Pasaulyje

2020.04.29 06:57

Naujausia informacija. JK COVID-19 aukų skaičius viršijo 26 tūkst., priskaičiavus slaugos namuose mirusius žmones

atnaujinta 20.39
BNS, ELTA, LRT.lt2020.04.29 06:57

Jungtinėje Karalystėje (JK) oficialius mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) skaičius trečiadienį smarkiai išaugo – iki 26 097, nes šalis pirmą kartą į statistiką įtraukė ir ne ligoninėse mirusius koronavirusu užsikrėtusius žmones.

Nauji duomenys apima mirtis, įvykusias visose vietose, įskaitant ir slaugos namus. Iki šiol vyriausybė skaičiavo tik ligoninėse mirusius žmones, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas.

Lyginant su antradieniu, patvirtintų mirčių skaičius padidėjo nuo 21 678.

Europoje koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukomis tapo jau daugiau kaip 130 000 žmonių, trys ketvirtadaliai jų mirė Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje, rodo agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Europa, kurioje iš 1 433 753 užsikrėtusiųjų mirė 130 002, išlieka labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktu žemynu.

Italijoje užregistruotos 27 359 mirtys, Ispanijoje – 24 275, Prancūzijoje – 23 660, Didžiojoje Britanijoje – 26 097. Visame pasaulyje nuo COVID-19 mirė daugiau kaip 218 tūkst. susirgusių žmonių.

Atnaujinta 21.54

Prancūzijoje COVID-19 pasiglemžė dar 427 gyvybes, bendras aukų skaičius perkopė 24 tūkst.

Prancūzija trečiadienį pranešė apie 427 naujus mirties nuo COVID-19 atvejus, o bendras aukų skaičius šalyje perkopė 24 tūkst., nors ligoninėse ir jų reanimacijos skyriuose gulinčių pacientų per pastarąją parą ir vėl kiek sumažėjo.

Lig šiol Prancūzijos gydymo ir slaugos įstaigose nuo koronavirusinės infekcijos mirė 24087 žmonės, paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pastarosios paros aukų skaičius yra šiek tiek didesnis nei užfiksuotas antradienį, kai užkratas Prancūzijoje pareikalavo 367 gyvybių. Vis tik naujausi duomenys, regis, patvirtino pastarosiomis dienomis stebimas optimistiškesnes tendencijas, šalyje mažėjant hospitalizuotųjų ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomų pacientų: per parą jų atitinkamai sumažėjo 650 ir 180.

Naujausi skaičiai buvo paskelbti, premjerui Edouard'ui Philippe'ui pristačius Prancūzijos planus dėl laipsniško karantino švelninimo nuo gegužės 18 dienos.

Jis pabrėžė, jog vyriausybė stengiasi išlaikyti trapią pusiausvyrą tarp poreikio vėl užkurti krizę išgyvenančią ekonomiką ir būtinybės išvengti naujos susirgimų bangos.

„Jei būsime pernelyg neatsargūs, epidemija atsinaujins; jei būsime pernelyg apdairūs – nuskęs visa šalis“, – antradienį parlamente kalbėjo E. Philippe'as.

Atnaujinta 20.39

Turkijoje COVID-19 epidemijos aukų skaičius viršijo 3 tūkst.

Turkijoje oficialus naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius išaugo iki 3 081 žmogaus, trečiadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca.

Ministro tviterio žinutėje sakoma, kad per pastarąją parą šalyje užregistruoti dar 89 asmenų, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, mirties atvejai ir 2 936 nauji užsikrėtusieji.

Nuo protrūkio pradžios Turkijoje užregistruota iš viso 117 589 koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Ši šalis tebėra viena labiausiai paveiktų COVID-19 pandemijos Viduriniuose Rytuose.

Per anksčiau trečiadienį surengtą spaudos konferenciją F. Koca sakė, kad Turkija pasiekė epidemijos piką, ir pridūrė, kad jau stebimas užsikrėtimo atvejų mažėjimo tendencija.

