Pasaulyje

2020.04.30 13:44

Pasveikusiųjų nuo COVID-19 istorijos: kai kuriems teko iš naujo mokytis vaikščioti ir rašyti

Pasaulyje beveik milijonas žmonių pasveiko nuo koronaviruso. Kai kurie iš jų dalijasi savo išgyvenimais, kaip pavyko įveikti ligą. 

„Atrodė, kad mirsiu. Tai tikrai nemalonus jausmas, ypač dėl galvos sukimosi. Manai, kad tai niekada nesibaigs. Labai ilgai jautiesi baisiai“, – išgyvenimais dalijasi Marti Schall.

„Esu gyvas, nors buvau viena koja kape, todėl skųstis negaliu. Vėl galiu vaikščioti. Turėjau visko išmokti iš naujo – kaip rašyti, vaikščioti, atsistoti. Negalvojau, kad bus taip sunku“, – prisimena Claude`as Gatti.

Michaelis Dixonas – šiandien jau taip pat pasveikęs nuo COVID-19. Jis sako, kad pirmieji ligos simptomai buvo panašūs į peršalimo – iš pradžių pakilo tik temperatūra, tačiau staiga savijauta pradėjo stipriai blogėti: „Negalėjau net pajudėti neprarasdamas kvapo. Buvo sunku vaikščioti. Manau, tai buvo pati sunkiausia dalis.“

„Iš pradžių nusivyliau, kad mane paliko – to tikrai nesitikėjau, tačiau tada pagalvojau – juk šie žmonės net nežino nieko, neturi informacijos apie koronavirusą, o seselės net neturi apsauginių priemonių. Manau, jie teisingai darė, nes ir pats būčiau bėgęs nuo savęs“, – tikina Saulas Sakudya.

Pasveikusiųjų nuo COVID-19 pasaulyje – jau beveik milijonas: išgyvenusieji linki drąsos ir dėkoja gydytojams

Christy Karras tvirtina – jai pasisekė. Mat moteris iš pradžių net nežinojo, kaip stipriai susirgo: „Kai pradėjau jaustis geriau, sužinojau, kad sergu COVID-19. Dabar galiu paaukoti savo antikūnų tyrimams, o tai labai gerai. Man labai pasisekė, kad atliko tyrimą.“

„Atrodė, kad viskas pagerėjo. Mane išleido iš intensyviosios terapijos skyriaus, tačiau buvau izoliuotas ir viskas atrodė gerai. Staiga vėl pablogėjo. Labai keistas jausmas, kai eini gyvenimo keliu laimingas, turi daug vietos manevruoti ir spręsti, tik staiga tave numeta į mažą, tamsų, siaurą keliuką, kuriame nėra jokių posūkių ir vienintelis pasirinkimas yra eiti tuo keliu“, – liudija nuo COVID-19 pasveikęs Timothy`is Cole`as.

„Jaučiuosi labai gerai, labai stiprus. Ačiū visai ligoninės komandai, kuri manimi rūpinosi. Dėl Jūsų esu šiandien čia. Tūkstantį kartų sakau „ačiū“. Kitiems pacientams noriu pasakyti – būkite drąsūs, įsikibkite į savo drąsą ir viltį. Kol esate gyvi, galite išgyventi net pačius sunkiausius laikus su drąsa ir viltimi. Tol, kol jų turėsite, išgyvensite visas negandas. Linkiu jums visiems pasveikti“, – kitiems pacientams linki Mangas Photheris.