Pasaulyje

2015.10.19 15:20

Tūkstančiai sirų bėga iš teritorijų, kuriose vyksta vyriausybinių pajėgų puolimas

ELTA 2015.10.19 15:20

Per pastarąsias tris dienas iš sukilėlių užimtų teritorijų, esančių į pietus nuo Alepo miesto, kur vyksta šalies vyriausybinių pajėgų puolimas, pabėgo mažiausiai 70 tūkst. sirų, skelbia BBC.  

Sirijos medicininės pagalbos organizacijų sąjungos vadovas Zaidoun al-Zoabi sakė BBC, kad keli kaimai, kuriuose jis apsilankė, buvo tušti. Jis teigė matęs tūkstančius iš savo namų bėgančių žmonių, neturinčių nei kur prisiglausti, nei medicininės pagalbos.

Tai jau mažiausiai ketvirtas vyriausybinių pajėgų puolimas, remiamas Rusijos karinės aviacijos, per pastarąsias dvi savaites.

„Mažiausiai 70 tūkst. žmonių buvo perkelti iš daugybės kaimų, esančių Alepo pietuose. Matėme žmones, neturinčius nei palapinių, nei pastogės, nieko. Žmonės prašė maisto“, – teigė Z. Al-Zoabis, pridūręs, kad tose vietovėse vyksta nuožmūs mūšiai, danguje pilna naikintuvų, sraigtasparnių, o žmonės yra mirtinai įbauginti.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR) pranešė, kad vyriausybės pajėgos, remiamos Sirijos ir Irano nereguliariosios kariuomenės narių ir kovotojų iš Libano „Hezbollah“ judėjimo, perėmė trijų kalvų, esančių netoli Chan Tumano miestelio, kontrolę.

Sekmadienį Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu įspėjo, kad mūšiai į pietūs nuo Alepo ir „Islamo valstybės“ kovotojų išpuoliai tose teritorijose galėtų sukelti dar vieną pabėgėlių bangą.

Daugiau nei 11 mln. sirų buvo priversti palikti savo namus nuo sukilimo prieš Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą pradžios 2011 metų kovą.

Daugiau nei 4,18 mln. gyventojų pabėgo į kaimynines šalis, iš jų – 2,07 mln. išvyko į Turkiją.