Atnaujinta 19.28

Jemenas pranešė apie penkis naujus koronaviruso atvejus

Jemeno tarptautiniu mastu pripažinta vyriausybė trečiadienį pranešė apie penkis naujus šalyje patvirtintus koronaviruso atvejus.

Jemene iki šios dienos oficialiai buvo patvirtintas vos vienas koronaviruso infekcijos atvejis, apie kurį šalis pranešė pirmoje balandžio pusėje. Tačiau ekspertai mano, kad užsikrėtusiųjų skaičius šalyje gali būti daug didesnis, atsižvelgiant į viruso perdavimo būdus kitose šalyse ir į faktą, kad nuo tada, kai Jemenas pranešė apie pirmąjį patvirtintą infekcijos atvejį, praėjo jau 17 dienų.

Penki nauji koronaviruso atvejai patvirtinti pietiniame Adeno mieste – laikinojoje tarptautiniu mastu pripažintos vyriausybės sostinėje.

Atnaujinta 18.08

Suomijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius priartėjo prie 5 tūkstančių

Suomijoje koronaviruso infekcijos atvejų skaičius trečiadienį išaugo iki 4906. Skaičius per parą nuo antradienio padidėjo 166, nurodė Suomijos Nacionalinis sveikatos ir gerovės institutas. Šalyje nuo infekcijos iš viso mirė 199 pacientai, 2 800 susirgusių žmonių jau pasveiko.

Atnaujinta 17.23

Danija teigia, kad COVID-19 epidemija šalyje suvaldyta

Dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną palaipsniui švelninanti Danija sėkmingai suvaldė COVID-19 protrūkį, trečiadienį pareiškė šalies premjerė.

„Infekcija kontroliuojama, o Danijos strategija buvo sėkminga jau pirmame, sunkiame etape“, – parlamente kalbėjo ministrė pirmininkė Mette Frederiksen.

Atnaujinta 16.20

Lenkijoje per parą nustatyti 197 nauji atvejai

Lenkijoje žmonių, kuriems testais buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, trečiadienį padaugėjo iki 12 415, o šios epidemijos aukų skaičius padidėjo dešimčia iki 606, pranešė pareigūnai.

Per pastarąją parą buvo nustatyti dar 197 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, informavo sveikatos apsaugos tarnybos, kurių informaciją citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ pranešė, kad naujausiomis epidemijos aukomis tapo keturi vyrai ir šešios moterys, kurių amžius – nuo 62 iki 96 metų. Ministerija pridūrė, kad visiems pacientams pasireiškė gretutinių sveikatos sutrikimų. Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija skelbė apie 34 per ankstesnę parą mirusius žmones ir 316 užsikrėtimo atvejų. Trečiadienį ryte ministerija nurodė, kad šalies ligoninėse gydomi 2 973, kuriems įtariama koronaviruso infekcija. Iki šiol šalyje pasveiko 3 025 COVID-19 persirgę žmonės, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 15.17

Prancūzija griežtina užsienio investicijų kontrolę

Pancūzija trečiadienį paskelbė griežtinsianti užsienio investicijų peržiūros sąlygas, siekdama apsaugoti šalies bendroves, kurias susilpnino koronaviruso pandemija. Finansų ministras Bruno Le Maire`as interviu vienam televizijos kanalui teigė, kad, ne Europos investuotojui norint nusipirkti didelės Prancūzijos bendrovės didesnį nei 10 proc. akcijų paketą, tai peržiūrėti ir patvirtinti turės Vyriausybė. Prancūzija sausį nuo 33 iki 25 proc. sumažino strateginių sektorių bendrovių akcijų paketo dydį, kurio pirkimą turi patvirtinti vyriausybė.

Atnaujinta 15.16

Rusija dėl koronaviruso pandemijos pratęsė draudimą užsieniečiams įvažiuoti į šalį

Rusija trečiadienį pratęsė draudimą užsieniečiams įvažiuoti į šalį, toliau augant naujų registruojamų infekcijų skaičiui. Pagal kovo viduryje išleistą įstatyminį aktą užsieniečiams buvo draudžiama įvažiuoti į Rusiją iki ketvirtadienio, tačiau dabar šis terminas pratęstas, kol viruso plitimas šalyje bus suvaldytas, pareiškė ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

Atnaujinta 14.31

Baltarusijoje nuo COVID-19 jau mirė 84 žmonės

Baltarusijoje nuo koronaviruso iš viso mirė 84 žmonės. Per praėjusią parą šalyje nuo šios ligos mirė penki žmonės. Iki trečiadienio Baltarusijoje COVID-19 buvo nustatyta iš viso 13 181 žmogui. Antradienį bendras užsikrėtusiųjų skaičius buvo 12 208 – taigi, per parą buvo nustatyti 973 nauji užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 14.24

Prancūzijoje keliolikai vaikų nustatytas su koronavirusu galimai susijęs sindromas

Prancūzijoje daugiau kaip 12-ai vaikų buvo diagnozuotas širdiplėvės uždegimas, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Jungtinei Karalystei ėmus skambinti pavojaus varpais dėl naujos ligos, galimai susijusios su naujuoju koronavirusu.

Ministras Olivier Veranas sakė, jog nepakanka įrodymų patvirtinti, kad liga susijusi su visame pasaulyje išplitusiu koronavirusu, tačiau Prancūzija tuos atvejus vertina „labai rimtai“.

JK Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) savaitgalį perspėjo, kad nedideliam skaičiui vaikų pasireiškė neįprasti simptomai, įskaitant skausmą pilvo srityje bei širdiplėvės uždegimą, ir juos teko guldyti į intensyviosios terapijos skyrius.

Atnaujinta 14.23

Ispanijoje – 325 nauji mirties nuo koronaviruso atvejai

Ispanijoje per praėjusią parą patvirtintos dar 325 mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, o bendras aukų skaičius viršijo 24 tūkst. Per praėjusias 24 val. užregistruotų mirties atvejų skaičius yra kiek didesnis nei ankstesnę dieną, kai buvo patvirtinta 301 mirtis, tačiau jau šeštą dieną iš eilės mirusiųjų skaičius neviršija 400. Iki šiol šalyje nustatyti 24 275 COVID-19 sirgusių pacientų mirties atvejai. Ispanija šiuo atžvilgiu užima trečią vietą pasaulyje.

Atnaujinta 14.06

Irane koronaviruso aukų skaičius priartėjo prie 6 tūkstančių

Irane nuo koronaviruso padarinių mirusių žmonių skaičius priartėjo prie 6 tūkstančių. Ministerijos duomenimis, pastarąją parą šalyje mirė 80 infekuotųjų. Per 24 valandas naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius šalyje sudarė 1 073, o bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 93 657.

Atnaujinta 13.45

Izraelis karantino sąlygomis mini Nepriklausomybės dieną

Izraeliečiai trečiadienį savo Nepriklausomybės dieną mini namie, visoje šalyje galiojant karantinui dėl koronaviruso pandemijos. Ši valstybinė šventė, kuria paminimas Izraelio sukūrimas 1948-aisiais baigus galioti britų mandatui, paprastai minima linksmai: žmonės eina į paplūdimius, ruošia maistą ant grotelių ir stebi fejerverkus.

Tačiau šiemet Vyriausybė uždraudė viešus susibūrimus ir nurodė žmonėms nenutolti nuo savo namų daugiau kaip per 100 m, nebent jiems reikėtų vaistų ar kitų būtiniausių dalykų. Nebevažinėja viešasis transportas, policija blokavo kelius.

Atnaujinta 11.48

Latvijoje per praėjusią parą mirė du pacientai

Latvijoje per praėjusią parą mirė du koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtę pacientai. Abu pacientai buvo 70–80 metų amžiaus ir mirė ligoninėje. Per pastarąsias 24 valandas Latvijoje buvo atlikta 3 250 COVID-19 testų, 13 iš jų rezultatai buvo teigiami. Iš viso Latvijoje jau atlikta 54 811 testų, kurių 849 rezultatai buvo teigiami. Lig šiol šalyje pasveiko 348 COVID-19 pacientai, o 15 mirė.

Atnaujinta 11.42

Estijoje per parą testais patvirtinti 9 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą testais patvirtinti devyni nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, bet neužregistruota nė vieno naujo mirties atvejo. Per praėjusias 24 valandas šalyje atlikti 1 677 testai dėl COVID-19, iš kurių devynių rezultatai buvo teigiami, pranešė Sveikatos apsaugos departamentas. Iš viso Estijoje jau atlikti 51 188 pirminiai testai, kurių 1 666 (3,3 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.17

Rusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 99 tūkstančius

Rusijoje pastarąją parą užsikrėtusiųjų naująja koronavirusine infekcija skaičius padidėjo 5 841 ir dabar sudaro 99 399, infekuotųjų rasta visuose šalies regionuose. Iki šiol pasveiko daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių, 972 infekuotieji mirė.

Atnaujinta 10.59

Tokijo gubernatorė ragina pratęsti ekstremalią padėtį

Tokijo gubernatorė Yuriko Koike trečiadienį paragino pratęsti visoje Japonijoje įvestą ekstremalią padėtį, kai žmonių reikalaujama be būtinybės neiti iš namų ir laikytis socialinio atstumo, taip siekiant stabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą.

Atnaujinta 10.40

Vokietijoje per parą infekuotųjų skaičius padidėjo 1 304

Vokietijoje per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo 1 304 – panašūs augimo tempai čia buvo užfiksuoti kovo viduryje. Kaip pranešė trečiadienį Roberto Kocho institutas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 157 641.

Nors sergamumas tris pastarąsias dienas šiek tiek padidėjo, jis vis tiek yra kur kas mažesnis negu praėjusią savaitę, pažymima pranešime.

Atnaujinta 09.51

Brazilijoje COVID-19 aukų skaičius viršijo 5 000

Labiausiai nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos nukentėjusi Pietų Amerikos valstybė Brazilija užfiksavo per 5 tūkst. mirties nuo šios ligos atvejų, antradienį pranešė Sveikatos ministerija. Per praėjusią parą buvo užfiksuotos 474 mirtys, bendras aukų skaičius padidėjo iki 5 107, o užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė 71 886, nurodė ministerija. Pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių Brazilija aplenkė Kiniją, kur virusas atsirado praėjusių metų pabaigoje, o vėliau išplito po visą pasaulį. Kinijoje užfiksuota apie 4 600 mirčių.

Atnaujinta 09.50

Kinijos parlamentas dėl koronaviruso atidėtą metinę sesiją surengs gegužę

Kinijos parlamentas pirmą kartą per kelis dešimtmečius atidėtą savo metinę sesiją surengs kitą mėnesį. Komunistų partijos vadovybė vasarį paskelbė, kad šaliai grumiantis su koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkiu, kuris vėliau virto pandemija, atidės metinį, kovo pradžioje turėjusį įvykti Nacionalinį Liaudies Kongresą. Toks sprendimas yra pirmasis nuo 1966–1976 metų Kultūrinės revoliucijos.

Gegužės 22 dieną numatyta sesija bus laikoma vadovybės įsitikinimo, kad šalis iš esmės suvaldė savo COVID-19 protrūkį, ženklu.

Atnaujinta 06.57

JAV per parą užregistruota daugiau kaip 2,2 tūkst. mirties nuo koronaviruso atvejų

Per parą iki 20 val. 30 min. (trečiadienio 3 val. 30 min. Lietuvos laiku) užregistruoti 2 207 nauji mirties atvejai, paskelbė Baltimorėje įsikūręs universitetas.

Sekmadienį ir pirmadienį per 24 val. užregistruojamų mirties atvejų skaičius buvo sumažėjęs iki maždaug 1,3 tūkstančio.

Bendras Jungtinėse Valstijose nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičius pasiekė 58 351 ir yra didesnis už Pietryčių Azijos kare dėl kovos veiksmų ir kitų priežasčių, įskaitant nelaimingus atsitikimus, žuvusių amerikiečių skaičių, kuris, Nacionalinio archyvo duomenimis, yra 58 220.

Be to, antradienį Jungtinėse Valstijose užregistruotas milijoninis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. JAV COVID-19 atvejai sudaro maždaug trečdalį visame pasaulyje užregistruotų atvejų, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Populiariausi