Pasaulyje

2020.05.02 01:33

Šiaurės Korėjos žiniasklaida praneša: Kim Jong Unas pasirodė viešumoje

LRT.lt2020.05.02 01:33

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad šalies lyderis Kim Jong Unas dalyvavo vienos trąšų gamyklos atidaryme. Tai pirmas kartas nuo balandžio 11 dienos, kai jis pasirodo viešumoje.

Naujienų agentūros KCNA pranešime teigiama, jog Šiaurės Korėjos lyderį atidarymo ceremonijoje susirinkusieji pasitiko triukšmingais plojimais. Po to esą jis kartu su kitais šalies pareigūnais apžiūrėjo naujosios gamyklos komplesą ir buvo informuotas apie gamybos procesus.

Paskutinį kartą viešumoje Kim Jong Unas buvo pastebėtas balandžio 11 dieną, kai pirmininkavo valdančiosios Darbininkų partijos politinio biuro posėdžiui ir, kaip kitą dieną pranešė valstybinė žiniasklaida, stebėjo naikintuvų pratybas viename oro gynybos dalinyje.

Vakaruose dėl diktatoriaus buvimo vietos sunerimta dar po keletos dienų, kai jis nepasirodė savo senelio ir režimo įkūrėjo Kim Ir Seno gimimo metinių minėjime.

Iki šiol tiksliai neaišku, kur Šiaurės Korėjos diktatorius buvo šį laiką. Viena iš versijų, jog Kim Jong Unui galėjo būti atlikta sunki operacija, po kurios jam reikėjo atgauti jėgas. Pirmieji pranešimai apie tai pasirodė Pietų Korėjos žiniasklaidoje, tačiau Pchenjanas jokių komentarų šia tema neteikė.

Tai ne pirmas kartais, kai Kim Jong Unas buvo trumpam dingęs. 2014 metais po maždaug šešių savaičių nežinomybės ir valstybinės žiniasklaidos tylos jis viešumoje pasirodė su lazdele. Tik po kurio laiko šaltiniai Pietų Korėjoje pranešė, jog jaunajam diktatoriui buvo atlikta kojos operacija.

Šiaurės Korėja visuomet paslaptyje laiko informaciją apie savo lyderių sveikatos būklę. 2011 metais apie Kimo tėvo Kim Čen Iro mirtį buvo viešai paskelbta tik praėjus porai dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt