Pasaulyje

2020.05.02 17:50

Puerto Riką sukrėtė 5,5 balo žemės drebėjimas

BNS 2020.05.02 17:50

Šeštadienį netoli pietinės Puerto Riko dalies įvyko 5,5 balo stiprumo žemės drebėjimas, trumpam sutrikdęs elektros tiekimą ir išgąsdinęs didelį skaičių salos gyventojų, kurių daugelis tebegyvena prieglaudose po ankstesnių šiais metais salą sudrebinusių stichijų.

Iš karto nebuvo pranešta apie aukas.

JAV geologijos tarnyba pranešė, kad žemės drebėjimas smogė nedideliame keturių kilometrų gylyje netoli Ponsė miesto ir Gvanikos bei Gvajaniljos miestelių, kur sausio mėnesio pradžioje įvykusio žemės drebėjimo metu buvo sugriauta šimtai namų ir žuvo vienas žmogus. Žemės drebėjimų padaryta žala įvertinta milijonais dolerių.

Šeštadienį vis dar buvo gaunama pranešimų apie žalą, o Ponsės mieste nukrito mažiausiai vienas pastato antro aukšto balkonas, naujienų agentūrai „The Associated Press“ pranešė savivaldybės atstovė spaudai Inés Rivera pasakojo. Tuo tarpu Gvajaniljoje buvo pranešta apie įtrūkusius pastatus.

„Drebėjimas buvo tikrai stiprus“, – telefonu teigė savivaldybės atstovas spaudai Denis Hernandezas.

Tuo tarpu Gvanikos meras Santos Seda teigė naujienų agentūrai AP, kad iki šiol nepranešta apie didelę žalą, tačiau pažymėjo, kad po sausio mėnesį įvykusio 6,4 balo drebėjimo prieglaudoje tebegyvena 5–10 žmonių.

„Ačiū Dievui, viskas gerai, – sakė jis, – kadangi infrastruktūra ir taip yra silpna.“

Puerto Riko pietiniame regione po žemės drebėjimo įvyko keli pakartotiniai požeminiai smūgiai, tarp jų ir vienas 4,6 balo stiprumo.

Puerto Riko seisminio tinklo priežiūros direktorius Víctoras Huerfanas telefonu duotame interviu teigė, kad nors daugelis žmonių išsigando jiems netikėto pastarojo žemės drebėjimo, šis reiškinys nėra neįprastas, atsižvelgiant į seisminį aktyvumą, kuris regione prasidėjo gruodžio pabaigoje.

„Ilgainiui jis silpsta, tačiau galime sulaukti pikų“, – teigė specialistas ir pridūrė, jog gali įvykti naujų stiprių požeminių smūgių.

Žemės drebėjimas įvyko tuo metu, kai Puerto Rike galioja karantinas, skirtas sustabdyti koronaviruso plitimą.

Gubernatorė Wanda Vázquez tviteryje parašė, kad gelbėjimo ekipažai žvalgosi po apylinkes ir kad ji pati netrukus ten vyks, kad asmeniškai susitiktų su nukentėjusiaisiais.