Pasaulyje

2020.05.03 17:13

Pompeo: „daugybė įrodymų“ rodo, kad virusas išplito iš Uhano laboratorijos

atnaujinta 18.46
BNS2020.05.03 17:13

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sekmadienį sakė, jog yra „daugybė įrodymų“, kad koronaviruso pandemija kilo iš vienos laboratorijos Kinijos Uhano mieste.

„Yra daugybė įrodymų, kad tai prasidėjo ten“, – sakė jis televizijos ABC laidai „This Week“.

JAV valstybės sekretoriaus žodžiais, daugelis ekspertų mano, kad SARS-CoV-2 kilmė yra dirbtinė, tuo pačiu pridurdamas, jog yra supažindintas su ataskaitomis mokslininkų, kurie, remdamiesi šio viruso DNR analize, tvirtina apie gamtinę šio viruso kilmę.

Tačiau jis nepanoro tiesiogiai atsakyti į klausimą, ar, jo nuomone, šis virusas buvo tyčia paskleistas, ar tai įvyko dėl kokio nors incidento šioje laboratorijoje.

„Mes darome viską, kad gautume atsakymus į visus šiuos klausimus. Bandome nusiųsti grupę (ekspertų) ten, Pasaulio sveikatos organizacija bando nusiųsti grupę (ekspertų) ten ir į kitas Kinijos laboratorijas. Tačiau Kinijos komunistų partija ir toliau blokuoja prieigą prie jų“ – pabrėžė M. Pompeo.

Anksčiau šį mėnesį skelbta, kad JAV ėmėsi plataus masto tyrimo, kad išsiaiškintų, iš kur šis koronavirusas atsirado, kodėl Kinijos valdžiai nepavyko greitai sustabdyti jo plitimo.

Pagal vieną šio tyrimo versijų, SARS-CoV-2 pasklido iš Uhano esančios slaptos laboratorijos.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pareiškė, jog viruso Uhano „laboratorinės kilmės versija“ nėra vienintelė.

„Atsakymus turėsime gana greitai“, – pažadėjo JAV prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.