Pasaulyje

2020.04.29 09:52

NATO sekretoriaus pavaduotojas Jeglinskas: nepaisant COVID-19, Aljanso karinės pajėgos tęsia misijas

Andrius Balčiūnas, LRT.lt 2020.04.29 09:52

Dėl COVID-19 pandemijos NATO peržiūri savo veiklos prioritetus, bet svarbiausias uždavinys – užtikrinti saugumą ir taiką pasaulyje – išlieka nepakitęs, teigia Aljanso generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas.

Anot už Aljanso organizacinį valdymą ir reagavimą į koronaviruso pandemiją atsakingo G. Jeglinsko, NATO, kaip ir visos organizacijos bei valstybės peržiūri savo prioritetus, skirstomus resursus, procedūras ir panašiai.

Šiuo metu, atsižvelgiant į COVID-19, NATO skiria dėmesį 3 pagrindinėms sritims: tvarią Aljanso organizaciją, kuri užtikrina galimybes sklandžiai veikti ir užtikrinti žmonių saugumą, patvarią telekomunikacijų infrastruktūrą ir finansinį likvidumą.

„Antras aspektas, su kuriuo aiškiai susijusi ir Lietuva, tai karinės galios dimensija. Karinės struktūros ir vienetai, pasirengę vykdyti savo misijas. Tai nekinta, tiek mūsų koviniai batalionai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, tiek NATO oro policija kaip ir veikė, taip ir veikia“, – sako G. Jeglinskas. Jis pabrėžia ir nacionalinių karinių pajėgų parengties būtinybę ir įsitraukimą į kovą su COVID-19.

NATO su COVID-19 kovoja veikdama koordinuodama Aljanso valstybių narių veiksmus, padėjo surengti virš 100 skrydžių, kuriais valstybės buvo aprūpintos medicininiais reikmenimis.

„Kitas svarbus elementas yra karinių pajėgų dalyvavimas nacionaliniu lygmeniu. Čia matome Lietuvoje ir visose NATO šalyse, kad kariuomenės yra efektyviai įsitraukusios į pagalbą nacionaliniam elementams, kad išgyvendintume šią pandemiją“, – teigia G. Jeglinskas.

Jis pabrėžia ir NATO veiksmus kovojant su dezinformacija apie COVID-19.

„Lietuva tikrai yra lyderė šioje srityje, o NATO labiau veikia kaip koordinacinis mechanizmas, turime būdus kaip komunikuoti tarp valstybių“, – teigia NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas.

Šiuo metu NATO stengiasi didinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą su ES ir kartu kovoti su dezinformacija.

„Vienintelis priešnuodis netikroms istorijoms yra faktai ir konkretūs veiksmai“, – teigia G. Jeglinskas