Pasaulyje

2020.04.29 08:35

Bidenas laimėjo dėl koronaviruso atidėtus pirminius rinkimus Ohajuje

atnaujinta 09.45
ELTA, BNS 2020.04.29 08:35

Joe Bidenas antradienį laimėjo Demokratų partijos prezidento rinkimų kampanijos pirminius rinkimus Ohajuje, tapusius pirmuoju rimtu balsavimo paštu per pandemiją išbandymu ir pamoka kitoms valstijoms, kaip organizuoti vieną kertinių demokratinės valdymo sistemos procesų per sveikatos krizę.

Gauta pranešimų apie tam tikrus nesklandumus, tačiau didesnio masto sutrikimų išvengta – skirtingai nei Viskonsine, kur anksčiau šį mėnesį rinkėjams, nepaisant rekomendacijų dėl socialinio atstumo, teko užsidėjus kaukes lūkuriuoti eilėse prie balsadėžių, kad atiduotų savo balsą pirminiuose rinkimuose.

Bendras rinkėjų aktyvumas buvo netikėtai didelis, sakė Ohajo valstijos sekretorius Frankas LaRose`as. Nors jo biuras pranešė, kad nuo šeštadienio vidurdienio savo balsus atidavė apie 1,5 mln. rinkėjų – gerokai mažiau, palyginti su 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos pirminiais rinkimais šioje valstijoje, kai savo balsus atidavė 3,2 mln. rinkėjų, F. LaRose'as sakė, kad kai kurios didesnės apygardos antradienį dar gavo dešimtis tūkstančių balsalapių.

„Viskas geriau nei gerai. Viskas praėjo puikiai“, – sakė jis.

Pirminiai rinkimai Ohajuje turėjo vykti kovo 17 dieną, tačiau likus kelioms valandoms iki balsavimo apylinkių atsidarymo buvo nukelti. Valstijos gubernatorius respublikonas Mike'as DeWine'as (Maikas DeVainas) pareiškė, kad dėl koronaviruso susidarius ekstremaliajai situacijai, jis rekomenduoja iki birželio 2 dienos nerengti pirminių rinkimų.

Po virtinės teisinių skundų valstijos pareigūnai perkėlė pirminius rinkimus į šią savaitę, tačiau nusprendė balsavimą organizuoti paštu, nes Ohajuje tebegalioja karantinas.

Gausėja J. Bideno rėmėjų gretos – prisidėjo ir Hillary Clinton

Buvusi demokratų kandidatė 2016 m. JAV prezidento rinkimuose Hillary Clinton oficialiai parėmė Joe Bideno kandidatūrą šių metų prezidento rinkimuose.

„Noriu prisidėti prie visų, kurie parėmė jus, kad būtumėte mūsų prezidentas“, – vaizdo konferencijoje su J. Bidenu sakė H. Clinton.

„Norėčiau, kad dabar būtumėte prezidentas“, – tikino buvusio JAV prezidenti Billo Clintono žmona ir buvusi valstybės sekretorė.

„Pagalvokite, kaip būtų, jei turėtume tikrą prezidentą, o ne tokį, kuris tik vaidina prezidentą per televiziją“, – sukritikuoti Donaldo Trumpo nepamiršo H. Clinton.