Pasaulyje

2015.10.17 16:26

Tėvynėje vietos neranda vis daugiau prancūzų

BNS 2015.10.17 16:26

Jessica užsikrėtė kelionių karštine ir niekada nebegrįžo, Fredericas norėjo rasti didesnę rinką savo startuoliui, o Nicolas tiesiog pavargo nuo kasdienės rutinos Prancūzijoje, temdžiusios jam gyvenimo džiaugsmą. Taigi, jie išvyko į Australiją, Niujorką arba Kanadą, prisidėdami prie daugelio kitų jaunų Prancūzijos piliečių, atsisveikinančių su savo tėvyne ir keliaujančių ieškoti laimingos ateities kur nors kitur.

Valstybinė statistikos agentūra INSEE šią savaitę pranešė, kad per laikotarpį nuo 2006-ųjų iki 2013-ųjų per metus emigravusių prancūzų padaugėjo nuo 140 tūkst. iki 200 tūkst., ir 80 proc. jų sudaro 18–29 metų žmonės.

Globalizuotame pasaulyje prancūzai delsė prisidėti prie emigracijos bangos, per kurią tūkstančiai jaunų australų arba britų persikėlė į kitus žemynus ir įleido šaknis užsienyje.

Tačiau „didesnis atvirumas pasauliui, geresni kalbų įgūdžiai ir didesnės tarptautinės studijų galimybės“ vilioja vis daugiau prancūzų vykti atrasti plačiojo pasaulio, sako Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarptautinės migracijos skyriaus vadovas Jeanas-Christophe‘as Dumont'as.

Stagnuojanti Prancūzijos ekonomika, dideli mokesčiai ir didėjantis nedarbas taip pat laikomi veiksniais, skatinančiais šį procesą.

„Mane išvykti paskatino smalsumas ir troškimas keliauti“, – sakė 31 metų Jessica Viven-Wilkisch, studijavusi Airijoje ir Vokietijoje, bet galiausiai apsistojusi Australijoje, kur susipažino su savo būsimuoju vyru, ir pradėjusi dirbti teisės profesore.

Ji mėgino sugrįžti į Prancūziją 2008 metais, bet per patį finansų krizės piką ten nebuvo darbo, o dabar moteris nebeplanuoja išvykti iš Australijos, kur ją džiugina „gyvenimo kokybė ir geranoriška atmosfera“.