Pasaulyje

2020.04.30 18:31

Naujoji Slovakijos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente

BNS 2020.04.30 18:31

Slovakijos naujoji vyriausybė, nuo darbo pradžios susidurianti su koronaviruso pandemijos keliamais iššūkiais, ketvirtadienį laimėjo privalomąjį balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente.

Iš 141 posėdyje dalyvavusių 150 vietų parlamento narių 93 pareiškė pasitikėjimą kovo 21 dieną prisiekusiai keturių partijų koalicinei vyriausybei, bet 48 parlamentarai balsavo prieš ją.

Koalicijai vadovauja ministras pirmininkas Igoris Matovičius, kurio vadovaujama antikorupcinė centro dešinioji partija „Paprasti žmonės“ (OLaNO) per vasario 29-ąją vykusius rinkimus laimėjo 25 proc. rinkėjų balsų .

Per rinkimų kampaniją 46 metų I. Matovičius kovą su korupcija skelbė pagrindiniu savo programos prioritetu, tačiau kilusi koronaviruso pandemija privertė jį perdėlioti savo akcentus.

Vyriausybė ėmėsi griežtų kovos su koronaviruso plitimu priemonių, įskaitant judėjimo apribojimus ir privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą viešumoje.

Šiuo metu atslūgusi infekcijų banga leido Slovakijai pradėti kai kurių priemonių švelninimą.

Remiantis vyriausybės ketvirtadienį paskelbtais duomenimis, iš viso šalyje registruota maždaug 4,5 tūkst. COVID-19 atvejų, nuo infekcijos mirė 23 žmonės. Jau penktą dieną iš eilės registruojamų naujų atvejų skaičius nesiekė 10.

I. Matovičius suformavo koaliciją su verslo interesus ginančia partija „Laisvė ir solidarumas“ (SaS), buvusio prezidento Andrejaus Kiskos partija „Už žmones“ ir populistine dešiniųjų partija „Mes – šeima“. Pastaroji partija yra Prancūzijos dešiniųjų radikalų „Nacionalinio sambūrio“, vadovaujamo Marine Le Pen, sąjungininkė.

OLaNO pergalė rinkimuose užbaigė ilgai trukusį kairiosios politinės jėgos „Smer-SD“, vadovaujamos buvusio premjero Roberto Fico, dominavimą šalies politikoje.