Pasaulyje

2020.04.30 06:30

Naujausia informacija. AFP: mirčių nuo COVID-19 skaičius pasaulyje viršijo 230 tūkst.

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.30 06:30

Pasaulyje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius ketvirtadienį viršijo 230 tūkst., rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių renkami duomenys. Tuo metu Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pranešė, kad jam patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19 ir kad jis izoliuosis, siekdamas apsaugoti kitus kabineto narius.

„Ką tik sužinojau, kad man atliktas koronaviruso testas yra teigiamas“, – 54 metų M. Mišustinas sakė per vaizdo konferenciją su prezidentu Vladimiru Putinu.

Premjeras užsiminė, kad saviizoliacijos laikotarpiu jį pavaduos pirmasis vicepremjeras Andrejus Belousovas.

V. Putinas išreiškė viltį, kad M. Mišustinas toliau nuotoliniu būdu aktyviai dalyvaus rengiant sprendimus, kuriais siekiama palaikyti šalies žmones ir verslą ištikus koronaviruso krizei.

„Noriu jums pasakyti, kad tikiuosi, jog toliau išliksite geros formos ir kuo aktyviausiai dalyvausite rengiant sprendimus, apie kuriuos kalbėjome, taip pat per šiandieninį pasitarimą“, – kalbėjo V. Putinas.

„Tai, kas dabar nutiko jums, gali nutikti kiekvienam – visuomet tai sakau, – sakė prezidentas. – Esate labai aktyvus žmogus, noriu jums padėkoti už iki šiol atliktą darbą.“

„Jūs ir vyriausybės nariai, prezidento administracija, kolegos iš prezidento administracijos, be abejo, priklausote ypatingos rizikos zonai“, – pridūrė jis ir palinkėjo M. Mišustinui kuo greičiau pasveikti.

V. Putinas taip pat palaikė premjero pasiūlymą, kad jo įgaliojimai būtų perduoti A. Belousovui, ir pažadėjo vėliau ketvirtadienį pasirašyti atitinkamą įsaką.

Lenta.ru skelbia, kad Rusijos V. Putinas paprašė premjero, kad šis jam paskambintų iš ligoninės.

Atnaujinta 23.17

Pasaulyje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius ketvirtadienį viršijo 230 tūkst., rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių renkami duomenys.

Visame pasaulyje užfiksuotos 230 309 mirtys ir 3 218 415 užsikrėtimo atvejų. Europa yra labiausiai nukentėjęs žemynas, kur užregistruota 137 714 mirčių, o smarkiausiai nukentėjusia šalimi laikomos JAV, kur COVID-19 pareikalavo 61 717 gyvybių.

Beveik 90 proc. mirčių, kurias nulėmė gruodį Kinijoje atsiradusi ir po visą pasaulį išplitusi infekcija, užfiksuota Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Atnaujinta 22.08

Prancūzija ketvirtadienį pranešė, kad per praėjusią parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė 339 žmonės – beveik šimtu mažiau nei išvakarėse; taip pat mažėja intensyviosios priežiūros skyriuose gydomų pacientų.

Aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas sakė, kad bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje siekia 24 376. Prancūzija pagal mirčių nuo koronaviruso skaičių pasaulyje užima penktą vietą; ją lenkia JAV, Italija, Jungtinė Karalystė ir Ispanija.

Tačiau naujausi skaičiai tęsia pastarosiomis dienomis pastebėtas optimistines tendencijas: intensyviosios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius sumažėjo 188-ais iki 4019. Šių pacientų skaičius didžiausias buvo balandžio 9 dieną – 7200.

Prancūzijoje tebėra hospitalizuoti 26293 COVID-19 pacientai, nurodė J. Salomonas. Vis dėlto nuo ligos protrūkio pradžios beveik 50 tūkst. žmonių jau pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių.

Vyriausybė savo ruožtu paskelbė, kad griežtas karantinas bus pradėtas švelninti nuo gegužės 11 dienos.

Atnaujinta 21.12

Koronaviruso epidemijos krečiama Jungtinė Karalystė jau „praėjo piką“, ketvirtadienį pareiškė premjeras Borisas Johnsonas, nors per pastarąją parą mirus dar 674 žmonėms bendras aukų skaičius padidėjo iki 26 711.

