Pasaulyje

2020.05.02 11:18

Mirė per Malyje džihadistų ataką sužeistas Prancūzijos svetimšalių legiono narys

BNS 2020.05.02 11:18

Prancūzijos svetimšalių legiono karys, sužeistas per operaciją prieš džihadistus Malyje, mirė nuo sužalojimų, šeštadienį pranešė prezidentas Emmanuelis Macronas.

Nuo 2013 metų, kai Prancūzija pasiuntė karių į Sachelio regioną, turinčių padėti apmokyti vietos pajėgas ir padėti joms kovoti su islamistais sukilėliais, žuvusių karių skaičius išaugo iki 42.

E. Macronas savo pranešime nurodė, kad Svetimšalių legiono narys balandžio 23-ąją buvo sužeistas Malyje sprogus bombai „per operaciją prieš ginkluotas teroristų grupuotes“.

Atskirame pranešime ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas nurodė, kad pakelės bombai sprogus prie prancūzų autocisternos buvo sužeisti du šioje mašinoje buvę kariai.

Vienas šių karių mirė penktadienį vienoje Prancūzijos ligoninėje, o kitas tebegydomas; jo būklė stabili.

Malis stengiasi nuslopinti islamistų sukilimą, prasidėjusį 2012 metais ir nusinešus tūkstančius karių bei civilių gyvybių.

Nors šalyje dislokuota tūkstančiai Prancūzijos karių ir Jungtinių Tautų taikdarių, konfliktas iš Malio vidurio regiono persimetė į kaimyninį Burkina Fazą ir Nigerį.

Prancūzijos kariuomenė pastaraisiais mėnesiais intensyvino operacijas ir nuo šių metų pradžios „neutralizavo“ dešimtis džihadistų.