Pasaulyje

2020.04.30 09:41

Jonijos jūroje sudužus sraigtasparniui žuvo Kanados karinio laivyno narys, penki dingo

atnaujinta 19.58
BNS 2020.04.30 09:41

Kanados ministras Justinas Trudeau ir gynybos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad vienas šalies karinių jūrų pajėgų narys žuvo, o dar penki dingo vienam karinio laivyno sraigtasparniui sudužus jūroje tarp Graikijos ir Italijos.

Ryšys su sraigtasparniu „Sikorsky CH-148 Cyclone“ nutrūko orlaiviui trečiadienį vakare grįžtant į Jonijos jūroje plaukiojančią Kanados fregatą „HMCS Fredericton“, sakė gynybos pajėgų štabo vadas generolas Jonas Vance'as. Pasak jo, keliomis minutėmis vėliau virš vandens buvo pastebėtos signalinės raketos.

Gynybos ministras Harjitas Sajjanas (Haridžitas Sadžanas) pridūrė, kad avarijos priežastis kol kas nežinoma, bet orlaivio juodosios dėžės buvo surastos.

J. Trudeau nurodė, kad vienas kūnas buvo rastas, bet penki kiti sraigtasparnyje buvę žmonės tebelaikomi dingusiais.

„Išlaikome viltį surasti dingusiuosius“, – pabrėžė premjeras.

J. Vance'as patvirtino, kad buvo rastas Abbigail Cowbrough kūnas.

Jos motina Tanya Cowbrough per „Facebook“ irgi parašė, kad karė žuvo.

„Mano graži dukra pateko į karinę avariją ir mirė, – rašė ji. – Niekas negali jos pakeisti.“

Keletas NATO šalių dalyvauja tebevykstančioje paieškų ir gelbėjimo operacijoje Jonijos jūroje.

J. Vance'as sakė, kad įgulos pokalbių ir skrydžio duomenų savirašiai buvo iškelti iš nuolaužų.

Kariškis pridūrė, kad Kanados „Cyclone“ sraigtasparnių skrydžiai bus laikinai sustabdyti“.

Jonijos jūroje tarp Graikijos ir Italijos aptikta dingusio Kanados sraigtasparnio, kuris dalyvavo NATO operacijoje, nuolaužų, ketvirtadienį pranešė vienas šaltinis graikų kariuomenėje.

Sraigtasparnis priklausė Kanados fregatai „Fredericton“, iš kurios pakilo patruliuoti.

„Nuolaužų rasta Italijos kontrolės ir intervencijos zonoje“ Jonijos jūroje, sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP, patikslindamas, kad nuolaužos priklauso kanadiečių sraigtasparniui.

„Graikija išsiuntė sraigtasparnį dalyvauti gelbėjimo operacijoje“, – pridūrė jis.

Išvakarėse graikų oro pajėgos pranešė, kad tarptautiniuose vandenyse tarp Graikijos ir Italijos dingo Kanados karinis sraigtasparnis, dalyvavęs NATO stebėjimo misijoje.

Sraigtasparniu skrido šeši įgulos nariai.

Graikijos visuomeninė televizija pranešė, kad prie nuolaužų, aptiktų tarptautiniuose vandenyse prie Kefalonijos salos pakrantės, buvo rastas kūnas.

Tačiau šaltinis kariuomenėje šios informacijos kol kas negalėjo patvirtinti.

Kanados ginkluotosios pajėgos anksčiau išplatino pranešimą, kuriame patvirtino, kad ieškoma sraigtasparnio, su kuriuo nutrūko ryšys.

„Turime besivystančią situaciją su vienu iš mūsų „CH-148 Cyclone“ sraigtasparnių iš laivo „HMCS FREDERICTON“, šiuo metu dalyvaujančio operacijoje „REASSURANCE“, – rašoma kariškių pranešime.

„Su orlaiviu nutrūko ryšys, kai jis dalyvavo vykdant sąjungininkų užduotį prie Graikijos pakrantės. Šiuo metu vykdoma paieškų ir gelbėjimo operacija“, – priduriama jame.

Pranešime nenurodoma, kiek tiksliai kariškių skrido sraigtasparniu.

Pirminiuose pranešimuose buvo skelbiama, kad sraigtasparnis dingo, kai skrido virš tarptautinių vandenų, maždaug 50 jūrmylių nuo Kefalonijos.

Patruliavimo misijoje, kuri trečiadienį iš Graikijos vandenų persikėlė į Italijos vandenis, taip pat dalyvavo italų, graikų ir turkų fregatos. Graikų fregata liko Graikijos vandenyse.

Graikijos laivynas ir oro pajėgos pasiruošę padėti vykdyti gelbėjimo operaciją, jeigu bus sulaukta atitinkamo prašymo, anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis.

Vyriausiojo Sąjungininkų pajėgų Europoje štabo (SHAPE), atsakingo už visų NATO operacijų planavimą ir vykdymą, atstovas nurodė: „Patvirtinu, kad įvyko incidentas su sraigtasparniu iš NATO laivo.“

„Šiuo metu vykdoma paieškos ir gelbėjimo operacija, informuojamos šalys“, – pridūrė jis.