Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.19 19:33

Slovėnija neįsileido daugiau nei tūkstančio migrantų

Slovėnija atsisakė į šalį įleisti per tūkstantį migrantų. Pasak šalies pareigūnų, toks sprendimas priimtas, nes buvo viršyta per parą į šalį įleidžiamų žmonių kvota.

Kol kas Slovėnijos vyriausybės atstovai teigia, kad situacija yra kontroliuojama – Slovėnija yra pasirengusi kasdien priimti po 2 500 migrantų per diena. Tuo tarpu Kroatijos atstovai teigia, kad į Kroatija atvyksta maždaug po 6 000 migrantų per dieną, ir norėtų, kad slovėnai kasdien priimtų apie 5000 pabėgėlių.

Savaitgalį į Slovėniją atvyko apie 5 000 pabėgėlių. Jų registracija ir apgyvendinimas apšildomose palapinėse kol kas vyksta organizuotai. Pabėgėlių atvykimas iš Kroatijos į Slovėniją yra organizuojamas autobusais arba traukiniais.

Tarp pabėgėlių yra daug jaunų šeimų, nepilnamečių asmenų bei jaunų vyrų. Didžioji dauguma keliauja į Vokietiją. Šį savaitgalį Slovėnijoje pabėgėlio prieglobsčio pasiprašė tik 4 asmenys.

Per Slovėniją driekiasi pagrindinis kelias, kuriuo tūkstančiai migrantų i Europą bėga nuo karo konfliktų Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. Vadinamasis Balkanų kelias nukrypo šia kryptimi, nes Vengrija uždarė savo sieną su Kroatija, per kurią anksčiau į Vakarų Europą keliaudavo pabėgėliai.

Pranešama, kad keli šimtai žmonių, tarp jų moterų ir vaikų, praleido naktį šaltyje ir lietuje Kroatijos pasienyje su Slovėnija. Tačiau dabar kroatai leido žmonėms patekti į savo teritoriją. Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra teigia, kad pasienyje įstrigusiems žmonėms trūko būtinų reikmenų. Taip nutiko kelių Balkanų šalių vyriausybėms nusprendus apriboti pabėgėlių patekimą.

Kroatija taip pat atvėrė savo sieną tūkstančiams pabėgėlių, įstrigusių pasienyje su Serbija. Pranešama, kad iki trijų tūkstančių žmonių kirto Berkasovo pasienio perėjimo postą. Netrukus prieš tai paskelbta, kad pabėgėliams atidaryta ir Kroatijos bei Slovėnijos siena. Slovėnija nuo dabar žada įsileisti visus iš Kroatijos atvykstančius pabėgėlius. Spėjama, kad vien tik pirmadienio vakarą šia galimybe pasinaudos per 6 000 žmonių. Jie greičiausiai tęs savo kelionę Austrijos kryptimi. Tačiau galutinis daugumos pabėgėlių tikslas ir toliau lieka Vokietija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi