Pasaulyje

2020.05.03 08:25

Trumpas apie Kim Jong Uną: džiaugiuosi matydamas, kad jis sugrįžo

ELTA 2020.05.03 08:25

Po pirmojo Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong Uno pasirodymo viešumoje per kelias savaites JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog džiaugėsi, kad šis yra sveikas. „Aš, pavyzdžiui, džiaugiuosi matydamas, kad jis sugrįžo ir yra sveikas“, – rašė D. Trumpas šeštadienį tviteryje.

Šiaurės Korėjos televizija šeštadienį parodė reportažą apie šalies lyderio Kim Jong Uno dalyvavimą gegužės 1 d. įvykusioje Sunčono trąšų gamyklos atidarymo ceremonijoje. Tai buvo pirmieji kadrai nuo balandžio 11 d., kai Kim Jong Unas liovėsi rodytis viešumoje. Tada pasklido gandų, kad jis sunkiai serga. Oficialiose nuotraukose Kim Jong Unas šypsojosi ir atrodė sveikas. Vis dėlto nepriklausomos informacijos apie Kim Jong Uno pasirodymą viešumoje kol kas nėra.

Gandai apie prastą Kim Jong Uno sveikatą ėmė sklisti po to, kai jis balandžio 15 d. nedalyvavo Šiaurės Korėjos įkūrėjo, savo senelio Kim Il Sungo gimimo metinių iškilmėse.

Portalas „Daily NK“ skelbė, kad Šiaurės Korėjos vadovui atlikta skubi širdies ir kraujagyslių sistemos operacija. JAV stotis CNN, remdamasi JAV vyriausybės pareigūnu, taip pat pranešė, kad Kim Jong UIno būklė po operacijos yra labai bloga. Tačiau Pietų Korėja šią informaciją paneigė.