Pasaulyje

2015.10.17 22:44

Kroatija pabėgėlius masiškai veža Slovėnijos link

BNS 2015.10.17 22:44

Kroatija tikisi šeštadienį iki sienos su Slovėnija pervežti mažiausiai 2400 migrantų, kai Vengrija praėjusią naktį uždarė savo sieną, tuo priversdama tūkstančius pabėgėlių ieškoti naujų kelių į Europos šiaurę.

Pasak Kroatijos vidaus reikalų ministro Ranko Ostojičiaus, apie 600 migrantų jau atvyko į Gruškovjės ir Petišovcų sienos perėjimo punktus.

Daugelis jų savaitėmis žygiavo per Graikiją ir Makedoniją, paskui Serbiją, kad pasiektų Kroatijos sieną.

„Padėtis dėl migrantų antplūdžio iš Serbijos ir jų pervežimas į Slovėniją palengva normalizuojasi“, – sakė jis Kroatijos žiniasklaidai.

JT pabėgėlių reikalų agentūra (UNHCR) patvirtino, kad 300 migrantų atvyko į Petišovcus, o kiti 300 – į Gruškovję.

„Juos ten registruoja policija ir paskui siunčia į pabėgėlių stovyklą prie Austrijos sienos“, – sakė naujienų agentūrai AFP UNHCR atstovė Caroline van Buren Petišovcuose.

„Lig šiol viskas vyksta tikrai sklandžiai. Ne taip kaip kitos šalys, Slovėnija turėjo laiko pasiruošti. Ne viskas tobula, bet reikalai juda“, – pridūrė ji.

Anot jos, dauguma migrantų yra iš Sirijos, Irako ir Afganistano.

Kroatijos geležinkelių vadovai pranešė, kad traukinys su 1800 migrantų jau išvažiavo nuo pietinės sienos ir apie 14 val. 30 min. Grinvičo (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku turėtų pasiekti Čakovecą prie Slovėnijos sienos.

Kroatijos užsienio reikalų ministrė Vesna Pusič anksčiau penktadienį sakė – jeigu Slovėnija ir Vokietija uždarys savo sienas, tai daryti bus priversta ir Kroatija.

„Slovėnija neuždarys savo sienos, kol neuždarys savo sienų Vokietija, tokiu atveju Kroatija turės elgtis taip pat... Nėra jokios alternatyvos“, – sakė ji HRT televizijai.

Tokia padėtis susidarė Vengrijai uždarius sieną su Kroatija.

Dauguma migrantų stengiasi patekti į Vokietiją, ekonominę Europos jėgainę, kuri tikisi, kad šiais metais ją pasieks iki milijono prieglobsčio prašytojų.

Migracijos krizė, didžiausia po Antrojo pasaulinio karo, atskleidė nesutarimų tarp Europos Sąjungos šalių ir sukėlė precedento neturinčią įtampą dėl laisvo judėjimo teisės, kuri yra viena pamatinių Bendrijos vertybių.