Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.19 08:41

Turkijos premjeras giria „pagerėjusį“ ES požiūrį dėl pabėgėlių

BNS 2015.10.19 08:41

Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu sekmadienį gyrė Europos Sąjungos „geresnį požiūrį“ į pasidalijimą pabėgėlių krizės našta po derybų Stambule su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

„Deja, naštos pasidalijimo klausimu Turkija buvo palikta viena tarptautinės bendrijos. Mums labai malonu, kad dabar požiūris geresnis. Klausimas dėl tolesnio dalijimosi yra labai svarbus“, – sakė A. Davutoglu.

ES ir Ankara šiuo metu mėgina susitarti dėl plano, kaip Turkijos institucijos galėtų sumažinti migrantų srautą mainais į didesnę finansinę pagalbą.

„Esu tikras, kad galime pasiekti gerų rezultatų, siekdami šių tikslų“, – pridūrė A. Davutoglu.

Jis gyrė A. Merkel, kad ji „nežiūrėjo pro pirštus“ į pabėgėlių krizę.

„Daugelis kitų sakė, kad pabėgėliai turi būti išsiųsti atgal (iš ES). Ji demonstravo humanitarinę poziciją“, – aiškino Turkijos lyderis.

A. Merkel pažymėjo, jog tai, kad Turkijai teko spręsti didžiulį uždavinį pasirūpinti per 2 mln. pabėgėlių iš Sirijos su palyginti mažomis lėšomis, sukūrė „migracijos spaudimą“, kuris paskatino atvykėlių antplūdį Europoje.

„Turkija iki šiol gaudavo mažai tarptautinės pagalbos lyginant su jos atliktu didžiuliu indėliu“, – pažymėjo A. Merkel.

Ji sakė, kad nei viena pusė nebuvo suinteresuota, kad tai peraugtų į didelio masto neteisėtą migraciją į Europos Sąjungą.

„Tai negali būti tikslas. Mes, Europos Sąjunga, labiau angažuosimės finansiškai. Vokietija atliks savo vaidmenį“, – žadėjo kanclerė.

A. Davutoglu taip pat perspėjo, kad naujos kautynės prie Sirijos šiaurinio Alepo miesto gali išprovokuoti „reikšmingas naujas migracijos bangas“.

Pasak premjero, „kai kurios Irano sukarintos grupuotės“ ir Libano šiitų sukarinta organizacija „Hizbollah“ didina spaudimą Alepui, todėl ten suintensyvėjo kautynės, lydimos Rusijos aviacijos smūgių, kurioms Turkija griežtai nepritaria.

„Norėčiau perspėti dėl Alepo. Tai kelia rimtą susirūpinimą. Turime užtikrinti, kad nebebūtų naujų migracijos bangų“ iš Sirijos, aiškino jis.

A. Merkel atkartojo A. Davutoglu poziciją: „Svarbu, kad nebūtų naujos pabėgėlių bangos iš Alepo.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi