Pasaulyje

2020.05.04 10:44

Nuo COVID-19 sveikstantis Johnsonas: gydytojai buvo pasirengę pranešti apie mano mirtį

LRT.lt, BNS2020.05.04 10:44

Dėl koronaviruso sukelto plaučių uždegimo savaitę ligoninėje praleidęs Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas jau grįžo į darbą, tačiau prisipažįsta – jis buvo labai arti mirties.

Kaip rašo „Politico“ B. Johnsonas teigė, kad buvo taip arti mirties, jog gydytojai buvo pasirengę pranešti, kad apie jo mirtį.

Koronavirusu užsikrėtęs premjeras iš ligoninės buvo išrašytas balandžio 12 dieną ir nuo tada leido laiką užmiesčio rezidencijoje netoli Londono. Kol buvo gydytas ligoninėje, B. Johnsonas tris dienas praleido intensyviosios terapijos skyriuje. Leidiniui „The Sun on Sunday“ ministras pirmininkas prasitarė, kad jam reikėjo „litrų deguonies“.

„Tai buvo sunkus momentas, neneigsiu, – sakė jis. – Jie turėjo strategiją, kaip elgtis su „Stalino mirties“ tipo scenarijumi.“

B. Johnsonas pasakojo, kad jam buvo sunku patikėti, kaip greitai jo sveikata pablogėjo ir kodėl ji negerėjo net būnant ligoninėje: „Tuomet atėjo kritinis momentas, kai buvo 50/50, ar jie turės įstatyti vamzdelį į trachėją.“

Tiesa, praėjusią savaitę B. Johnsonas ir jo sužadėtinė Carrie Symonds pasidalijo džiugiomis žiniomis – pora susilaukė pirmagimio. Trečiadienio rytą vienoje iš Londono ligoninių porai gimė berniukas. Pora paskelbė, kad naujagimį pavadino Wilfredu Lawrie Nicholu Johnsonu. Nicholo vardą premjeras davė pagerbdamas du medikus Nickus, gydžiusius jį nuo COVID-19.

JK Vyriausybė turi pristatyti karantino švelninimo planus ir panašu, jog karantiną planuojama atšaukti etapais, kad naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius neaugtų. B. Johnsonas ketvirtadienį pareiškė, kad šalis jau perėjo koronaviruso epidemijos piką ir ateinančią savaitę paskelbs „gaires“, kaip ketinama švelninti kovo pabaigoje įvestus griežtus suvaržymus.

Naujausiais duomenimis, JK nuo COVID-19 mirė 28 131 žmogus. Pagal šį skaičių JK tik labai nedaug atsilieka nuo labiausiai nukentėjusios Europos šalies Italijos. Tačiau hospitalizuojamų žmonių skaičius ir užkrečiamumo rodiklis mažėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt