Pasaulyje

2020.04.30 11:43

Dagys ir Vengrijos premjeras Orbanas sutarė bendradarbiauti: abu nori kurti „krikščionišką Europą“

LRT.lt2020.04.30 11:43

Partijos „Krikščionių sąjunga“ pirmininkas politikas Rimantas Jonas Dagys ir Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas sutarė bendradarbiauti kovojant su pandemijos pasekmėmis ir kuriant „krikščionišką Europą“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ne paslaptis, kad kai kuriais politikos klausimais mūsų nuomonės skiriasi, tačiau mus vienija noras kurti krikščionišką Europą, kokia buvo sumanyta Europos integracijos pradininkų planuose. Dėl šio tikslo mūsų partijoms labai svarbu bendradarbiauti. Mes palaikome ryšius su panašiai mąstančiais parlamentarais iš daugelio šalių“, – pranešė R. J. Dagys, gavęs laišką iš Vengrijos „Fidesz“ pilietinės sąjungos partijos vadovo V. Orbano.

„Tikiuosi, kad galėsime susitikti ir aptarti vidaus ir užsienio reikalus, kai tik tą padaryti leis visuomenės sveikatos padėtis”, – laiške rašo Katalin Novak, Vengrijos „Fidesz“ pilietinės sąjungos vicepirmininkė ir tarptautinė sekretorė, Vengrijos ministrė Šeimai.

LRT.lt primena, kad balandžio mėnesio pradžioje Vengrijos parlamentas, kuriame daugumą sudaro V. Orbano partija „Fidesz“, suteikė Vyriausybei plačius įgaliojimus kovojant su koronaviruso krize.

Įstatymas, priimtas neribotam laikui, leidžia V. Orbanui perteklines galias pačiam priimti teisės aktus, kartais net be parlamento priežiūros. Kritikai teigia, kad tai veda prie dar didesnės demokratijos erozijos Vengrijoje. Dėl to Vengrija susilaukė Europos Sąjungos (ES) kritikos, o pats V. Orbanas jau anksčiau buvo susiginčijęs su Europos partneriais dėl autoritarinių požymių turinčios jo politikos.

Briuselis ir Budapeštas ginčijasi dėl virtinės reformų, kurios sutelkia galią V. Orbano rankose, o tai ES pareigūnai vertina kaip pamatinių ES principų pažeidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt