Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.04 09:30

JAV prezidentas Trumpas svarsto nubausti Kiniją dėl informacijos apie koronavirusą slėpimo

atnaujinta 09.45
BNS 2020.05.04 09:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto galimybę padidinti muitų tarifus kiniškoms prekėms kaip vieną iš būdų nubausti Kiniją už nesavalaikį tarptautinės bendrijos informavimą apie koronaviruso atsiradimą.  

„Pasakysiu štai ką – tai pati baisiausia bausmė. Visi žaidžiame sudėtingą žaidimą: šachmatais ar pokerį. (...) Ir tai ne šaškės, štai ką jums pasakysiu“, – kalbėjo D. Trumpas televizijos „Fox News“ eteryje, atsakydamas į klausimą, ar svarsto galimybę nubausti Kiniją padidinant muitus.

Prezidentas pridūrė: „Tarifai mažų mažiausiai yra svarbus instrumentas derybose.“

Paklaustas, ar koronaviruso atsiradimas buvo tyčinis ar visgi atsitiktinis, D. Trumpas sakė, kad, jo nuomone, Kinija „suklydo“.

„Aš galvoju, kad jie padarė klaidą, bandė ją nuslėpti. (...) Jie nesugebėjo užgesinti gaisro. Jie stabdė žmones, vykusius į Kiniją, bet nestabdė žmonių, kurie iš Kinijos vyko į kitas pasaulio šalis“, – paaiškino jis.

Pasak prezidento, Kinija žinojo, kad problema egzistuoja, ir „buvo išmušta iš vėžių tos problemos“.

JAV prezidentas D. Trumpas taip pat gynė agresyvų savo elgesį jam kritiškos žiniasklaidos atžvilgiu.

„Aš susiduriu su priešiška žiniasklaida, joks kitas prezidentas to niekad nėra payręs“, – sakė ji stoties „Fox News“ renginyje, kuriame atsakinėjo į vaizdo ryšiu gautus rinkėjų klausimus. „Jie ateina su siaubingiausiais, baisiausiais, šališkiausiais klausimai (...) 94 ar 95 proc. žiniasklaidos yra priešiška“, – kalbėjo D. Trumpas. Jis nepasakė, kuo paremti šie skaičiai. Sekmadienį buvo minima Tarptautinė spaudos laisvės diena.

Į dviejų „Fox News“ vedėjų klausimus, gautus iš rinkėjų, prezidentas atsakinėjo Lincolno memoriale JAV sostinės širdyje.

Vienas klausimų buvo – kodėl jo pasisakymai primena patyčias ir kodėl jis tiesiai neatsako į žurnalistų klausimus, o vis nukrypsta nuo atsakymo. D. Trumpas pasidžiaugė šiuo klausimu.

Turėdamas omenyje žurnalistus, jis kalbėjo: „Toks įniršio ir neapykantos mastas – aš žiūriu į juos ir sakau, kur jūsų problema?“ Jis pridūrė: „Aš manau, mes per pirmuosius trejus, pusketvirtų metų padarėme daugiau už bet kokį kitą prezidentą mūsų šalies istorijoje. Aš tikrai taip manau“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi