Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.04 15:16

Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijos prezidento rinkimai įvyks dar vasarą

BNS, LRT.lt 2020.05.04 15:16

Baltarusijos prezidento rinkimų data bus paskirta artimiausiu metu, o balsavimas turi įvykti iki šios vasaros pabaigos, pirmadienį paskelbė šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka.

„Žinau, kad pas jus [bus] prezidento rinkimai, tačiau pas mus prezidento rinkimai įvyks dar anksčiau. Neturime pagrindo juos perkelti, Konstitucija nenumato galimybės perkelti šiuos rinkimus“, – sakė Baltarusijos lyderis per vaizdo konferenciją su Moldovos prezidentu Igoriu Dodonu.

„Todėl surengsime rinkimus, artimiausiu metu apsispręsime dėl datos. Tai tikrai bus vasarą. Vėliausiai – rugpjūčio pabaigoje“, – pridūrė A. Lukašenka.

Pernai lapkritį „paskutiniuoju Europos diktatoriumi“ vadinamas Aleksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo prezidento institucijos įkūrimo 1994 metais, pranešė, kad ketina siekti naujos kadencijos.

Rudenį Baltarusijoje vyko parlamento rinkimai, kur Baltarusijos opozicijos atstovai neteko dviejų turėtų vietų, o visi 110 mandatų atiteko prezidentui A. Lukašenkai lojaliems politikams.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) užfiksavo „rimtus pamatinių teisių apribojimus“ ir „priespaudos atmosferą“, kurią patyrė politinė opozicija. A. Lukašenka šią kritiką atmetė ir pavadino politizuota.

Dar vasarį Baltarusijos liberalų demokratų partija (LDP) pranešė, kad prezidento rinkimuose kandidatu kels savo vadovą Olegą Gaidukevičių, tačiau ar jis dalyvaus rinkimuose yra neaišku.

Baltarusijos valdžia yra kritikojama dėl savo neveiksnumo kovoje su COVID-19 pandemijos plitimo ir tikrojo susirgimų masto slėpimu.

Baltarusijoje, oficialiais valdžios duomenimis, COVID-19 testais nustatyta iš viso 17489 asmenims. Per pastarąją parą buvo nustatyti 784 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi