Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.18 15:32

Stebėtojai: Sirijos kariuomenė pradėjo puolimą prie Alepo miesto

ELTA 2015.10.18 15:32

Stebėtojų grupė paskelbė, kad Sirijos kariuomenė, remiama Libano musulmonų šiitų organizacijos „Hezbollah“ ir Irano kovotojų, pradėjo puolimą prie Alepo miesto Sirijos šiaurėje, siekdama išstumti sukilėlius ir džihadistus kovotojus, rašo „Reuters“.  

Operacija aplink Alepą buvo pradėta penktadienį ir yra dalis puolimo kampanijos, kuri buvo surengta po rugsėjo 30 d., kai Rusija, palaikydama Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą, ėmė bombarduoti sukilėlius iš oro.
 
Kol kas puolama sukilėlių valdoma teritoriją į pietus nuo Alepo, o ne pats 2 mln. gyventojų turintis miestas. Šiuo metu vieną dalį miesto kontroliuoja vyriausybinės pajėgos, o kitą – sukilėliai.
 
Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi ir padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ pranešė, kad po atkaklių mūšių kariuomenė perėmė tris kaimus, o per kovas žuvo mažiausiai 17 islamistų kovotojų ir 8 vyriausybinių pajėgų ar sąjungininkų kariai.
 
Kariuomenė taip pat bando veržtis į rytus nuo Alepo, Kverso karinio oro uosto, kurį apsuptyje laiko „Islamo valstybės“ ir kiti kovotojai, link.
 
Sirijos karinės pajėgos taip pat bando susigrąžinti teritorijas Hamos, Idlibo ir Latakijos provincijose, teritorijas į šiaurę nuo Homso miesto, teritorijas aplink Damaską ir pietinėje Daros provincijoje prie sienos su Jordanija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi