Pasaulyje

2020.04.29 16:17

LRT iš Portugalijos. Kaip šalis išvengė Ispanijos likimo ir netapo koronaviruso lopšiu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.29 16:17

Portugalijoje, skirtingai nei šalia esančioje Ispanijoje, koronaviruso aukų skaičius nepalyginamai mažesnis – oficialiai mirusių nuo COVID-19 infekcijos skaičius šalyje yra 948. Savo ruožtu Ispanijoje – 23,8 tūkst. mirčių.

LRT bendradarbė Ernesta Žukauskaitė pasakoja, kad anksti uždarytos sienos, mokyklos ir įstaigos lėmė, kad Portugalijoje situacija netapo drastiška ir atsiribojimas nuo daug susirgimų turinčios Ispanijos atsipirko.

„Dauguma dirba iš namų, o Portugalijos moksleiviai iki mokslo metų pabaigos mokysis nuotoliniu būdu. Nuo pagundos atšilus orui keliauti, ribojamas lankymasis paplūdimiuose. Piniginės bausmės netaikomos, už nepaklusnumą gali grėsti kalėjimo bausmė.

Portugalija yra viena iš labiausiai ekonomiškai nuo turizmo priklausančių šalių, kuris, pasak tyrimo, šiemet smuks 40 proc. Dauguma viešbučių ypatingomis sąlygomis ketina atsidaryti nuo liepos“, – iš Lisabonos praneša LRT bendradarbė E. Žukauskaitė.

Europos turizmo komisijos (European Travel Commission, ETC) vadovas Eduardas Santanderis konstatavo, jog koronaviruso pandemijos krizė skaudžiausiai smogė Pietų Europos valstybėms – Portugalijai, Ispanijai, Italijai ir Balkanų šalims.

Portugalijos ministras pirmininkas šią savaitę pareiškė, kad valdžia kitą mėnesį pradės švelninti kai kurias apribojimo priemones, įvestas siekiant pažaboti naujojo koronaviruso plitimą.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, iš viso užsikrėtusiųjų Portugalijoje – 24,3 tūkst., virš tūkstančio pasiveikusiųjų. Portugalija suskubo įvesti karantiną, todėl oficialiai mirusių nuo COVID-19 infekcijos skaičius šalyje yra gerokai mažesnis nei kaimyninėje Ispanijoje. Daugiau COVID-19 aukų registruota tik Jungtinėse Valstijose ir Italijoje. Sekmadienį Ispanija pradėjo švelninti karantino sąlygas: vaikams po šešių savaičių draudimo leista išeiti į lauką prižiūrint suaugusiems.

Nepaprastai šiltas oras, UEFA Čempionų lyga, namai paplūdimiuose ir kavinių kultūra – tai tik keletas veiksnių, galėjusių padėti pernešti klastingą virusą visoje Pietų Europoje, rašė CNN. COVID-19 užsikrėtusiųjų ir mirčių skaičių padidino tai, kad simptomai pasireiškia mažiausiai po keletos dienų, o Ispanijos Vyriausybė padarė daugybę klaidų, kol galiausiai pasidavė realybei, kad tik visiškas šalies uždarymas gali sustabdyti koronaviruso bangos plitimą, rašoma CNN.