Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.28 07:18

Naujausia informacija. COVID-19 ligos atvejų JAV viršijo milijoną

atnaujinta 22.40
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.28 07:18

Oficialiai patvirtintų koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos atvejų Jungtinėse Valstijose skaičius perkopė milijoną – JAV užfiksuota maždaug trečdalis visų šio viruso infekcijų pasaulyje, skelbia „The Washington Post“.

JAV šia liga jau susirgo 1,022 mln. žmonių, praneša leidinys, remdamasis šalies valdžios institucijų, Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų oficialių šaltinių duomenimis.

Ši liga Jungtinėse Valstijoje jau pasiglemžė 57,86 tūkst. gyvybių, tačiau, kaip teigia „The Washington Post“, šie skaičiai neatspindi realios padėties dėl pandemijos šalyje.

„The Washington Post“ antradienį paskelbė, jog prezidentas Donaldas Trumpas dar sausį ir vasarį žvalgybos pareigūnų buvo daugiau nei 12 kartų įspėtas apie naujojo koronaviruso pavojų, tačiau neteikė didelės reikšmės šiai grėsmei.

Atnaujinta 22.40

PSO: naujų COVID-19 atvejų toliau mažėja

Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų virusu SARS-CoV-2 pasaulyje padaugėjo kiek daugiau nei 76 tūkst. – 9 tūkst. mažiau nei para anksčiau, antradienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Balandžio 28-ąją pasaulyje buvo 2,954 mln. oficialiai patvirtintų COVID-19 atvejų, 202,6 tūkst. mirčių nuo šios ūminės kvėpavimo takų ligos.

Per parą koronaviruso aukų padaugėjo 3,93 tūkstančio.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų ir su šia liga siejamų aukų – Europoje: atitinkamai 1,387 mln. ir 126,4 tūkstančio. Augimas per parą – atitinkamai 27,3 tūkst. ir 1,9tūkstančio.

Abiejuose Amerikos žemynuose užsikrėtusiųjų per parą padaugėjo 39,1 tūkst. iki 1,180 mln., mirusiųjų – 1,7 tūkst. iki 60,2 tūkstančio.

Trečias šioje liūdnoje statistikoje – Viduržemio jūros regionas: 171,2 tūkst. užsikrėtusiųjų (5,3 tūkst. naujų per pastarąją parą), 7,1 tūkst. mirčių (157).

Atnaujinta 21.51

Prancūzija praneša apie 367 mirtis nuo koronaviruso per parą

Prancūzija antradienį pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas šalyje užregistruoti 367 nauji mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai.

Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iš viso nuo šios ligos šalyje jau mirė 23 660 žmonių.

Atnaujinta 21.33

Putinas: Rusija susidurs su nauja ir varginančia pandemijos faze

Rusijoje pavyko sulėtinti koronaviruso plitimą, bet nusiraminti dar anksti, nes užsikrėtimo atvejų pikas dar nepraėjo, antradienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Mums pavyko pristabdyti epidemijos plitimą“, – sakė prezidentas pasitarime dėl kovos su koronavirusu šalies regionuose.

Prezidentas pabrėžė, kad „kasdien registruojamų naujų patvirtintų ligos atvejų skaičius maždaug stabilizavosi“.

„Tačiau tai neturi mūsų nuraminti. Padėtis išlieka labai sudėtinga. Specialistai, mokslininkai – o mes nuolat palaikome su jais kontaktą, deriname mūsų planus ir veiksmus – sako, kad pikas dar nepraėjo“, – tęsė V. Putinas.

„Mūsų laukia naujas, veikiausiai labiausiai įtemptas kovos su epidemija etapas. Užsikrėtimo pavojus pasiekė aukščiausią ribą, grėsmė, viruso keliamas mirtinas pavojus išlieka“, – nurodė jis.

V. Putinas pridūrė, kad ne pačios būtiniausios įmonės liks uždarytos mažiausiai iki gegužės 11 dienos.

Prezidentas taip pat paliepė pareigūnams parengti naują „skubių priemonių paketą ekonomikai palaikyti“.

Atnaujinta 20.16

Italijoje pasveikusių nuo COVID-19 – daugiau nei užsikrėtusių

Italijoje per parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pasveikusių žmonių skaičius antradienį buvo didesnis negu užfiksuotų naujų užsikrėtimo atvejų, rodo Civilinės saugos tarnybos duomenys.

Agentūra informavo, kad per pastarąją parą iš šalies gydymo įstaigų buvo išrašyta 2 317 COVID-19 persirgusių žmonių, o patvirtintų naujų užsikrėtimo atvejų buvo apie 2 100. Be to, 382 užsikrėtusieji mirė.

Nuo epidemijos pradžios Italijoje COVID-19 diagnozuota 201,5 tūkst. žmonių, iš kurių 27,3 tūkst. mirė, o beveik 69 tūkst. pasveiko. Šiuo metu ligoninėse gydoma 105,2 tūkst. infekuotųjų.

Italijos gydytojai jau kurį laiką stebi tam tikrą padėties stabilizavimąsi ir bendro ligos plitimo tempo mažėjimą.

Atnaujinta 20.11

Vokietijoje vienoje skerdykloje COVID-19 nustatyta 200 darbininkų

Maždaug 200-ams rumunų, dirbančių vienoje skerdykloje Vokietijoje, testais nustatytas naujasis koronavirusas, antradienį pranešė Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

Pranešime sakoma, kad visi užsikrėtusieji dirbo skerdykloje Birkenfelde Vokietijos pietvakariuose. 500 iš 700 tos skerdyklos darbuotojų yra rumunai.

„Vokiečių pareigūnai sako, kad 300 darbuotojų patvirtinta COVID-19, ir dabar jie laikosi karantino. Kol kas nėra tikslių duomenų dėl užsikrėtusiųjų pilietybės, bet dauguma jų (daugiau kaip 200) yra Rumunijos piliečiai“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad daugumai iš tų 200 „nepasireiškia jokie simptomai arba jie yra lengvi“.

Ministerija tvirtino, kad užsikrėtusieji yra „ne sezoniniai darbininkai“, o skerdyklos subrangovų pasamdyti žmonės.

Atnaujinta 19.54

JK užregistruoti dar 586 mirties nuo COVID-19 atvejai

Jungtinės Karalystės (JK) ligoninėse nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirusių žmonių skaičius antradienį išaugo iki 21 678, per pastarąją parą užregistravus 586 naujus mirties atvejus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 161 145, patvirtintus 3 996 naujus koronaviruso infekcijos atvejus.

Atnaujinta 19.43

PSO perspėja dėl viruso poveikio Artimųjų Rytų karo zonose

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį perspėjo dėl naujojo koronaviruso galimo poveikio Artimųjų Rytų konfliktų zonose ir paragino kitas regiono šalis nešvelninti karantino priemonių.

„Ši kova tapo dar sunkesnė virusui pasirodžius tokiose šalyse kaip Sirijos Arabų Respublika, Libija ir Jemenas“, – sakė PSO Viduržemio jūros regiono rytų padalinio direktorius Ahmedas al Mandhari.

Daug metų trunkantys neramumai ir konfliktai sunaikino sveikatos apsaugos infrastruktūrą šiose šalyse, todėl pažeidžiamoms populiacijoms didėja tikimybė sirgti infekcinėmis ligomis, sakė jis internetu iš Kairo vykusioje spaudos konferencijoje.

Kitas rimtas iššūkis šiose valstybėse yra politinis susiskaldymas, dažnai trukdantis dalytis informacija ir teikti humanitarinę pagalbą, pridūrė A. al Mandhari.

Jungtinės Tautos pastaraisiais metais padėtį Jemene vadina didžiausia pasaulio humanitarine krize. Šalyje milijonai žmonių kenčia dėl nepakankamos mitybos ir maisto saugos problemų.

Atnaujinta 17.45

Liuksemburgas nori per mėnesį dėl koronaviruso patikrinti visus gyventojus

Liuksemburgo pareigūnai ketina patikrinti visus šalies gyventojus, aiškinantis, ar jie yra užsikrėtę naujuoju koronavirusu, pranešė Europos žiniasklaida. Visuotinį testavimą ketinama pradėti gegužės 19 dieną; planuojama, kad jis užtruks mėnesį. Gyventojai bus tikrinami 17-oje specialiai įrengtų medicininių stočių. Per dieną bus atliekama iki 20 tūkst. testų. Liuksemburge gyvena maždaug 600 tūkst. žmonių. Per COVID-19 pandemiją šalyje užregistruota 3,7 tūkst. užsikrėtimo ir beveik 90 mirties atvejų.

Atnaujinta 17.44

Ukraina pradeda švelninti karantino apribojimus

Institucijos Ukrainoje pradėjo švelninti karantino apribojimus, galiojančius nuo kovo 12 dienos. Apribojimai buvo įvesti, siekiant pažaboti naujojo koronaviruso plitimą, skelbia agentūra AP. Valdžios pareigūnai Černivcių mieste, esančiame už 500 km į vakarus nuo sostinės Kijevo, nuo antradienio leido atnaujinti darbą maisto produktų turgums, tačiau pirkėjai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

Valdžios institucijos ketina nuo gegužės 12 dienos švelninti kai kuriuos apribojimus ir sostinėje Kijeve. Jei nebus naujų infekcijų šuolio, bus leidžiama atsidaryti grožio salonams, parduotuvėms ir parkams.

Atnaujinta 16.09

Egipte dėl koronaviruso ir saugumo trims mėnesiams pratęsta nepaprastoji padėtis

.Egipto prezidentas Abdelis Fattahas al Sisis antradienį nurodė dar trims mėnesiams pratęsti jau seniai paskelbtą nepaprastąją padėtį, atsakant į koronaviruso epidemiją ir siekiant užtikrinti saugumą šalyje. Nepaprastoji padėtis visame Egipte buvo paskelbta 2017 metų balandį, kai per džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ vietos padalinio surengtus du sprogdinimus koptų bažnyčiose žuvo dešimtys žmonių.

Atnaujinta 13.49

Estijos salos turi būti atidarytos gegužės 18 dieną

Estijos vyriausybinis valdymo komitetas antradienį nusprendė, kad vakarinių salų gyventojai, čia įregistravę savo gyvenamąją vietą, nuo gegužės 4-osios vėl galės laisvai judėti tarp šių salų ir šalies žemyninės dalies, o visi su salomis susiję judėjimo suvaržymai bus panaikinti gegužės 18 dieną.

„Tai reiškia judėjimą iš salų ir į jas be papildomų suvaržymų“, – žurnalistams sakė teisingumo ministras Raivo Aegas.

„Žinoma, šis judėjimas vyks tik tuo atveju, jei virusas elgsis taip, kaip jis elgiasi dabar, tai yra, bus silpnėjimo ženklų“, – sakė ministras.

Atnaujinta 12.57

Ispanijoje per parą užregistruotas 301 mirties nuo koronaviruso atvejis

Ispanijoje užfiksuotas 301 naujas mirties nuo koronaviruso atvejis – mažiau nei per ankstesnę parą, o bendras aukų skaičius pasiekė 23 822, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal mirties atvejų skaičių trečioje vietoje po Jungtinių Valstijų ir Italijos esančioje šalyje jau penktą dieną iš eilės nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 miršta mažiau nei 400 pacientų.

Ispanijoje nuo kovo 14 dienos galioja griežtas visuotinis karantinas, kuriuo siekiama apriboti užkrato plitimą. Ispanų vyriausybė neseniai pratęsė suvaržymų galiojimą iki gegužės 9 dienos.

Pareigūnai mano, kad epidemijos pikas įvyko balandžio 2 dieną, kai paros aukų skaičius buvo 950.

Epidemijos „raida buvo labai sparti, kalbant apie mirusiųjų skaičių, ir tai yra gerai“, – per spaudos konferenciją sakė Sveikatos apsaugos ministerijos nepaprastųjų situacijų koordinatorius Fernando Simonas.

Beveik 47 mln. Ispanijos gyventojų daugiau kaip šešias savaites gyveno vieno griežčiausių pasaulyje karantino sąlygomis, kai išeiti iš namų buvo leidžiama tik suaugusiesiems ir tik norint nusipirkti maisto, vaistų ar pavedžioti šuns.

Ministras pirmininkas Pedro Sanchezas turėtų vėliau antradienį pristatyti planus dėl izoliavimo režimo švelninimo.

Sekmadienį jaunesniems nei 14 metų vaikams po šešių savaičių draudimo pagaliau leista išeiti į lauką pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu prižiūrint vienam iš tėvų.

Ispanijoje iki šiol užregistruota daugiau kaip 210 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai antras pagal dydį skaičius pasaulyje, bet Sveikatos apsaugos ministerija registruoja tik tyrimais patvirtintus užsikrėtimo atvejus.

Pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius Ispanijoje dabar viršija 102 500.

Atnaujinta 12.20

Baltarusijoje užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius viršijo 12 tūkst.

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti dar 919 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 12 208, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Be to, šalyje mirė dar keturi žmonės, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, o bendras aukų skaičius išaugo iki 79. Ministerijos teigimu, iki antradienio ryto šalyje atlikti 161 028 COVID-19 testai. Pasveiko ir iš ligoninių jau išrašyti 1 993 pacientai, gydyti nuo COVID-19.

Atnaujinta 12.17

Pirminiai rinkimai Ohajuje taps balsavimo per koronaviruso protrūkį testu

Ohajuje antradienį vyksiantys Demokratų partijos prezidento rinkimų kampanijos pirminiai rinkimai taps pirmuoju rimtu balsavimo paštu per pandemiją išbandymu ir pamoka kitoms valstijoms, kaip organizuoti vieną kertinių demokratinės valdymo sistemos procesų per sveikatos krizę.

Pasirengimas balsavimui nebuvo lengvas ir sklandus, valstijos pareigūnams bandant suderinti rinkimų įstatymų nuostatas ir būtinybę apsaugoti piliečius ir rinkimų darbuotojus nuo koronaviruso.

Praėjusį mėnesį Ohajuje turėję įvykti pirminiai rinkimai paskutinę minutę buvo atidėti. Šis žingsnis sukėlė didžiulę sumaištį ir buvo apskųstas teismui.

Atnaujinta 12.16

Austrija ketina atšaukti dėl COVID-19 įvestą karantiną balandžio pabaigoje

Austrijoje dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio įvestas karantinas galios iki balandžio pabaigos, antradienį pranešė žiniasklaida, remdamasi šalies sveikatos apsaugos ministro Rudolfo Anschoberio pareiškimu. Anot jo, nuo gegužės austrams bus leidžiama rinktis iki 10 žmonių grupėmis, o visose viešose vietose bus rekomenduojama laikytis socialinio atstumo.

Atnaujinta 11.35

Estijoje užfiksuota dar 13 užsikrėtimo COVID-19 atvejų, nė vienos naujos mirties

Estijoje per praėjusią parą nustatyta 13 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, bet neužregistruota nė vienos mirties, antradienį praneša Sveikatos departamentas. Per praėjusią parą šalyje ištirti 1 124 ėminiai, o iš viso atlikti 49 527 testai. Estijoje patvirtinta 1 660 užsikrėtimo COVID-19 atvejų. 91 asmuo yra hospitalizuotas, devyni iš jų prijungti prie plaučių ventiliavimo aparatų. Iš ligoninių išrašyti 240 pacientų. Iš viso šalyje koronavirusas pareikalavo 50 gyvybių.

Atnaujinta 10.48

Latvijoje per parą nustatyta 18 naujų COVID-19 atvejų

Latvijoje per praėjusią parą nustatyta 18 naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 836, antradienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras. Nuo epidemijos pradžios Latvijoje atlikta 51 561 testas dėl koronaviruso. Nuo COVID-19 šalyje pasveiko 267 žmonės, 13 asmenų mirė.

Praėjusią parą dėl koronaviruso buvo hospitalizuoti keturi žmonės. Šalies ligoninėse dėl COVID-19 šiuo metu gydomi 45 pacientai, iš kurių keturi yra sunkios būklės, o likusiųjų būklė vertinama kaip vidutinio sunkumo. Iki šiol iš ligoninių išrašyti 80 pasveikusių asmenų.

Atnaujinta 10.42

Vokietijoje užfiksuotas užkrečiamumo COVID-19 augimas

Vokietijos valdžia antradienį pranešė, kad šalyje pradėjo augti užkrečiamumo COVID-19 lygis. Šiuo metu dešimt sergančiųjų vidutiniškai užkrečia tokį pat skaičių žmonių. Anksčiau balandį šis rodiklis buvo mažesnis: dešimt sergančiųjų užkrėsdavo apie septynis žmones. Nuo epidemijos pradžios Vokietijoje dėl COVID-19 sukeltų komplikacijų jau mirė 5,9 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 10.15

Estijoje nuo gegužės vėl bus leidžiama sportuoti lauke, lankyti muziejus po atviru dangumi

Estijoje nuo gegužės 2 dienos lankytojus vėl priims muziejai po atviru dangumi ir lauko parodos, taip pat bus atšauktas draudimas užsiimti sportine veikla lauke, pirmadienį pranešė visuomeninis transliuotojas ERR.

Sportinė veikla bus leidžiama su sąlyga, kad ja užsiims ne didesnė nei dešimties žmonų grupė ir bus laikomasi taisyklės 2+2, t. y., sportuoti su lauko treniruokliais vienu metu galės ne daugiau dviejų asmenų ir tarp jų turės būti išlaikomas mažiausiai dviejų metrų atstumas. Šie apribojimai netaikomi drauge sportuojantiems vienos šeimos nariams.Sportinės veiklos organizatoriai privalės pasirūpinti dezinfekantais, taip pat dezinfekuoti sporto įrangą.

Muziejai po atviru dangumi ir lauko parodos priims lankytojus ne didesnėmis kaip dešimties asmenų grupėmis. Tarp lankytojų taip pat turės būti išlaikomas bent dviejų metrų atstumas. Paslaugos teikėjai turės užtikrinti galimybę lankytojams dezinfekuoti rankas. Parodos uždarose patalpose, esančiose muziejų po atviru dangumi teritorijose, lankytojų kol kas nepriims. Nustatytų reikalavimų nesilaikantiems organizatoriams ar paslaugų teikėjams bus skiriamos 2 tūkst. eurų baudos.

Atnaujinta 09.41

Prancūzija ruošiasi pristatyti išėjimo iš karantino planą

Prancūzija antradienį atskleis savo planus gegužės 11 dieną atšaukti šešias savaites trukusį visuotinį karantiną, įvestą dėl koronaviruso pandemijos. Vyriausybė ketina ir toliau neleisti veikti kavinėms bei restoranams, bet nori atidaryti mokyklas, nors pastarasis planas sukėlė šalyje kontroversiją.

Atnaujinta 09.17

Latvija kitą savaitę spręs, ar švelninti karantino apribojimus

Latvija kitą savaitę spręs dėl laipsniško karantino apribojimų švelninimo, paskelbė Latvijos premjeras Krišjanis Karinis.

Pasak jo, tai, ar švelninti dėl koronaviruso protrūkio įvestus apribojimus, spręs Ministrų Kabinetas, gavęs atitinkamus krizės valdymo pareigūnų pateiktus švelninimo scenarijus.

Tarp galimų siūlymų – reikalavimas, kad gyventojai viešose vietose dėvėtų veido kaukes.

„Tikimės tolesnių žingsnių plano. Kitą savaitę bus priimti konkretūs sprendimai, kad visi žinotų, kas bus po gegužės 12 d.“, – kalbėjo K. Karinis.

Jo teigimu, karantinas bus švelninamas etapais, nes koronavirusas vis dar nėra įveiktas ir nėra išrasti vaistai ar vakcina nuo COVID-19.

Latvijoje iki šiol patvirtinta 818 COVID-19 atvejų ir 13 mirčių nuo šios ligos.

„Palyginti su kitomis šalimis, mes atrodome labai gerai. Taip yra dėka visų mūsų bendradarbiavimo. Mūsų pastangos duoda vaisių“, – teigė Latvijos premjeras.

Latvijoje paskelbta valstybinė nepaprastoji padėtis, dėl koronaviruso protrūkio sustabdyta didelė dalis ekonominės ir socialinės veiklos.

Atnaujinta 08.52

Japonijos medikai: surengti olimpiadą be vakcinos gali būti nerealistiška

Japonijos medikų asociacijos vadovas antradienį pareiškė, kad olimpines žaidynes bus sunku organizuoti neturint veiksmingos vakcinos nuo koronaviruso.

„Tikiuosi, kad vakcinos ir vaistai bus sukurti kuo greičiau“, – sakė Yoshitake Yokokura.

Japonija ir Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sutarė dėl koronaviruso pandemijos atidėti 2020-ųjų Tokijo vasaros žaidynes iki kitų metų liepos. Japonijoje paskelbta mėnesio trukmės nepaprastoji padėtis, nes visoje šalyje sparčiai plinta infekcija, o ligoninėms sunku dorotis su pacientų srautu.

Y. Yokokura nepatikslino, ar jis nepritaria galimybei rengti olimpiadą neturint vakcinos.

„Šiuo metu svarbiausias dalykas yra epidemiologinė padėtis. Net jei infekcija būtų valdoma tik Japonijoje, vis tiek būtų sunku surengti žaidynes, nebent pandemija užsibaigtų ir likusiame pasaulyje“, – nurodė asociacijos prezidentas.

Atnaujinta 08.23

Balandžio 27 d. 11 valandos Lietuvos laiku duomenimis, pasaulyje buvo užregistruoti 2 878 196 infekuotieji ir 198 668 mirusieji. Užsikrėtusiųjų skaičius per parą padidėjo 85 530, o mirusiųjų – 4 982. Daugiausia infekuotųjų ir mirusiųjų Europoje: atitinkamai 1 359 380 ir 122 525. Per pastarąsias 24 valandas užsikrėtusiųjų skaičius ten išaugo 29 659, o mirusiųjų – 2 307.

Šiaurės ir Pietų Amerikoje koronavirusu užsikrėtė iš viso 1 140 520 žmonių, mirė 58 492. Pagal užsikrėtusiųjų per parą skaičių (45 674) šis regionas lenkia Europą, ir mirusiųjų per 24 valandas ten taip pat daugiau (2 453).

Kaip rodo PSO paskelbta informacija, dagiausia užsikrėtimo atvejų tenka Jungtinėms Valstijoms – 931 698. Toliau eina Ispanija (207 634), Italija (197 675), Vokietija (155 193), Didžioji Britanija (152 844), Prancūzija (123 279), Turkija (110 130), Iranas (90 481), Rusija (87 147) ir Kinija (84 341).

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija.

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą užfiksuoti dar 1 303 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius artėja link milijono, rodo vėlų pirmadienį paskelbti Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.

Pirmadienį 20 val. 30 min. vietos (antradienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku JAV buvo patvirtinti 56 144 mirties ir 987 022 užsikrėtimo atvejai.

Mažiausiai 111 109 žmonės laikomi pasveikusiais nuo COVID-19.

Palyginti su sekmadieniu, naujų mirčių skaičius beveik nepasikeitė, tačiau pirmadienį mirė gerokai mažiau žmonių nei šeštadienį, kai užfiksuoti 2 494 mirties nuo COVID-19 atvejai.

Daugiau valstijų pirmadienį pradėjo švelninti karantino apribojimus dėl koronaviruso, tačiau pareigūnai teigė, kad Niujorkas – Amerikos ekonominis variklis ir COVID-19 epicentras – neskuba sekti jų pavyzdžiu, nes hospitalizacijos rodikliai vis dar yra aukšti.

Koloradas, Minesota, Misisipė ir Tenesis prisijungė prie valstijų, kurios sušvelnino apribojimus, bet Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo teigė, kad jis ketina pratęsti izoliavimo priemones labiausiai nukentėjusioms vietovėms.

Niujorkas yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi JAV valstija: COVID-19 patvirtinta beveik 292 000 žmonių, daugiau nei 17 300 žmonių mirė.

Tuo metu prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad tikisi, jog daugelis JAV mokyklų bus atidarytos dar iki šių mokslo metų pabaigos.

„Net jei tai būtų labai trumpam laikui, manau, kad tai būtų geras dalykas“, – pareiškė jis žurnalistams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi