Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.02 07:43

Naujausia informacija. AFP: Europoje užsikrėtusių koronavirusu skaičius viršijo 1,5 milijono, mirčių skaičius peržengė 240 tūkst.

Europos užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius viršijo 1,5 mln. ir sudaro kiek mažiau nei pusę visų pasaulyje užregistruotų susirgimo COVID-19 atvejų, šeštadienį pranešė naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialių šaltinių duomenimis. Rusija praneša apie rekordinį užsikrėtimų koronavirusu atvejų – beveik 10 tūkst.

Atnaujinta 20.09

Pasaulyje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius šeštadienį viršijo 240 tūkst., rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių renkami duomenys.

Naujienų agentūra pažymėjo, kad 85 proc. mirčių įvyko Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Visame pasaulyje užfiksuota 240 231 mirtis ir 3 371 435 užsikrėtimo atvejų. Europa yra labiausiai nukentėjęs žemynas, kur užregistruotos 141 475 mirtys iš 1 516 635 užsikrėtusiųjų.

Didžiausias mirčių skaičius užfiksuotas Jungtinėse Valstijose – 65 173, po jos rikiuojasi Italija (28 236), Didžioji Britanija (28 131), Ispanija (25 100) ir Prancūzija (24 594).

Atnaujinta 19.47

Italija šeštadienį pranešė apie į viršų šoktelėjusį mirčių nuo koronaviruso skaičių.

Pasak Civilinės saugos tarnybos, šalyje užfiksuotas didžiausias paros mirčių nuo balandžio 21 dienos skaičius – 474.

Likus dviem dienoms iki numatyto karantino švelninimo, bendras mirčių skaičius pasiekė 28 710.

Pagal šį rodiklį Ispaniją lenkia tik Jungtinės Valstijos.

Atnaujinta 19.26

Jungtinė Karalystė šeštadienį pranešė, kad koronavirusas nusinešė dar 621 žmogaus gyvybę.

Bendras mirties atvejų skaičius šalyje pasiekė 28 131.

Šiuo metu JK užima antrą vietą Europoje pagal šį rodiklį po Italijos.

Vyriausybė pranešė, kad šalyje užsikrėtimas koronavirusu nustatytas 182 260 žmonių. Per parą šis skaičius padidėjo 4 806 atvejų.

Visgi, pasak vyriausybės, šalyje sumažėjo hospitalizuotų asmenų skaičius.

Atnaujinta 18.57

Prancūzijos vyriausybė šeštadienį nusprendė pratęsti nepaprastosios padėties sveikatos apsaugos srityje režimą dar dviem mėnesiams iki liepos 24 dienos, pranešė sveikatos ministras Olivier Veranas.

Pasiūlyme, kuris bus pateiktas parlamentui pirmadienį, sakoma, kad sprendimas atšaukti nepaprastąją padėtį, įvestą kovo 24 dieną, būtų „per ankstyvas“ ir „protrūkio rizika“ galėtų išaugti.

Įstatyme taip pat numatyta karantino sąlyga žmonėms, atvykstantiems į Prancūziją iš užsienio.

„Turėsime kurį laiką gyventi su virusu“, – po ministrų kabineto posėdžio pažymėjo vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras.

„Mokysimės gyventi su virusu. Štai kas laukia artimiausiais mėnesiais“, – pridūrė jis.

Taip pat pasiūlyme siūloma sukurti „informacinę sistemą“, skirtą stebėti užsikrėtusius asmenis ir jų kontaktus.

Vyriausybės atstovė Sibeth Ndiaye teigė, kad įstatymo projektas pirmadienį bus pateiktas Senatui, o greičiausiai kitą dieną – ir Nacionalinei asamblėjai.

Prancūzija yra viena iš labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių Europos valstybių. Čia užfiksuoti 24 594 mirties atvejai ir 167 346 užsikrėtimo atvejai.

Taip pat vyriausybė paskelbė apie laipsnišką kai kurių ribojamųjų priemonių panaikinimą nuo gegužės 11 dienos, įskaitant pradinių mokyklų veiklos atnaujinimą.

Siūlomas įstatymo projektas taip pat apima karantino švelninimo aspektus, teigė O. Veranas.

Atnaujinta 17.02

Ispanija šeštadienį po 48 dienas trukusio karantino leido šalies gyventojams vėl išeiti pasivaikščioti ar pasportuoti.

Beveik 47 mln. Ispanijos gyventojų nuo kovo 14 dienos išgyveno vieną griežčiausių karantinų pasaulyje – suaugusiesiems buvo leidžiama išeiti iš namų tik nusipirkti maisto, vaistų ar pavedžioti šunis.

Karantinas buvo pratęstas praėjusio mėnesio pabaigoje iki gegužės 9 dienos, tačiau ministras pirmininkas Pedro Sanchezas antradienį pristatė laipsniško karantino švelninimo keturiais etapais planą, kuris turėtų būti įgyvendintas iki birželio pabaigos.

Pagal šį planą, praėjusią savaitę jaunesniems nei 14 metų vaikams buvo leista išeiti pasivaikščioti į lauką, o šeštadienį apribojimai buvo dar labiau sušvelninti.

„Šiandien pirmą kartą išėjau trumpam pasivaikščioti“, – kalbėjo dukters prilaikoma 87 metų Amalia Garcia Manso, vaikštinėjusi pagrindine Madrido gatve – moteris dėvėjo veido kaukę ir mūvėjo pirštines.

„Tai skaudu – man skaudu matyti, kad visas Madridas uždarytas“, – kalbėjo ispanė.

Ispanija yra tarp labiausiai nukentėjusių nuo koronaviruso pandemijos pasaulio šalių. Oficialiais duomenimis, šalyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 215 000 žmonių, o mirė beveik 25 000.

„Kaip vaikas per Kalėdas“

Nepaisant karantino švelninimo, daug apribojimų išliko. Miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 5 tūkst. gyventojų, vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės negali palikti namų tuo pačiu metu.

Laiko tarpsniai nuo 10 val. iki vidurdienio ir nuo 19 iki 20 val. yra skirti žmonėms nuo 70 metų ir jų palydovams.

Nuo 6 val. iki 10 val. ir nuo 20 val. iki 23 val. vyresni nei 14 metų paaugliai ir suaugusieji gali išeiti pasivaikščioti ne toliau nei vieno kilometro atstumą nuo savo namų, ne daugiau kaip po du iš to paties namų ūkio.

Netoli centrinio Madrido parko „Retiro“, kuris tebėra uždarytas, buvo matyti sportuojantys gyventojai, kai kurie – grupelėmis.

Tuo tarpu netoliese stovėjęs policininkas per garsiakalbį ragino žmones bėgioti šaligatviais, o ne gatve.

Įprastai triukšmingoje Chueca rajone gyvenantis 42 metų finansų konsultantas Marcosas Abeytua papasakojo atsikėlęs 7 val. ryto, kad galėtų pabėgioti – pasak vyro, įprastomis sąlygomis jis to nebūtų daręs, nes greičiausiai dar ilsėtųsi po triukšmingo penktadienio vakaro.

„Po tiek apribojimo savaičių labai norėjau išeiti į lauką, bėgti, pamatyti pasaulį, – sakė jis. – Vakar buvau kaip vaikas per Kalėdas.“

Popietės skirtos jaunesniems nei 14 metų vaikams, kurie gali išeiti iš namų lydimi suaugusio asmens nuo vidurdienio iki 17 valandos.

Atnaujinta 16.58

Sakartvelo medikams vargais negalais pavyko paguldyti į ligoninę 10 Bolnisio rajono Muševanio kaimo gyventojų, kuriems buvo patvirtintas koronavirusas. Tai šeštadienį žurnalistams pranešė Bolnisio municipaliteto vadovas Davidas Šerazadišvilis.

„Dabar kaime ramu. Mes susitikome su dalimi jo gyventojų, su tais, kurie protestavo. Mes juos įtikinome, kad būtina hospitalizuoti žmones ir juos gydyti. Jie su mumis sutiko, viską suprato teisingai“, – sakė meras.

Gydytojai nuo penktadienio mėgino nugabenti infekuotuosius į ligoninę. Medikų pasirodymas kaime penktadienį sukėlė vietos gyventojų nepasitenkinimą. Jie tikino, kad kaime nėra infekcijos ir visi žmonės sveiki. Medikams teko iškviesti policiją. Bet atvykus pareigūnams padėtis Muševanyje dar labiau susikomplikavo.

Kaip pranešė Sakartvelo žiniasklaida, žmonės apmėtė greitosios pagalbos ir policijos automobilius akmenimis ir pagaliais. Policininkai ir gydytojai turėjo palikti kaimą, jie grįžo ten tik šeštadienį. Šįsyk jų misija buvo sėkminga.

Bolnisio ir kaimyninis Marneulio rajonai dėl koronaviruso epidemijos paskelbti griežto karantino zonomis. Įvažiuoti ir išvažiuoti iš ten griežtai draudžiama.

Naujausiais duomenimis, Gruzijoje nustatyti 582 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, aštuoni infekuotieji mirė.

Atnaujinta 16.12

Švedijoje per parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo nuo 21 520 iki 22 082 (220 infekuotųjų 100 tūkstančių gyventojų). Nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirusių pacientų skaičius padidėjo 16 ir pasiekė 2 669. Tai šeštadienį pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Švedijoje intensyviosios terapijos skyriuose gydomas 1 531 žmogus, tarp jų – 1 145 vyrai. Daugiausia infekuotųjų (8 334) ir mirusiųjų (1 428) užregistruota sostinės regione.

„Mes matome, kad skaičiai mažesni negu tikėtasi, bet dabar savaitgalis. Vėliau žemi rodikliai vėl išaugs, kai bus gauta visa informacija“, – sakė televizijos kanalui SVT Švedijos vyriausiojo epidemiologo pavaduotojas Andersas Wallenstenas.

Kilus koronaviruso pandemijai, Švedijos vyriausybė uždarė sienas užsieniečiams, negyvenantiems ES šalyse, paragino piliečius neorganizuoti renginių, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 50 žmonių. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos tebedirba. Karantinas šalyje ar atskiruose regionuose nebuvo paskelbtas, parduotuvės ir visuomeninio maitinimo įmonės atidarytos.

„Aukštas mirštamumo dėl Covid-19 lygis Švedijoje kelia nerimą, ir labai svarbu, kad mes stebėtume situaciją, drįstume žvelgti kritiškai ir svarstyti, kaip mums apriboti infekcijos plitimą medicinos įstaigose, tarp pagyvenusių žmonių ir visuomenėje apskritai, – pareiškė šeštadienį žurnalistams Upsalos akademinės ligoninės užkrečiamųjų ligų gydytojas Erikas Salaneckas. – Mirštamumas Švedijoje kur kas didesnis negu kaimyninėse šalyse. Mes turime įvertinti savo strategiją, kuri skiriasi nuo kitų: ar tai tik dėl jos, ar ne? Mes turime aptarti, ar teisingai elgiamės“.

Atnaujinta 15.15

Lenkijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pasiekė 13 375. Tai šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujausiais duomenimis, nuo kovo 4 d., kai Lenkijoje koronavirusas buvo nustatytas pirmajam pacientui, juo per parą užsikrečia vidutiniškai 300-350 žmonių. Pastarosiomis dienomis apie 200-300 pacientų kasdien pasveiksta. Pastarąją parą išaiškinta 270 naujų užsikrėtimo atvejų. Per du pastaruosius mėnesius mirė 664 infekuotieji. Jau pasveiko 3 762 žmonės.

Šiuo metu šalies ligoninėse yra daugiau kaip 2 600 pacientų, apie 95 tūkstančius lenkų laikosi namų karantino reikalavimų. Pastarosiomis savaitėmis buvo atlikti daugiau kaip 366 tūkstančių testų dėl koronaviruso.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Lukaszo Szumowskio, epidemijos pikas Lenkijoje dar nepasiektas ir, naujausiais duomenimis, jo galima sulaukti ne gegužę-birželį, kaip manyta anksčiau, o tik rudenį.

Atnaujinta 15.10

Latvijos prezidento Egilio Levito sutuoktinė Andra Levitė, turinti mediko išsilavinimą, pradės dirbti medicinos centre ARS, pranešama šios įstaigos tinklalapyje.

A. Levite yra diplomuota ginekologė, besispecializuojanti gimdymo, ultragarsinės tomografijos, vaikų ir paauglių ginekologijos srityse, sakoma trečiadienį paskelbtame medicinos centro pranešime.

ARS svetainėje teigiama, kad A. Levite galės konsultuoti pacientus latvių, vokiečių, anglų ar prancūzų kalbomis.

Atnaujinta 14.22

Rusijos institucijos pranešė, kad užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo 9623 ir pasiekė 124054. Visgi oficialus mirtingumo rodiklis yra žemas, palyginus su tokiomis šalimis kaip Italija, Ispanija ir JAV.

Per pastarąsias 24 valandas šalyje mirė 57 koronavirusu užsikrėtę žmonės, o bendras mirčių skaičius pasiekė 1222. Maskvos meras Sergejus Sobianinas teigė, kad Rusijos sostinė, kuri tapo infekcijos epicentru, dar nepasiekė protrūkio piko.

„Akivaizdu, kad grėsmė didėja“ – šeštadienį tinklaraščio įraše teigė S. Sobianinas.

Maskvoje užfiksuoti 5 358 nauji užsikrėtimo atvejai, taigi bendras užsikrėtusiųjų sostinėje rodiklis pasiekė 62 658. S. Sobianinas taip pat teigė, kad maždaug 2 proc. Maskvos gyventojų – arba daugiau nei 250 000 žmonių – yra užsikrėtę koronavirusu.

„Remiantis įvairių gyventojų grupių atrankos tyrimais, tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius sudaro apie 2 proc. visų Maskvos gyventojų“, – teigė Maskvos meras.

Remiantis oficialia statistika, Maskvoje gyvena 12,7 mln. gyventojų, tačiau manoma, kad realus skaičius yra didesnis.

S. Sobianinas teigė, kad Maskva smarkiai padidino tyrimų pajėgumu ir pridūrė, jog miestas sugebėjo „užkirsti kelią infekcijos plitimui“ įvedęs saviizoliacijos taisykles ir ėmęsis kitų priemonių.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad auga užsikrėtusių vaikų skaičius. Du vaikai mirė, dar 11 yra sunkios būklės.

Atnaujinta 13.43

Baltarusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 911 – iki 15 828. Tai šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Gegužės 2 d. duomenimis, Baltarusijoje užregistruoti 15 828 žmonės, kuriems atlikto testo dėl Covid-19 rezultatas buvo teigiamas. Šis skaičius sudaro 8,2 procento visų atliktų testų, - sakoma žinybos pranešime. – Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 97 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgę pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas“.

Pasveiko ir išrašyti iš ligoninių 3 117 pacientų. Nuo vasario pradžios Baltarusijoje atlikta 195 430 testų dėl koronaviruso.

Baltarusijoje karantinas nepaskelbtas, šalyje ruošiamasi gegužės 9-osios paradui. Balandžio 20 d. darbą atnaujino mokyklos, balandžio 25 d. buvo surengta šeštadienio talka. Šiomis sąlygomis Baltarusijoje įsigaliojo „liaudies karantinas“, daugelis gyventojų savo noru riboja socialinius kontaktus ir pasirenka saviizoliacijos režimą.

Atnaujinta 13.13

Iki 8 val. 50 min. Grinvičo (11 val. 50 min. Lietuvos) laiku paskelbti duomenys rodo, kad Europoje, smarkiausiai COVID-19 pandemijos paveiktame žemyne, nuo protrūkio pradžios buvo užregistruoti 1506853 užsikrėtimo atvejai, o 140260 pacientų mirė.

Pasaulyje iki šiol buvo nustatyti 3 350 224 COVID-19 atvejai, iš jų 238 334 buvo mirtini.

Ispanijoje buvo nustatyta 215 216 užsikrėtimo atvejų ir 24 824 mirtys; Italijoje – 207 428 užsikrėtimo atvejai ir 28 236 mirtys, Jungtinėje Karalystėje – atitinkamai 177 454 ir 27 510), Prancūzijoje – 167 346 ir 24 594, o Vokietijoje – 161 703 ir 6 575. Bendras pandemijos aukų skaičių šiose penkiose Europos valstybėse yra didesnis kaip 150 000.

Vis dėlto šie duomenys, apibendrinti AFP pagal nacionalinių sveikatos apsaugos tarnybų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informaciją, veikiausiai atspindi tik dalį tikrojo užsikrėtusiųjų skaičiaus, nes daugelis šalių testus atlieka tik asmenims, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai.

Atnaujinta 12.53

Indonezijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius viršijo 10,8 tūkstančio, per parą jis padidėjo 292. Tokius duomenis šeštadienį pateikė oficialus Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ahmadas Yuriantas.

Jis taip pat informavo, kad per parą mirė 31 pacientas. Iš viso Indonezijoje nuo pandemijos pradžios jau mirė 831 žmogus, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas. Daugiau kaip 1,6 tūkstančio žmonių pasveiko.

Indonezijos vyriausybė tik kovo 2 d., vėliau nei kitos Pietryčių Azijos šalys, patvirtino pirmuosius infekcijos atvejus. Ekspertų nuomone, šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu gali būti kur kas daugiau, kadangi tyrimų skaičius Indonezijoje yra vienas mažiausių pasaulyje – milijonui žmonių tenka tik 99 testai. Kaimyninėje Malaizijoje šis rodiklis sudaro 2 tūkstančius milijonui, o Pietų Korėjoje ar Singapūre – 10 tūkstančių. Pasak specialistų, Džakarta, kad pasiektų panašų lygį, turi atlikti apie 2,7 milijono tyrimų, o iki šiol šalyje atlikti tik 76 tūkstančiai testų.

Atnaujinta 12.09

Rusijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 9 623 ir dabar sudaro 124 054, infekuotųjų jau rasta visuose šalies regionuose. Tad Rusija pagal užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių pakilo į septintąją vietą pasaulyje.

Iki šiol pasveiko 15 013 žmonių, 1 222 infekuotieji mirė.

Tai šeštadienį pranešė Rusijos operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Naujų atvejų skaičius viršijo penktadienio rodiklį 21,3 procento. Paros prieaugis sudarė 8,4 procento.

Pažymima, kad 4 488 (46,6 procento) pastarąją parą išaiškintiems infekuotiesiems nepasireiškė jokie ligos simptomai. Dar 5 358 užsikrėtimo koronavirusu atvejai užfiksuoti Maskvoje, iš viso Rusijos sostinėje jau išaiškinti 62 658 infekuotieji. Tad paros prieaugis Maskvoje sudarė 9,35 procento palyginti su 6,63 procento penktadienį.

Atnaujinta 12.00

Estijoje per pastarąją parą mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs pacientas ir buvo patvirtinti penki susirgimo COVID-19 atvejai, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas. Tuo metu Latijoje per pastarąją parą atlikti 1982 testai koronavirusinei infekcijai COVID-19 nustatyti, bet tik vienas jų buvo teigiamas.

Bendras užsikrėtusių naujuoju koronavirusu skaičius šalyje padidėjo iki 871; jie buvo nustatyti atlikus iš viso 63102 testus. Šalyje persirgę koronavirusu pasveiko 348 žmonės, 16 užsikrėtusiųjų mirė.

Per pastarąją parą Latvijoje nebuvo naujai hospitalizuota žmonių, kuriems patvirtinta COVID-19. Iš šiuo metu šalies ligoninėse gydomų 34 koronavirusu užsikrėtusių pacientų dviejų būklė yra sunki. Iš gydymo įstaigų išrašyti 96 pasveikusieji.

Sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė per „Twitter“ parašė, kad naujausi duomenys yra gera žinia.

„Esama vietos atsargiam optimizmui. Išlaikykime šią kryptį ateinančias tris dienas. Tai bus gera dovana Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 30-osioms metinėms“, – pažymėjo ministrė.

Pietvakarinio Pernu miesto ligoninėje mirus 82 metų vyrui bendras koronaviruso epidemijos Estijoje aukų skaičius padidėjo iki 53.

