Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.18 10:18

Kroatija siunčia pabėgėlius į Slovėniją, Vengrijai uždarius savo sieną

ELTA 2015.10.18 10:18

Per Balkanus plūstantys migrantai šeštadienį pasiekė Slovėniją po to, kai Vengrija uždarė savo sieną su Kroatija, praneša „Reuters“.  

Vengrijos dešiniųjų vyriausybė paskelbė, kad imigrantai negalės atvykti į šalį per pietinę sieną, jungiančią su Kroatija, – tam nutiesta metalinė spygliuota tvora – tokia pati, kokia prieš mėnesį buvo įrengta prie sienos su Serbija.
 
Kroatija nukreipė migrantų srautą į Slovėniją, į kurią jau atvyko šimtai žmonių ir dar daugiau yra pakeliui. Slovėnija sako užregistruosianti atvykėlius, prieš jiems tęsiant kelionę į Austriją ir Vokietiją – valstybes, kurios yra daugumos migrantų kelionės tikslas.
 
„Reuters“ reporteris pranešė, kad žmonių judėjimas buvo pastebimai sulėtėjęs – naktį į šeštadienį prie Serbijos ir Kroatijos sienos laukė dešimtys autobusų, kurių patekimą į Kroatiją kontroliavo policija. Tuo tarpu Slovėnija sustabdė traukinių eismą su Kroatija, teigdama, kad jai reikia „visiškos žmonių srauto kontrolės“.
 
Vengrija informavo atstačiusi sienos su Slovėnija kontrolę, taip iš esmės pertraukdama Šengeno laisvo judėjimo sistemos veikimą savo teritorijoje, bet sakė besielgianti pagal Šengeno taisykles. Slovėnija ir Vengrija yra Šengeno erdvės dalis, tačiau Kroatija – ne.
 
Valdžios atstovas teigė, kad Budapeštas žengė tokį žingsnį, nes Slovėnijoje atsirado imigrantų.
 
Pasak Vengrijos valdžios, šalies pareiga yra apsaugoti Europos Sąjungos sienas nuo migrantų, dauguma kurių yra musulmonai. Anot Vengrijos, jie kelia grėsmę Europos klestėjimui, saugumui ir „krikščioniškoms vertybėms“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi