Pasaulyje

2020.05.03 08:35

Naujausia informacija. Italija pranešė apie mažiausią paros mirčių skaičių nuo pirmosios karantino dienos – 174

Europa rengiasi švelninti karantiną; atnaujinta 21.30
BNS, ELTA2020.05.03 08:35

Rusijoje patvirtinta per 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų – tai yra rekordinis šioje šalyje užregistruotų naujų atvejų skaičius. Sekmadienį taip pat pranešta, kad Ispanijoje mirčių nuo COVID-19 per parą skaičius krito žemiau 200 ribos.

Atnaujinta 21.29

Didžiojoje Britanijoje užfiksuota 315 koronaviruso sukeltų mirčių per parą

Didžiojoje Britanijoje koronaviruso aukų skaičius sekmadienį išaugo iki 28 446.

Per parą šalyje užfiksuota 315 naujų mirties atvejų.

Užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 186 599, o per parą užsikrėtė 4 339 žmonės.

Visgi vyriausybė pažymėjo, kad šalis jau peržengė piką.

Atnaujinta 20.43

Italija pranešė apie mažiausią paros mirčių skaičių nuo pirmosios karantino dienos – 174

Italija sekmadienį pranešė apie 174 naujus koronaviruso sukeltų mirčių atvejus.

Tai mažiausias skaičius nuo karantino pradžios kovo 10 dieną, kai buvo užfiksuotos 168 mirtys.

Iš viso šioje Viduržemio jūros regiono šalyje, kuri nuo pirmadienio pradės švelninti karantiną, dėl koronaviruso jau mirė 28 884 žmonės.

Pagal šį rodiklį Italija nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms.

Naujų užsikrėtimo atvejų per parą skaičius – 1 389 – taip pat buvo žemiausias nuo pirmosios kovo savaitės.

Kilus koronaviruso protrūkiui, ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) įvedė įvairius apribojimus.

Kovo 8 dieną jis įvedė karantiną Lombardijoje ir dviejuose kaimyniniuose regionuose, kuriems tenka 45 proc. visos Italijos ekonominės produkcijos.

Priemonė nacionaliniu lygmeniu buvo įvesta kovo 10 dieną.

Kovo 12 dieną premjeras uždarė visas parduotuves, išskyrus vaistines ir maisto prekių parduotuves, o po 10 dienų – visas neesmines gamyklas.

Atnaujinta 20.21

Koronavirusas pamažu traukiasi iš Balkanų

Daugumai Balkanų šalių pavyko pažaboti pažaboti naujojo koronaviruso užkrato plitimą, rodo bene naujausius naujojo koronaviruso pandemijos oficialius duomenis skelbiančio portalo „Worldometers“ duomenys.

Vien tik per pastarąją parą 10,72 mln. gyventojų turinti Graikija patvirtino tik šešis naujus COVID-19 atvejus, o jų skaičius šalyje padidėjo iki 2626 (prieš savaitę buvo 2517). Šios ligos pacientų mirčių padaugėjo viena iki 144 (134).

Šiaurės Makedonija (2,08 mln. gyventojų) – 1511 atvejų (prieš savaitę – 1386), iš jų penki nauji, 84 mirtys (61), iš dvi naujos.

Juodkalnijoje (0,63 mln. gyventojų) naujų susirgimų šia liga ir su ja siejamų mirčių per pastarąją parą nepatvirtinta – atitinkamai 322 (321) ir aštuonios (septynios).

Albanija (2,85 mln. gyventojų) – 795 atvejai (prieš savaitę – 726) atvejai, iš jų šeši nauji, 31 mirtis (28).

Kroatija (4,08 mln. gyventojų) – 2096 patvirtintų COVID-19 ligos atvejų (2030), iš jų aštuoni nauji, 79 mirtys (55), iš jų dvi naujos.

Serbija (7 mln. gyventojų) – 9464 atvejai (8042), iš jų 102 nauji, 193 mirtys (156), iš jų keturios naujos.

Bosnija ir Hercogovina (3,32 mln. gyventojų) – 1857 atvejai (1516), iš jų 18 naujų, 77 mirtys (59), iš jų penkios naujos.

Slovėnija (2,07 mln. gyventojų) – 1439 atvejai (1396), per pastarąją parą nebuvo, 96 mirtys (82), iš jų dvi naujos.

Bulgarija (7 mln. gyventojų) – 1618 atvejų (1300), iš jų 24 nauji, 73 mirtys (56), iš jų viena nauja.

Rumunija (19,41 mln. gyventojų) – 13 163 atvejai (11 036), iš jų 431 naujas, 790 mirčių (619), iš jų 19 naujų.

Atnaujinta 19.17

Turkija apribojimus dėl COVID-19 etapais atšauks per daugiau nei pusmetį

Turkija imasi apribojimų dėl COVID-19 panaikinimo plano, kuris etapais bus įgyvendinamas per daugiau nei pusmetį, skelbia laikraštis „Turizm Gunlugu“.

„Turkijos vyriausybė parengė keturių etapų planą dėl koronaviruso pandemijos įvestų apribojimų panaikinimo. Pirmasis etapas pradedamas vykdyti gegužės 4-ąją – atidaromi turgūs, kirpyklos ir prekybos centrai su tam tikrais veiklos apribojimais“, – rašo leidinys.

Tuo pačiu metu restoranai ir barai veiks su sėdimų vietų apribojimais, o naktiniai klubai ir toliau neveiks.

Per antrąjį etapą, kuris truks nuo gegužės 27-osios iki rugpjūčio pabaigos, bus pamažu atšaukiami tarptautinio susisiekimo apribojimai, atnaujinamas sertifikuotų nuo koronaviruso „švarių“ viešbučių darbas, laikantis socialinės atskirties reikalavimų. Koncertų salės, teatrai ir panašūs viešųjų renginių centrai šią vasarą nedirbs.

Trečiasis etapas prasidės rugsėjo 1-ąją ir truks iki metų pabaigos. Jo metu visos įmonės ir mokyklos veiks kaip įprastai.

Ketvirtasis etapas prasidės nuo 2021-ųjų, o galimi ribojimai jo metu priklausys nuo epidemiologinės padėties. Esminiu įvykiu taptų vakcinos nuo SARS-CoV-2 sukūrimas ir jos prieinamumas arba visiškas šio koronaviruso išnykimas.

Atnaujinta 18.01

Švedijos agentūra: ES aiškinasi, ar leisti remdesiviru gydyti COVID-19

Švedijos nacionalinė vaistų priežiūros agentūra pranešė, kad Europos Sąjunga skubiai aiškinasi, ar 27 valstybių bloke būtų galima leisti remdesiviru gydyti COVID-19, kaip jau daro Jungtinės Valstijos.

Švedijos medicininių produktų agentūros infekcinių ligų departamento direktorė Charlotta Bergqvist švedų transliuotojui TV4 sakė, kad šiuo metu prioritetine tvarka studijuojamas remdesiviro tikslingumas ES ir kad sprendimas gali būti priimtas „per kelias dienas“.

JAV institucijos penktadienį suteikė leidimą naudoti eksperimentinį antivirusinį vaistą remdesivirą, sukurtą gydyti Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus, kai svarbus tyrimas parodė, jog vaistas spartina sunkios būklės COVID-19 pacientų sveikimą.

Atnaujinta 17.08

Pasirodžius pandemijos atoslūgio ženklams Europa rengiasi švelninti karantiną

Europos šalys sekmadienį rengiasi toliau atsargiai švelninti dėl koronaviruso įvestus suvaržymus, pasirodžius ženklams, kad pandemija galbūt lėtėja, o Italijai planuojant pasekti Ispanijos pavyzdžiu ir leisti savaites namuose sėdintiems žmonėms išeiti į lauką.

