Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.01 09:25

Akvariumas Japonijoje prašo žmonių vaizdo skambučiais pradžiuginti ungurius

ELTA 2020.05.01 09:25

Dėl koronaviruso protrūkio uždaryto akvariumo Japonijoje administracija prašo žmonių vaizdo skambučiais susisiekti su unguriais, mat šios jautrios žuvys pradeda užmiršti apie žmonių egzistavimą, tuo sukeldamos nepatogumų prižiūrėtojams.

Tokijuje įsikūręs „Sumida“ akvariumas lankytojų nepriima nuo kovo pradžios. Dauguma akvariumo gyvūnų per pastaruosius du mėnesius ramybės jau priprato beveik nematyti jokių žmonių. Tačiau, anot darbuotojų, precedento neturinti situacija sukėlė ir netikėtų problemų.

„Akvariume gyvenantys gyvūnai nemato jokių žmonių, išskyrus jų prižiūrėtojus, ir pradeda užmiršti apie žmonių egzistavimą. Urveliniai unguriai reaguoja ypač jautriai: kaskart priėjus prižiūrėtojui jie pasislepia smėlyje. Dėl to darbuotojams darosi vis sunkiau patikrinti šių žuvų sveikatą. Todėl turime nepaprastą prašymą: ar būdami namuose galėtumėte mūsų urveliniams unguriams parodyti savo veidus?“, - tviterio žinute akvariumas paprašė žmonių pagalbos. „Veidų rodymo“ akcija rengiama gegužės 3-5 d.

Urveliniai unguriai iš prigimties yra itin jautrūs ir nepatiklūs, tačiau apie 300 šios rūšies atstovų, gyvenančių „Sumida“ akvariume, jau buvo pripratę prie žmonių ir nebesislėpdavo smėlyje išvydę lankytojus. Bandydami ungurius vėl supažindinti su žmonėmis, darbuotojai prie ungurių akvariumo pritvirtino 5 planšetes. Entuziastai turi prisijungti per „FaceTime“ programėlę.

Prasidėjus vaizdo skambučiui, žmonės prašomi parodyti savo veidus, pamojuoti ir pakalbinti ungurius, tačiau jokiu būdu nešaukti, kad šios baikščios būtybės neišsigąstų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi