Pasaulyje

2020.04.30 09:07

Aktyvistė Greta Thunberg paaukojo 100 tūkst. dolerių UNICEF

ELTA2020.04.30 09:07

Klimato aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg Jungtinių Tautų Vaikų fondui (UNICEF) paaukojo 100 tūkst. dolerių sumą, kurią kaip premiją gavo iš Danijos fondo. Šie pinigai bus skiriami kovai prieš COVID-19 pandemiją, ketvirtadienį teigė pasaulinė organizacija UNICEF.

„Koronaviruso pandemija, kaip ir klimato krizė, yra vaikų teisių krizė“, – UNICEF pranešime cituojama 17-metė G. Thunberg.

„Ji paveiks vaikus dabar ir ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau labiausiai nukentės pažeidžiamos grupės“, – sakė G. Thunberg.

„Aš prašau visų prisidėti prie manęs ir paremti gyvybiškai svarbų UNICEF organizacijos, gelbėjančios vaikų gyvybes, darbą, kad būtų užtikrinta vaikų sveikatos apsauga ir mokymosi proceso tęstinumas“, – sakė G. Thunberg.

Pranešime teigiama, kad tokią pačią sumą UNICEF paaukos ir Danijos prieš skurdą kovojanti nevyriausybinė organizacija „Human Act“.

UNICEF skelbė, kad šios lėšos padės organizacijai gelbstint karantino ir mokyklų uždarymo paveiktus vaikus, ypač tuos, „kuriems trūksta maisto, kurie patiria smurtą, kuriems neprieinama tinkama medicinos priežiūra ir išsilavinimas.“

G. Thunberg kovo pabaigoje žurnalistams sakė, kad greičiausiai jau persirgo virusu – po kelionės į centrinę Europą jai pasireiškė keletas simptomų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.