Visame pasaulyje nuo naujojo koronaviruso mirė daugiau kaip 243 tūkst. žmonių, o užsikrėtusiųjų yra 3,4 milijono. Dėl viruso pusė žmonijos turi gyventi vienokio ar kitokio karantino sąlygomis, o pasaulio ekonomika gali patirti didžiausia nuosmukį nuo Didžiosios depresijos laikų.

Pasirodė ženklų, kad viruso plitimas pradedamas kontroliuoti, ir Europos, Azijos, JAV dalys pradėjo atšaukti suvaržymus, bandydamos gaivinti ekonomikas, kurias paralyžiavo uždarymo savaitės, ir mažinti spaudimą nuo sėdėjimo namie pavargusiems gyventojams.

Po dviejų namuose praleistų mėnesių italams nuo pirmadienio bus leidžiama vaikštinėti parkuose ir lankyti giminaičius. Restoranai galės ruošti maistą išsinešti, darbą galės atnaujinti didmenininkai, tačiau yra tam tikros painiavos dėl švelninimo masto.

Sekmadienį – paskutinę dieną, kai italams draudžiama daugiau kaip per 200 m nutolti nuo namų – romiečiai sportavo savo terasose ant stogų ir kambariuose, o centrinės miesto aikštės buvo daugiausia tuščios.

„Viena vertus, nepaprastai džiaugiamės dėl atidarymo, jau organizuojame įvairią veiklą vaikams su seneliais lauke, darbus sode ir panašiai. Vaikai negali sulaukti, kol pasimatys su jais“, – sakė tris vaikus turinti Romos gyventoja Marghe Lodoli (Margė Lodoli).

„Kita vertus, sunku susigaudyti. Taisyklės nėra aiškios ir nesame tikri, ar užteks vadovautis sveiku protu“, – pridūrė ji.

Atnaujinta 15.22

Ispanijoje per parą užregistruojamų mirčių nuo COVID-19 skaičius nukrito žemiau 200 ribos

Ispanija sekmadienį užregistravo dar 164 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus ir tai yra mažiausias paros aukų skaičius per beveik septynias savaites, šaliai pradedant palaipsniui švelninti griežtas karantino priemones.

Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbti skaičiai bendrą pandemijos aukų skaičių Ispanijoje padidino iki 25 264. Tai ketvirtas skaičius pasaulyje po JAV, Italijos ir Jungtinės Karalystės.

Per parą užregistruotų mirties atvejų skaičius yra mažiausias nuo kovo 18 dienos, kai mirė 107 žmonės, bet ministerijos ekstremalių situacijų koordinatorius Fernando Simonas sakė, kad šį skaičių reikia interpretuoti „atsargiai“, nes jis gautas ilgą šventinį savaitgalį, kai ligoninės paprastai lėčiau informuoja apie mirusius pacientus.

„Šie skaičiai labai geri ir patvirtina tendenciją, kurią stebėjome. Turime pažiūrėti, ar jie išsilaikys ateinančiomis dienomis“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius padidėjo tik 838 iki 217 466, bet vyriausybė neseniai pradėjo įtraukti į sąrašus tik tuos pacientus, kuriems koronavirusas nustatomas polimerazės grandininės reakcijos (PGR), arba tepinėlių, tyrimais.

Jau dešimtą dieną iš eilės pasveikusiųjų skaičius, kuris sekmadienį yra 1 654, viršija naujų užsikrėtimo atvejų skaičių.

Sveikatos apsaugos ekspertai mano, kad Ispanijos protrūkio pikas įvyko balandžio 2 dieną, kai per 24 valandas mirė 950 žmonių. Nuo to laiko paros aukų skaičius palaipsniui mažėjo.

Atnaujinta 13.25

Iranas vėl atidaro mečetes

Irane vėl duris atveria dėl koronaviruso pandemijos uždarytos mečetės.

Prezidentas Hassanas Rouhani sekmadienį paskelbė, kad nuo pirmadienio leista atsidaryti mečetėms trečdalyje administracinių rajonų. Kadangi šiuose 132 rajonuose yra tik nedidelė užsikrėtimo rizika, mečetės vėl galės kviesti tikinčiuosius ir penktadienio maldai. Plintant virusui, mečetės šalyje buvo uždarytos kovo pradžioje.

Tačiau mečetėse ir toliau reikės laikytis apsaugos priemonių. Distancijos ir higienos taisyklės yra „svarbiau“ nei bendra malda mečetėse, pabrėžė H. Rouhani.

Atnaujinta 12.14

Rusijoje patvirtinta per 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Rusijoje patvirtinti 10 633 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, sekmadienį pranešė šalies pareigūnai. Tai yra rekordinis Rusijoje užregistruotų naujų atvejų skaičius.

Šiuo metu šalyje patvirtinti 134 987 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Dabar Rusija yra daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų registruojanti Europos valstybė.

Tačiau oficialiai skelbiamas mirtingumo nuo užkrato rodiklis Rusijoje yra žemas palyginus su tokiomis šalimis kaip Italija, Ispanija ir JAV.

Per praėjusią parą Rusijoje užregistruoti 58 mirties atvejai, o bendras mirčių skaičius pasiekė 1 280.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas šeštadienį teigė, kad Rusijos sostinė, kuri tapo infekcijos epicentru, dar nepasiekė protrūkio piko. Maskvoje užfiksuoti 5 948 nauji užsikrėtimo atvejai, taigi, bendras užsikrėtusiųjų sostinėje rodiklis pasiekė 68 606.

S. Sobianinas taip pat teigė, kad maždaug 2 proc. Maskvos gyventojų – arba daugiau nei 250 000 žmonių – yra užsikrėtę koronavirusu. Remiantis oficialia statistika, Maskvoje gyvena 12,7 mln. gyventojų, tačiau manoma, kad realus skaičius yra didesnis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad situacija šalyje tebėra „labai sudėtinga“.

Nepaisant naujų atvejų skaičiaus augimo, vyriausybė yra sakiusi, kad nuo gegužės 12 dienos gali palaipsniui atšaukti ribojamąsias priemones, tačiau tai priklausys nuo regionų valdžios.

Atnaujinta 12.00

Dėl koronakrizės užsienyje vis dar įstrigę 50 000 europiečių

Nepaisant didžiausios Europos Sąjungos istorijoje piliečių grąžinimo akcijos, dėl koronakrizės užsienyje vis dar įstrigę 50 000 europiečių. Tokį skaičių Vokietijos laikraščiui „Die Welt“ įvardijo ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis.

Pradžioje šis skaičius buvo 600 000. Iki gegužės 1-osios į gimtąsias šalis grąžinta per 550 000 arba 90 proc. įstrigusių ES piliečių, sakė J. Borrellis. Jis gyrė „ypatingą konsulinį bendradarbiavimą“ tarp ES ir jos šalių narių. Ir toliau bus siekiama padėti grįžti likusiems 10 proc.

Europiečiai, be kita ko, liko „įkalinti“ Maroke, kuris uždarė savo oro erdvę. Belgijos duomenimis, du skrydžiai iš šalies planuoti šį savaitgalį, dar trys – kitą savaitę.

Skrydžiai vyksta per Kasablanką, nes kiti oro uostai uždaryti. Belgijos ambasadoje Rabate užsiregistravo 4 500 žmonių, norinčių išskristi, 3 400 jų – belgai.

Atnaujinta 11.18

COVID-19 Latvijoje ir Estijoje

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti aštuoni nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą ištirti 1 143 žmonių testai koronavirusinei infekcijai COVID-19 nustatyti, aštuonių iš jų rezultatai buvo teigiami, sekmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Nuo epidemijos pradžios šalyje atlikti 64 245 testai, COVID-19 patvirtinta 879 žmonėms. 348 pacientai jau pasveiko, o 16 žmonių mirė.

