Pasaulyje

2020.04.28 16:04

Dėl JAV prezidento komentarų karštąją liniją apgulė skambučiai: žmonės klausia apie dezinfekavimo priemonių injekcijas

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad politinių konkurentų įspėjimai, esą pasinaudojęs pandemija jis bandys nukelti rinkimus, yra propaganda. Taip pat sako „negalintis įsivaizduoti“, kodėl jo plačiai sukritikuoti komentarai dėl dezinfekcinio skysčio leidimosi sukėlė ažiotažą.

Sukritikuotas medicinos ekspertų Jungtinių Valstijų prezidentas Trumpas po komentarų apie dezinfekcinio skysčio susišvirkštimą kelias dienas spaudos konferencijų nerengė.

Vėl susitikęs su reporteriais, sakė „negalintis įsivaizduoti“, kodėl būtent pastarosiomis dienomis pagalbos karštosios linijos fiksavo šoktelėjusį užklausų dėl dezinfekcinio skysčio skaičių.

„Negaliu įsivaizduoti kodėl. Negaliu įsivaizduoti“, – paklaustas sakė D. Trumpas.

„Ar jaučiatės atsakingas?“ – spaudos konferencijoje klausimą uždavė žurnalistas.

„Ne. Neįsivaizduoju. Prašau, kitas klausimas“, – atsakė prezidentas.

Žinios. Skvernelis: pirmieji žingsniai dėl skrydžių atnaujinimo galėtų būti tik apie gegužės 10–15 dieną

Kai kurių valstijų gubernatoriai, tarp jų – ir respublikonas, Merilando lyderis. Jis sako, kad dėl to atsakingas būtent D. Trumpas.

„Deja, jo komunikacija nėra puiki. Išsakoma informacija – prieštaringa. Į karštąsias linijas čia, Merilande, skambino šimtai žmonių, jie klausė apie dezinfekcinio skysčio susišvirkštimą arba gėrimą“, – pasakojo Merilando gubernatorius Larry Hoganas.

Prezidentas teigia, kad tokį pasvarstymą išsakė sarkastiškai. Dezinfekciniai ir panašūs skysčiai yra nuodingi ir skirti naudoti tik išoriškai. Per koronaviruso pandemiją kritęs D. Trumpo palaikymo reitingas kelia nerimą jo partijos, respublikonų strategams.

Prezidentas sako, kad rinkimų nenukels: „Net nesvarsčiau keisti rinkimų dienos. Kam man tai daryti? Lapkričio 3-ioji yra puiki diena, geras skaičius.“

Prezidento posto siekiantis demokratas Joe Bidenas praėjusią savaitę įspėjo, kad D. Trumpas bandys nukelti rinkimus. Pats prezidentas tokius pareiškimus vadina „propaganda“.