Iš penkių naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų keturi buvo nustatyti Taline, dar vienas – vakarinėje Lenemos apskrityje.

Šeštadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 74 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Septyni sunkios būklės pacientai gydomi intensyviosios reanimacijos skyriuose.

Iš gydymo įstaigų buvo išrašyti 244 COVID-19 persirgę pacientai, o bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 256.

Atnaujinta 11.44

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 24 – iki 7783. Tai šeštadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas.

„Iki šiol Norvegijoje iš viso koronavirusu užsikrėtė 7783 žmonės“, - sakoma jo pranešime. Penktadienį buvo pranešta apie 7759 infekuotuosius.

Dvi pastarąsias savaites infekuotųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir kiekvieną parą sudarė apie šimtą ar mažiau žmonių. Šeštadienio rodiklis kol kas yra žemiausias.

Šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 210 žmonių, šiuo metu ligoninėse gydomi 84 pacientai.

Atnaujinta 11.06

Ukrainoje per praėjusią parą užregistruota dar 550 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir septynios užsikrėtusiųjų mirtys, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Pasak jo, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 11 411 žmonių.

„Ukrainoje per praeitą parą užfiksuota 55 naujų susirgimo koronavirusine infekcija atvejų, tarp jų – 17 vaikų ir 96 medicinos darbuotojai“, – per spaudos konferenciją sakė M. Stepanovas.

„Gydymo įstaigose hospitalizuota 117 žmonių. Per parą 85 žmonės pasveiko, septyni – mirė“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 11.02

Niujorke veikiantys slaugos namai penktadienį pranešė apie 98 pacientų – kurie, kaip manoma, buvo užsikrėtę koronavirusu – mirtį.

„Tai absoliučiai siaubinga, – pareiškė Niujorko meras Billas de Blasio. – Tai neįkainojama netektis, ir tiesiog neįmanoma įsivaizduoti, kad vienoje įstaigoje mirtų toks skaičius žmonių.“

Visgi nėra žinoma, ar Manhatane įsikūrusiuose slaugos namuose „Isabella Geriatric Centre“ kilusią mirčių bangą galima laikyti iki šiol didžiausio masto tokiu įvykiu Jungtinėse Valstijose, kadangi mieste veikiantys slaugos namai pasirinkę skirtingus būdus pranešti apie fiksuojamų mirčių skaičių. Penktadienį valstija pranešė, kad minėtuose slaugos namuose mirė 13 žmonių.

Vis dėlto 705 vietų centro darbuotojai patvirtino, kad trečiadienį mirė 46 pacientai, kurių COVID-19 testai buvo teigiami, o dar 52, kaip įtariama, yra užsikrėtę virusu. Kai kurie pacientai mirė slaugos namuose, kiti – po gydymo ligoninėse.

Mirusiųjų skaičius taip išaugo, kad slaugos namai užsakė vilkiką–šaldytuvą palaikams laikyti, kadangi laidotuvių namai dirba nebespėja paimti visų mirusiųjų.

„Isabella“, kaip ir visi kiti Niujorko slaugos namai, iš pradžių turėjo tik ribotas galimybes vykdyti plataus masto ir nuoseklų pacientų testavimą, kad galėtų nedelsiant diagnozuoti institucijos gyventojus ir darbuotojus, – elektroniniame laiške parašė slaugos namų atstovė spaudai Audrey Waters. – Nepaisant mūsų pastangų greitai atskirti asmenis, kuriems pasireiškė simptomai, tai sukliudė nustatyti tuos, kurie užsikrėtė ir kuriems nepasireiškė simptomų.“

„Slaugos namai taip pat susidūrė su personalo trūkumo problema, privertusia pasamdyti papildomos pagalbos ir sutrukdžiusia laiku pasirūpinti darbuotojų apsaugos priemonėmis. A. Waters teigė, kad šiuo metu slaugos namai jau turi galimybę atlikti „daugiau tyrimų“.

Pirmą kartą apie mirčių skaičių slaugos namuose pranešė vietos kabelinė naujienų televizija NY1.

