Pasaulyje

2020.05.03 14:30

Lukašenka neatšauks karinio parado Baltarusijoje: „ne pats pavojingiausias renginys“

atnaujinta 09.44
BNS, LRT.lt 2020.05.03 14:30

Baltarusijos prezidentas sekmadienį pareiškė, kad negali dėl koronaviruso pandemijos atšaukti gegužės 9 dieną planuojamo karinio parado, kuriame Baltarusija mini Antrojo pasaulinio karo pabaigos Vakarų Europoje 75-ąsias metines.

„Turiu pasakyti, kad mes negalime atšaukti parado. Tiesiog negalime. Ilgai apie tai galvojau. Žinoma, tai yra emocinis, giliai ideologinis dalykas“, – pareiškė Baltarusijos lyderis, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Baltarusija, kaip ir Rusija, Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini gegužės 9-ąją, o Vakarų Europos valstybės – gegužės 8-ąją. Tačiau karo pabaiga Vakarų Europoje neatnešė taikos Baltijos šalims, kur tęsėsi karas prieš sovietų okupaciją.

A. Lukašenkos teigimu, „reikia prisiminti, kad tie žmonės (karo dalyviai) mirdavo, galbūt ir nuo virusų, kitų ligų, tačiau jie to nejusdavo ir apie tai negalvodavo, bet mirdavo už mus, kad ir kaip tai pompastiškai skambėtų“.

„Ir pagalvokite, ką žmonės sakys. Gal ne iškart, po dienos, po dviejų, jie pasakys, kad išsigandome“, – teigė valstybės vadovas.

„Ne pats pavojingiausias renginys“

„Jei žmonės nenori, bijo, saugo sveikatą – mes tai suprasime. Šiandien yra pakankamai norinčiųjų – tūkstančių tūkstančiai žmonių nori, kad šis renginys įvyktų“, – pareiškė A. Lukašenka.

Jo tvirtinimu, tarp norinčiųjų pamatyti paradą yra ir ginkluotųjų pajėgų veteranų.

„Karo dalyvių liko visai nedaug. Jie supranta, ir mes turime juos saugoti. Nors jie patys pirmieji pareikalavo, kad juos atvežtų į šį renginį. Žinoma, jiems jau per 90. Pagalvosime, ką su jais daryti“, – sakė prezidentas.

„Aš laikausi savo taktikos – senukus reikia saugoti. Mes visi matome, kad visos tos infekcijos pirmiausia kimba senukams, nors serga ir jauni. Todėl nieko nereikia tempti į šį masinį renginį“, – kalbėjo jis.

A. Lukašenka sakė esąs įsitikinęs, kad šis paradas – „ne pats pavojingiausias renginys epidemiologų ir virusologų požiūriu“.

Parade laukia Rusijos ir kitų šalių atstovų

Pasak A. Lukašenkos, kai kurie Rusijos įstatymų leidėjai išreiškė norą atvykti stebėti parado Minske.

„Mes tai sveikiname. Tegul atvažiuoja. Jei tam reikia skirti susisiekimo priemonių, mes tuo pasirūpinsime. Mūsų oro uostas – atidarytas. Manau, kad susitarsime su Rusijos vadovybe dėl norinčiųjų apsilankyti pas mus skrydžio. Mes neuždarome durų savo draugams ir broliams“, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

A. Lukašenka taip pat sakė manantis, kad kitą savaitę Minske rengiamame parade „galėtų dalyvauti visų šalių atstovai“.

Baltarusijai „sekasi pažaboti sergamumą“ COVID-19

A. Lukašenka taip pat sakė, kad Baltarusijai „apskritai sekasi pažaboti sergamumą“ koronavirusine infekcija COVID-19.

„Kalbant apie infekcines ligas, mes aiškiai sekame prognozę, kuri man buvo pateikta prieš du mėnesius“, – sekmadienį Minske vykusiame susitikime dėl epidemiologinės situacijos sakė A. Lukašenka.

Jis taip pat sakė, kad Baltarusijoje yra pakankamai asmeninių apsaugos priemonių ir vaistų pacientams, sergantiems COVID-19, gydyti.

„Turime pakankamai vaistų. Taip pat gydymui moderniausiais naujais metodais“, – teigė A. Lukašenka. Anot prezidento, išspręsti visi svarbiausi klausimai, susiję ne tik su gydytojų saugumu ligoninėse, bet ir kitais lygmenimis.

Sekmadienio duomenimis, COVID-19 šalyje pareikalavo iš viso 99 gyvybių, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Lig šiol patvirtinti 16 705 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, o per praėjusią parą užfiksuoti 877 nauji susirgimo atvejai. Iš viso šalyje atlikti 204 239 testai dėl koronaviruso.

Iš ligoninių išrašyti 3 196 pasveikę pacientai.