Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.17 23:24

D. Medvedevas: Maskva Sirijoje gina savo nacionalinius interesus

BNS 2015.10.17 23:24

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas šeštadienį pareiškė, kad jo šalis Sirijoje kaunasi dėl savo nacionalinių interesų, o ne gindama jos prezidentą Basharą al-Assadą.

„Žinoma, mes kaunamės ne už konkrečius lyderius – viena vertus, mes giname savo nacionalinius interesus“, – sakė D. Medvedevas.

„Antra – esame gavę (Sirijos) teisėtos valdžios prašymą. Būtent tuo mes remiamės“, – premjero žodžius citavo vyriausybės tinklalapis.

D. Medvedevas sakė, kad Maskva bombardavimais Sirijoje ginasi nuo islamo ekstremistų grėsmės Rusijai.

„Prezidentas Vladimiras Putinas pasakė: akivaizdu, kad jeigu teroristų nesunaikinsime ten, jie atvyks į Rusiją“, – aiškino jis.

D. Medvedevas pridūrė, kad Rusijai nesvarbu, kas Sirijai vadovaus ateityje – kad tik prie tos šalies vairo neatsidurtų džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

„Beje, nesvarbu, kas vadovaus. Juk nenorime, kad Sirijos Respublikai vadovautų IS, tiesa? Tačiau valdžia turi būti civilizuota, legitimi. Štai šiuos dalykus ir reikia svarstyti“, – sakė jis.

„Kas vadovaus Sirijoje, turi spręsti Sirijos liaudis. Ji, beje, yra daugiatautė, daugiakonfesinė, sudėtinga. Ir tai yra pačios liaudies pasirinkimo klausimas“, – D.Medvedevas sakė interviu Rusijos televizijai, kuris rodomas šeštadienį.

Vis dėlto šiuo metu Rusija laikosi pozicijos, kad „legitimus prezidentas yra B. al-Assadas“, pabrėžė D. Medvedevas.

Maskva šią savaitę įtūžo, kai Jungtinės Amerikos Valstijos atsisakė priimti D. Medvedevo vadovaujamą Rusijos pareigūnų delegaciją, turėjusią tartis dėl konflikto Sirijoje.

„Manau, toks elgesys yra kvailas, – sakė D. Medvedevas. – Tokiais sprendimais arba atsisakymu surengti derybas amerikiečiai tik demonstruoja savo silpnumą.“

Premjeras pabrėžė, kad JAV vadovaujamos koalicijos veiksmų „Islamo valstybę“ Sirijoje „rezultatai yra praktiškai nuliniai“ ir kad „tik Rusijos įsikišimas pakeitė padėtį“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi