Pasaulyje

2020.04.27 20:09

Maskva: Saugumo Tarybos nariai sutarė surengti vaizdo konferenciją dėl viruso

BNS2020.04.27 20:09

Rusija pirmadienį paskelbė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinės narės susitarė surengti vaizdo konferenciją dėl koronaviruso pandemijos.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad „visi kitų penketo šalių lyderiai parėmė šią iniciatyvą“.

Penkios nuolatinės Saugumo Tarybos narės – įtakinga grupė, galinti sustabdyti bet kokią rezoliuciją – yra Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Rusija ir JAV.

Pasak S. Lavrovo, „penketas“ dabar svarsto, kaip jam įnešti savo indėlį ieškant būdų kovoti su koronavirusu.

„Šiuo tikslu iš principo sutarta dėl vaizdo konferencijos. Dabar sprendžiama, kurią tiksliai dieną ji galėtų įvykti“, – sakė jis.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad data dar nepaskirta.

Saugumo Taryba nuo pandemijos pradžios daugiausia tylėjo; tai lėmė dideli nuolatinių narių nesutarimai, pirmiausiai tarp JAV, Kinijos ir Rusijos.

JAV ir Kinija kariavo žodžių karą dėl COVID-19 kilmės, o Rusija ir Kinija netrokšta, kad Saugumo Taryba šį klausimą laikytų kuo nors daugiau nei sveikatos ir ekonomikos klausimu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viršūnių susitikimo vaizdo ryšiu surengimą aptarė anksčiau šį mėnesį telefonu kalbėdamasis su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu), nurodė Kremlius.

Rusijos užsienio reikalų ministerija tuo metu sakė, kad S. Lavrovas „sutiko glaudžiai bendradarbiauti“ su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo (Maiku Pompėju) rengiant šį susitikimą.

E. Macronas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šio mėnesio pradžioje paragino surengti nuolatinių Saugumo Tarybos narių lyderių derybas.

Tikimasi, kad Saugumo Taryba šią savaitę pagaliau priims savo pirmąją rezoliuciją dėl pandemijos, pasigirdus raginimams intensyvinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Rezoliucijos projekte, kurį bendrai pateikė Tunisas ir nuolatinė narė Prancūzija, raginama „stiprinti koordinavimą tarp visų šalių, nutraukti karo veiksmus“ ir padaryti „humanitarinę pauzę“ šalyse, kur vyksta konfliktai.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) praėjusį mėnesį paragino nutraukti ugnį visame pasaulyje.

Populiariausi

Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas

Pasaulyje

2020.08.15 14:29

Linkevičius: Lukašenkos kreipimasis į Putiną demaskuoja visą jo propagandą Lenkijos premjeras: turi būti surengti pakartotiniai Baltarusijos prezidento rinkimai;atnaujinta 16.26

7
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka apžiūri karius „Zapad“ pratybų metu 2017 metais

Pasaulyje

2020.08.14 19:58

ES nusprendė įvesti naujas sankcijas Baltarusijai: rengiamas pavardžių sąrašas Linkevičius: sutarėme, kad rinkimų rezultatų negalime pripažinti; atnaujinta 20.15

6
Maryja Kalesnikava

Pasaulyje

2020.08.14 21:50

Cichanouskajos bendražygė: prasidėjęs procesas Baltarusijoje – negrįžtamas, žmonės nesitrauks ragina Lukašenką pradėti derybas ir nutraukti smurtą

33