Estijoje per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė du žmonės, ši liga nustatyta dar vienam žmogui, sekmadienį pranešė Sveikatos departamentas.

Atnaujinta 11.02

Kinija pranešė tik apie du naujus koronaviruso atvejus

Kinija sekmadienį pranešė apie du naujus koronaviruso infekcijos atvejus. Diena anksčiau jų registruotas tik vienas, informuoja agentūra „Reuters“.

Nacionalinės sveikatos komisijos duomenimis, vienas naujas atvejis yra vietinis, o vienas įvežtinis. Bendras patvirtintų infekcijų skaičius pasiekė 82 877. Mirčių yra 4 633.

Atnaujinta 10.28

Rusija atšaukė draudimą išvežti iš šalies kaukes, respiratorius, apsauginius kostiumus

Rusijos vyriausybė atšaukė kovą įvestus medicininių kaukių, tvarsčių, respiratorių, dezinfekavimo priemonių, apsauginių kostiumų ir kai kurių kitų apsaugos priemonių bei medicinos prekių išvežimo iš šalies suvaržymus.

Atitinkamas potvarkis sekmadienį paskelbtas teisinės informacijos portale.

Atnaujinta 09.28

Niujorko Bronkso rajone koronavirusu gali būti užsikrėtęs kas ketvirtas gyventojas

Niujorko Bronkso rajone naujuoju koronavirusu gali būti užsikrėtęs daugiau nei kas ketvirtas žmogus, rodo preliminarūs duomenys, gauti atlikus antikūnų tyrimą. Juos šeštadienį pristatė Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

Atlikus atsitiktinį testavimą, ypač smarkiai epidemijos paveiktame ir veikiau skurdžiame Bronkse pas 27,6 proc. patikrintų asmenų rasta antikūnų. Turtingame Manhetene šis rodiklis buvo 17,3 proc. Iš viso Niujorko mieste antikūnų rasta pas 19,9 proc. testuotų asmenų. Niujorko valstijos mastu antikūnų testas buvo teigiamas 12,3 proc. asmenų iš 15 000 atsitiktinai testuotų.

8,4 mln. gyventojų turinčiame Niujorko mieste nustatyta per 170 000 COVID-19 atvejų. Tačiau minėto tyrimo duomenys rodo, kad tikrasis skaičius gali būti dešimt kartų didesnis. Praėjusią savaitę Niujorko valstijoje virusas kasdien pražudydavo apie 300 žmonių.

Daugelis mokslininkų mano, kad tie, kas buvo užsikrėtę naujuoju koronavirusu, bent jau kurį laiką bus atsparūs COVID-19. Tačiau dabartinės antikūnų studijos yra ankstyvoje kūrimo stadijoje ir neaišku, kiek tikslios.

Atnaujinta 08.35

COVID-19 aukų skaičius Japonijoje perkopė 500

Nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičius Japonijoje perkopė 500 ribą. Iki šiol užregistruota 530 aukų, sekmadienį pranešė žinybos. Oficialiais duomenimis, virusas patvirtintas daugiau kaip 15 500 žmonių, tarp jų 712 asmenų, buvusių karantinuotame kruiziniame laive.

Vyriausybės vadovas Shinzo Abe pirmadienį spręs dėl visoje šalyje paskelbtos nepaprastosios padėties pratęsimo vienu mėnesiu. Tiesa, nepaprastoji padėtus Japonijoje nereiškia tokio griežto karantino kaip Europoje. Piliečiai tik paraginti, jei gali, likti namuose.

JAV – 1 435 mirtys

JAV per praėjusią parą užfiksuotos 1 435 mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo vėlai šeštadienį paskelbti Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.