Atnaujinta 10.18

Vokietijoje per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo 945 – panašūs augimo tempai čia buvo užfiksuoti kovo viduryje. Kaip pranešė šeštadienį Roberto Kocho institutas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 161 703.

Jau pasveiko 129 000 žmonių – 2 100 daugiau negu buvo penktadienį. Tad per parą pasveikusių žmonių skaičiaus prieaugis daugiau negu dvigubai viršija infekuotųjų skaičiaus didėjimą. Per visą pandemiją nuo koronaviruso padarinių mirė 6 575 žmonės. Nuo penktadienio šis skaičius padidėjo 94.

Koronaviruso plitimo epicentrai Vokietijoje yra Bavarija, Šiaurės Reinas – Vestfalija ir Badenas – Viurtembergas.

Nuo praėjusios savaitės šalyje švelninamos socialinių kontaktų ribojimo priemones. Leista atidaryti parduotuves, kurių plotas neviršija 800 kvadratinių metrų, pradeda dirbti mokyklos.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,2 milijono, mirė daugiau kaip 230 tūkstančių infekuotųjų.

Atnaujinta 09.23

Žinia, kad Rusijos statybų ministras užsikrėtė koronavirusu paskelbta kitą dieną po premjero Michailo Mišustino pareiškimo, kad jam irgi buvo patvirtinta COVID-19.

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfax“, koronavirusu taip pat užsikrėtė statybų ir būsto reikalų ministro pavaduotojas, Rusijoje toliau plintant ligai, pasiekusiai net ir aukščiausio rango valdžios pareigūnus.

„Gydysiuosi prižiūrint gydytojams vienoje iš Maskvos ligoninių“, – „Interfax“ sakė V. Jakuševas.

Jį pavaduoti buvo paskirtas viceministras Nikita Stasišinas. Premjeras M. Mišustinas ketvirtadienį pranešė, jog turės izoliuotis, kad apsaugotų kolegas.

Prezidentas Vladimiras Putinas, pats jau ne pirmą savaitę nedalyvaujantis tiesioginiuose susitikimuose, M. Mišustiną pavaduoti laikinai paskyrė jo pirmąjį pavaduotoją Andrejų Belousovą, sakoma Kremliaus tinklalapyje.

Rusija dabar pirmauja Europoje pagal užregistruojamų naujų COVID-19 atvejų skaičių. Ketvirtadienį užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 100 000.

Iki šiol šalyje patvirtintas 114 431 koronaviruso infekcijos atveji ir 1 169 pacientų mirtys, daugiausiai – Maskvoje ir jos apylinkėse bei antrajame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge.

V. Putinas šią savaitę pripažino, kad padėtis išlieka „labai sunki“, o pareigūnai sakė, kad epidemija savo piko Rusijoje dar nepasiekė.

Nors užsikrėtimo atvejų stabiliai daugėja, vyriausybė nurodė galinti nuo gegužės 12-osios pradėti palaipsniui švelninti karantino priemones, bet šio proceso sparta priklausys nuo padėties regionuose.

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 2293 – tai rekordinis rodiklis šiai šaliai. Kaip pranešė šeštadienį šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija, bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 37336.

Žinybos duomenimis, mirčių skaičius per 24 valandas padidėjo 71 – iki 1 218.

Tai jau antras paeiliui užsikrėtimo atvejų skaičiaus didėjimo per parą rekordas Indijoje – išvakarėse buvo išaiškinti 1 993 nauji infekuotieji. Vidutinis naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus paros prieaugis šalyje šią savaitę viršijo 1,8 tūkstančio. Praėjusią savaitę per parą buvo nustatomi maždaug 1,4 tūkstančio infekuotųjų.

Ministerijos duomenimis, šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 26 167 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 9 951 žmogus pasveiko.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis kovo 24 d. paragino visų valstijų ir sąjunginių teritorijų valdžią užtikrinti, kad iki balandžio 14 d. būtų laikomasi griežtos izoliacijos režimo. Vėliau vyriausybės vadovas jį pratęsė iki gegužės 3 d. Penktadienį šalies VRM pranešė, kad režimas pratęsiamas dar dviem savaitėms.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,2 milijono, mirė daugiau kaip 230 tūkstančių infekuotųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi