Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.30 11:10

LRT iš Švedijos. PSO: Švedija tampa pavyzdžiu, kaip kovoti su koronavirusu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.30 11:10

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sako, kad Švedija tampa pavyzdžiu, kaip kovoti su koronavirusu. Šalis pagyrų sulaukė dėl neįprasto sprendimo neskelbti karantino.

LRT bendradarbė Vaida Meidutė-Strazdauskienė, gyvenanti Švedijoje, pasakoja, kad PSO atstovas Michaelas Ryanas Švedijos pasirinktą kovos su pandemija strategiją pavadino „ateities modeliu“.

„Daugelis mano, kad Švedija nepakankamai rimtai sureagavo į pandemiją, bet tai netiesa“, – kalbėjo jis. Anot jo, šalis padidino atliekamų tyrimų skaičių, o ligoninėse buvo pakankami pajėgumų įveikti protrūkį.

„Karantino šalis nepaskelbė, tačiau parodė ypatingą pasitikėjimą savo piliečiais ugdant sąmoningumą ir atsakomybę saugantis nuo viruso. Pasaulinė sveikatos organizacija sako, kad visiems reikės išmokti gyventi karantinui pasibaigus ir Švedija galės būti pavyzdžiu, kaip tai daryti“, – iš Švedijos praneša V. Meidutė-Strazdauskienė.

Kaip rašo CNN, Švedijoje nėra užregistruota tiek daug mirčių, kaip pavyzdžiui, Italijoje ar Ispanijoje, kur 45–51 mirčių tenka 100 tūkst. žmonių, nes lemia kompleksiniai skirtumai. Pavyzdžiui, Italijoje – vyresnė visuomenė, daugiau rūkančių žmonių, taip pat didesnis kartu gyvenančių ir bendrą ūkį vedančių žmonių skaičius.

Vis dėlto, remiantis CNN, Švedijoje – gana didelis užsikrėtimo atvejų skaičius. Štai Čekijos, kurios gyventojų skaičius yra panašus kaip ir Švedijoje, – 10,7 mln. – užregistruoti 7,581 užsikrėtimo ir 227 mirties atvejai, t. y. maždaug 2 mirtys 100 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi