Pasaulyje

2015.10.16 13:52

Sirijos armija stiprina puolimą į pietus nuo Alepo

BNS 2015.10.16 13:52

Sirijos ginkluotosios pajėgos penktadienį tęsė puolimą į pietus nuo antrojo didžiausio šalies miesto Alepo, palaikomos Rusijos aviacijos smūgių, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

Maskvai rugsėjo 30 dieną pradėjus aviacijos kampaniją, kuri tapo svarbia paspirtimi Damasko režimui, vyriausybės pajėgos pradėjo sausumo puolimą prieš sukilėlius bent keturiose provincijose, nurodė nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Rusijos karo lėktuvai teikė palaikymą iš oro Sirijos armijos ir jai padedančių sukarintų grupių puolimams centrinėse Homso ir Hamos bei šiaurinėje Alepo provincijoje, taip pat pajūrio provincijoje Latakijoje.

Penktadienį Sirijos armija atakavo pietų kryptimi iš provincijos sostinės Alepo, kurio atskirus rajonus kontroliuoja vyriausybės pajėgos ir sukilėliai. Rusijos aviacija atakavo al Hadero ir Han Tumano miestelius bei jų apylinkes.

„Sirijos armija penktadienį atvėrė naują frontą ir atakavo, siekdama perimti kontrolę al Abtino ir Kadaro kaimuose“ už maždaug 15 km į pietus nuo Alepo, sakė SOHR direktorius Ramis Abdelas Rahmanas.

Pasak jo, toje teritorijoje buvo įvykdyta „dešimtys“ Rusijos aviacijos smūgių. Tas pozicija kontroliuoja įvairios grupuotės – nuosaikūs sukilėliai, islamistai kovotojai ir „al Qaeda“ padalinio Sirijoje „al Nusra Front“ nariai.

Ketvirtadienį Sirijos armija, palaikoma iš oro Rusijos aviacijos, išstūmė sukilėlių kovotojus iš teritorijų Homso provincijos šiaurinėje dalyje.

Tačiau penktadienį paskelbtoje SOHR suvestinėje nurodoma, kad dauguma žuvusių per ankstesnę dieną vykusias kautynes buvo civiliai.

„Aštuoni vaikai, 22 moterys ir 13 civilių vyrų žuvo per susirėmimus, bombardavimus ir antskrydžius“, – sakė R. Abdelas Rahmanas.

Per kautynes taip pat žuvo 17 sukilėlių, pridūrė jis.