Vertinant pagal bendrą epidemijos aukų skaičių, šiuo metu Britanija yra trečia labiausiai paveikta šalis po Jungtinių Valstijų ir Italijos. Nuo trečiadienio JK į koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų statistiką įtraukia ne tik ligoninėse mirusius pacientus, bet ir kitus žmones, pavyzdžiui, mirusius slaugos namuose.

Tačiau B. Johnsonas, pirmąkart sudalyvavęs kasdieniame vyriausybės pasitarime, kai pats persirgo COVID-19, teigė, kad esama priežasčių padėtį vertinti optimistiškai.

„Pirmąkart perėjome šios ligos piką... ir dabar kreivė leidžiasi“, – jis sakė žurnalistams.

„Dabar judame per piką – arba veikiau judame per galėjusį būti didžiulį piką, tarsi važiuotume kokiu nors milžinišku Alpių tuneliu“, – kalbėjo jis.

„Ir dabar matome priešais save saulės šviesą ir ganyklas. Taigi, gyvybiškai svarbu, kad dabar neprarastume kontrolės ir neįsirėžtume į antrąjį, dar didesnį kalną“, – tęsė B. Johnsonas.

Atnaujinta 19.50

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė apie tolesnį ribojimų švelninimą. Tam tikromis sąlygomis vėl galės veikti vaikų žaidimo aikštelės, kultūros įstaigos ir bažnyčios, sakė ji ketvirtadienį Berlyne po vyriausybės ir federalinių žemių atstovų konsultacijų. Dėl bendros mokyklų, darželių ir sporto klubų atvėrimo strategijos bus sprendžiama kitą savaitę.

A. Merkel kartu įspėjo, kad koronapandemijos pavojus dar toli gražu nepraėjo. „Todėl būtinas atsargumas“, – pabrėžė ji.

Bet koks griežtų sąlygų sušvelninimas, „žinoma, reikš, kad žmonės vėl daugiau judės viešumoje“, – kalbėjo kanclerė. Todėl reikia įdėmiai įvertinti kiekvieną priemonę, kaip jos sušvelninimas atsilieps infekcijos kreivei.

„Būtina likti drausmingiems“, – akcentavo A. Merkel.

Ji padėkojo visiems, kas rengė koncepciją dėl laipsniško grįžimo į normalų gyvenimą. Vyriausybės tikslas esą ir toliau yra tiek sulėtinti viruso plitimą, kad nebūtų perkrauta sveikatos sistema. Ketvirtadienio sprendimus A. Merkel pavadino „tarpiniu žingsniu“. Gegužės 6-ąją ji su šalių premjerais tarsis dėl tolesnių suvaržymų atšaukimo. Tačiau dėl galimo barų ir restoranų atidarymo bus sprendžiama dar kitame susitikime.

Atnaujinta 19.12

Viena Lenkijos įmonė tikisi, kad dronai gali padėti išgelbėti nemažai gyvybių, padėdami greičiau pristatyti tyrimų dėl koronaviruso mėginius ir medicinos priemones.

Bepiločių orlaivių gamintoja „Spartaqs“ ketvirtadienį pareiškė sėkmingai nuskraidinusi COVID-19 mėginių iš vienos Varšuvos ligoninės į kitą. Bendrovė tikisi, kad šis bandomasis skrydis nuties kelią bepiločių technologijų taikymui medicininiams tikslams.

Drono „Hermes V8MT“ skrydis į abi puses „buvo visiškai sėkmingas“, naujienų agentūrai AFP sakė „Spartaqs“ įkūrėjas ir vyriausiasis inžinierius Slawomiras Huczala.

„12 metrų per sekundę greičiu keliaujančio drono skrydis tetruko keletą minučių ir vyko 80 metrų aukštyje“, – sakė jis ir pridūrė, kad sraigtasparnių aikštelės turinčios abi ligoninės yra 3,4 km atstumu viena nuo kitos.

„Spartaqs“ citavo vienos iš gydymo įstaigų pareiškimą, kad pristatymas bepilotėmis skraidyklėmis gali tapti gyvybiškai svarbus kovojant su koronaviruso pandemija, nes padėtų atlikti tyrimus didesniu mastu. Lenkų nuo praėjusio mėnesio prašoma likti namuose, siekiant apriboti koronaviruso plitimą. Pasak pareigūnų, 38 mln. gyventojų turinčioje ES valstybėje koronavirusu užsikrėtė per 12,7 tūkst. žmonių, o dar 628 mirė.

