judėjimai ėmė kurtis ir kituose Vokietijos miestuose.

Sausio pradžioje, po kruvinų islamo ekstremistų išpuolių Paryžiuje, PEGIDA eitynėse Dresdene dalyvavo 25 tūkst. žmonių.

Tačiau PEGIDA siunčiama ksenofobinė žinia išprovokavo gausias atsakomąsias demonstracijas, kurios pagal dalyvių skaičių smarkiai pranoko prieš užsieniečius nukreipto judėjimo ir jo regioninių atšakų šalininkų mitingus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi