Pasaulyje

2020.04.28 09:51

Žiniasklaida: Trumpas metų pradžioje ne kartą buvo įspėtas apie koronaviruso pavojų

BNS 2020.04.28 09:51

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sausį ir vasarį žvalgybos pareigūnų buvo ne kartą įspėtas apie naujojo koronaviruso pavojų, pirmadienį vakare pranešė dienraštis „The Washington Post“.

Daugiau nei dvylika įspėjimų sausį ir vasarį buvo įtraukti į kasdien prezidentui pateikiamas įslaptintos informacijos suvestines. Kaip tik tuo metu D. Trumpas neteikė didelės reikšmės viruso grėsmei.

„The Washington Post“, remdamasis neįvardijamais esamais ir buvusiais administracijos pareigūnais, rašo, kad įspėjimai apie koronaviruso pavojų buvo įtraukti į kasdien prezidentui pateikiamas įslaptintas svarbiausių pasaulio įvykių ir saugumo grėsmių suvestines.

Anot dienraščio, suvestinėse buvo rašoma, kad Kinija slepia informaciją apie koronaviruso pavojingumą bei didelį užkrečiamumą, ir įspėjama apie galimas baisias politines ir ekonomines pasekmes. Tačiau prezidentas, kuris, pasak minėtų pareigūnų, dažnai neskaito suvestinių ir nemėgsta klausytis žodžiu pateikiamos informacijos, nesiėmė skubių priemonių pasiruošti didelio masto pandemijai.

D. Trumpas sausio gale uždraudė atvykti į šalį užsienio piliečiams, jeigu jie neseniai viešėjo Kinijoje, taip pat įspėjo ten nevykti amerikiečius. Tačiau beveik visą vasarį prezidentas toliau akivaizdžiai demonstravo neteikiantis didelės reikšmės viruso grėsmei.

Nacionalinę nepaprastąją padėtį dėl koronaviruso pandemijos jis paskelbė tik kovo 13 dieną, kai akcijų rinkos patyrė didžiulį nuosmukį, o Niujorke jau sparčiai augo koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų skaičius.

Jungtinėse Valstijose iki pirmadienio vakaro buvo patvirtinti 56 144 mirties nuo COVID-19 atvejai ir 987 022 užsikrėtimo atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.