„Spartaqs“ sukurtas dronas specialiai pritaikytas kraujo ir vaistų, taip pat transplantacijai skirtų širdžių skubiam gabenimui.

Didesniu nei 80 kilometrų per valandą greičiu skriejantis aparatas yra patikimesnis ir greitesnis už tradicinius greitosios pagalbos automobilius, nes išvengia kamščių keliuose, teigia gamintoja.

Bandomąjį skrydį stebėjo medicinos ekspertai iš policijos kovos su terorizmu padalinio, nurodoma „Spartaqs“ pranešime. Įmonė yra įsigijusi tiesiogiai nematomus skrydžius (BVLOS) leidžiantį rengti sertifikatą, būtiną norint teikti paslaugas, susijusias transportavimu dronais dideliais atstumais.

Lenkijos pietiniame Katovicų mieste įsikūrusi bendrovė, gaminanti kelių rūšių bepiločius orlaivius, įskaitant karinių paskirčių turinčius aparatus, pareiškė, kad prie „Hermes V8MT“ medicininės versijos buvo dirbama kelerius metus.

Atnaujinta 18.48

Vengrija atšaukia judėjimo ribojimus, tačiau jie išliks Budapešte

Vengrija atšaukia nuo kovo pabaigos galiojančius judėjimo ribojimus. Tiesa, sostinėje Budapešte jie išliks, ketvirtadienį paskelbė kanceliarijos ministras Gergely‘is Gulyasas. Nuo kovo 4 dienos žmonės, išskyrus Budapeštą, vėl galės laisvai judėti laikydamiesi pusantro metro atstumo.

Be to, visoje šalyje nuo pirmadienio galios prievolė dėvėti kaukę parduotuvėse ir viešajame transporte. Budapešte tokia priemonė mero nurodymu įvesta jau šios savaitės pradžioje.

Ligšioliniai judėjimo ribojimai, kurie ir toliau galios Budapešte, numatė, kad žmonės namus gali palikti tik dėl būtinų priežasčių – kad nueitų į darbą, apsipirkti ar pas gydytoją. Budapešte suvaržymai, anot vyriausybės, nešvelninami dėl didelio užsikrėtimų koronavirusu skaičiaus.

Iki ketvirtadienio Vengrijoje koronavirusas patvirtintas 2 775 žmonėms. Beveik pusė atvejų – 1 368 – tenka Budapeštui. Vengrija turi 10 mln. gyventojų, iš kurių 1,7 mln. gyvena sostinėje.

Atnaujinta 16.35

Tadžikistanas paskelbė apie pirmuosius koronaviruso atvejus šalyje

Tadžikistane ketvirtadienį buvo užregistruotuoti pirmieji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai. Ši valstybė buvo viena iš paskutiniųjų pasaulyje, kurioje dar nebuvo registruota ši infekcija. Penki užsikrėtimo atvejai nustatyti sostinėje Dušanbėje ir dar 10 – šiauriniame Sogdo regione, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Khovar“, cituodama už kovą su koronavirusu atsakingą vyriausybinę instituciją. Ta pati institucija nurodė, kad nuo šiol visiems piliečiams bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

Atnaujinta 14.49

Australijos sostinėje nebėra žinomų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Australijos sostinės teritorija, kuriai priklauso Kanbera ir jos priemiesčiai, ketvirtadienį tapo pirmąja iš šalies aštuonių valstijų ir žemyninių teritorijų, paskelbusia, kad joje nebėra jokių žinomų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Atnaujinta 14.15

Baltarusijoje COVID-19 aukų padaugėjo iki 89

Baltarusijoje per praėjusią parą nustatyti 846 nauji užsikrėtimo koronaviruso infekcija COVID-19 atvejai, penki žmonės nuo šios ligos mirė. Nuo protrūkio pradžios šalyje nuo COVID-19 iš viso mirė 89 žmonės, turėję įvairių lėtinių ligų, nurodė ministerija. Ketvirtadienio duomenimis, Baltarusijoje koronaviruso infekcija nustatyta iš viso 14 027 žmonės. Trečiadienį bendras užsikrėtusiųjų skaičius buvo 13 181 – taigi, per parą buvo nustatyti 846 nauji užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 13.54

Japonija pratęs ekstremalią padėtį dėl koronaviruso

Japonijos premjeras Shinzo Abe tikriausiai pratęs šalyje dėl koronaviruso paskelbtą ekstremalią padėtį, galbūt dar vienam mėnesiui, ketvirtadienį pranešė vietos žiniasklaida. Ekstremali padėtis balandžio 7 dieną buvo paskelbta septyniuose regionuose, kur buvo padaugėję užsikrėtimo atvejų, bet vėliau įsigaliojo visoje šalies teritorijoje.

Atnaujinta 13.54

Irane mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 6 000

Irano sveikatos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad šalyje užregistravus dar 71 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejį, bendras aukų skaičius viršijo 6 000.

Atnaujinta 12.51

Ispanijoje mirties nuo COVID-19 atvejų paros skaičius sumažėjo

Ispanija ketvirtadienį užregistravo dar 268 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus, ir tai yra mažiausias paros skaičius nuo kovo 20-osios. Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtas skaičius bendrą pandemijos aukų skaičių šalyje padidino iki 24 543. Pagal mirusių žmonių skaičių Ispanija atsilieka tik nuo JAV, Italijos ir Jungtinės Karalystės. Šalis rengiasi švelninti savo griežtas karantino priemones.

Atnaujinta 11.57

Estijoje – 23 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai ir dvi mirtys

Estijoje per praėjusią parą užfiksuoti 23 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai ir dvi mirtys. Per praėjusias 24 val. atlikti 1 563 COVID-19 testai, 23 iš jų rezultatas buvo teigiamas. Iš viso šalyje atliktas 52 741 pirminis testas, 1 689 iš jų rezultatas buvo teigiamas.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse nuo COVID-19 gydomi 75 pacientai, devyni iš jų prijungti prie plaučių ventiliavimo aparatų. Iki šiol iš ligoninių išrašyti 249 pacientai, 10 jų – per praėjusią parą. Iš viso COVID-19 Estijoje pareikalavo 52 gyvybių.

Atnaujinta 11.51

Suomija mokyklas vėl atidarys gegužės viduryje

Suomijai pradedant naikinti karantino suvaržymus, vaikai į klases pradės grįžti nuo gegužės 14 dienos, trečiadienį paskelbė ministrai. Kai bus atnaujintas ugdymas, vaikams bus nurodyta mokyklose laikytis socialinio atstumo gairių, sakė švietimo ministrė Li Andersson. Pertraukos vyks ne visiems vaikams vienu metu, kad žaidimų aikštelėse nesusidarytų didelės grupės.

Atnaujinta 11.16

Rusijoje patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius viršijo 100 tūkst.

Rusijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius ketvirtadienį viršijo 100 tūkst. Per praėjusią parą šalyje buvo patvirtinti 7 099 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Bendras užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius Rusijoje siekia 106 498, mirė 1 073 žmonės, sirgę šia liga.

Atnaujinta 11.11

Vokietija pratęs karantino apribojimus iki gegužės 10 d.

Vokietijoje karantino apribojimai bus pratęsti dar savaitei, pareiškė Vokietijos Vyriausybės kanceliarijos vadovas Helge Braunas. Taisyklės, pagal kurias Vokietijos gyventojai lauke gali susitikti tik poromis ir privalo laikytis 1,5 m atstumo, bus pratęstos iki gegužės 10 d., televizijai „n-tv“ sakė H. Braunas. Jo teigimu, diskusijos apie tolesnį apribojimų švelninimą vyks gegužės 6 d.

Atnaujinta 10.05

Latvijoje užfiksuoti devyni nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą buvo patvirtinti devyni nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai. Per praėjusias 24 val. ištirti 3 075 ėminiai, o bendras atliktų testų skaičius išaugo iki 57 886, nurodo centras. Iš viso šalyje patvirtinti 858 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, 348 pacientai pasveiko, o 15 žmonių mirė. Per praėjusią parą dėl koronaviruso hospitalizuoti dar trys žmonės, iš viso Latvijos gydymo įstaigose guli 42 COVID-19 pacientai. Trijų iš jų būklė sunki. Iš ligoninių išrašyti 88 pacientai.

Atnaujinta 10.00

Ukrainoje užregistruota 540 naujų COVID-19 atvejų

Ukrainoje per praėjusią parą užregistruota dar 540 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų ir 11 naujų mirčių, o 135 pacientai pasveiko. Bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius siekia 10 406, nurodė jis. Pasak ministro, per praėjusią parą atlikta rekordiškai daug COVID-19 testų.

Atnaujinta 09.49

D. Trumpas ateinančią savaitę atnaujins keliones po šalį

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad nuo ateinančios savaitės atnaujins keliones po šalį lėktuvu ir nekantriai laukia, kai vėl galės dalyvauti „pašėlusiuose“ rinkimų kampanijos mitinguose.

D. Trumpas žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė, kad ateinančią savaitę vyks į Arizoną ir labai džiaugiasi būsima kelione. Tai bus pirmoji prezidento kelionė šalies viduje nuo tada, kai dėl koronaviruso pandemijos Jungtinėse Valstijose buvo įvestas karantinas.

Atnaujinta 09.42

Kinijoje užregistruoti keturi nauji naujojo koronaviruso atvejai

Trečiadienį Kinijoje užregistruoti keturi nauji naujojo koronaviruso atvejai, naujų mirčių nebuvo, rašo CNN.

Nacionalinė sveikatos komisija sakė, kad visi keturi nauji atvejai buvo atvežtiniai. Taigi, oficialiai šalyje iš viso nustatyti 82 862 atvejai ir 4633 mirties atvejai. Tai rodo ne aktyvių atvejų skaičių, o bendrą infekcijų skaičių nuo pandemijos pradžios; iki šiol 77 610 pacientų pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninės.

Trečiadienį taip pat pranešta apie dar 33 naujus besimptomius atvejus, kurie skaičiuojami atskirai.

Antrosios COVID-19 bangos baimė Atrodo, kad padėtis Kinijoje beveik nurimo, o miestai pamažu atsigauna po uždarymo. Trečiadienį paskelbusi, kad po dviejų mėnesių atidėliojimų ji surengs didžiausią metinį politinį susitikimą gegužę – tai yra kol kas aiškiausias vyriausybės signalas, kad, jos manymu, koronaviruso protrūkis yra kontroliuojamas. Tačiau vis dar baiminamasi dėl galimos antrosios infekcijos bangos.

Atnaujinta 08.18

Suomija gegužės viduryje atidarys mokyklas

Suomijoje vaikai į mokyklas sugrįš nuo gegužės 14 d., šaliai vis labiau švelninant karantino apribojimus, pranešė Suomijos ministrai.

„Remiantis epidemiologų rekomendacijomis, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo apribojimai nėra būtini“, – spaudos konferencijoje sakė premjerė Sanna Mari.

Atnaujinus pamokas mokyklose, vaikams bus nurodyta laikytis socialinio atstumo reikalavimų, o pertraukos skirtingų klasių mokiniams vyks skirtingu metu, siekiant išvengti didelių susibūrimų mokyklų žaidimų aikštelėse.

Suomija kovo viduryje įvedė karantiną ir uždarė mokyklas.

Atnaujinta 08.06

Jungtinė Karalystė pagal koronaviruso aukų skaičių – trečia pasaulyje

Jungtinėje Karalystėje mirčių nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 skaičius trečiadienį išaugo iki 26 097, ir pagal letalinių atvejų skaičių šalis šiuo metu yra antra Europoje ir trečia pasaulyje.

Nauji skaičiai pateikti vyriausybei pirmą kartą įtraukus į duomenis ne ligoninėse mirusius asmenis, įkaitant žmones, mirusius globos įstaigose.

Atnaujinta 06.33

JAV – 2 502 nauji mirties nuo koronaviruso atvejai

Jungtinėse Valstijose iki vėlyvo trečiadienio užregistruoti 2 502 nauji mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Po dvi dienas fiksuoto naujų mirčių sumažėjimo sekmadienį ir pirmadienį per parą užregistruojamas COVID-19 aukų skaičius pastarąsias dvi dienas vėl išaugo.

Šalyje jau mirė mažiausiai 60 853 žmonės, užsikrėtę COVID-19, skelbia Baltimorėje įsikūręs universitetas.